Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odbiór TV Cyfrowej-zakłócenia -

24 Lip 2014 08:57 2946 15
  • Poziom 6  
    Witam, mam problem z odbiorem naziemnej TV cyfrowej. Posiadam:
    - telewizor Samsung LE32C650L1WXXH,
    - antenę siatkowa DVB z wzmacniaczem LNA 177,
    - antena ustawiona na Warszawa "Raszyn", odległość około 53 km,
    Według diagnostyki w menu telewizora poziom sygnału na wszystkich kanałach wynosi 100 %. Jednak poziom zakłóceń wynosi od 500 jednostek w górę.
    Jedynym kanałem, który działa bez jakichkolwiek zakłóceń bez względu na warunki atmosferyczne i inne wypadki jest TVN HD. Kanały z Mux-1, Mux-2 i Mux-3 nie działają. Jedynie od czasu do czasu działają kanały z Mux-3.
    Gdy działa mi np. TVP 1 na kanale, na którym powinien być np. Polsat wyświetla się "przebitka obrazu" z TVP 1 z zakłóceniami.
    Czy wystarczy wymiana wzmacniacza na symetryzator i sprawdzić kabel antenowy oraz zasilacz?
    Dodam jeszcze, że do maja bieżącego roku wszystkie kanały odbierały dobrze lub bardzo dobrze.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Tak może być taki symetryzator. Pamiętaj o zdjęciu zasilacza i założeniu wtyku antenowego.
  • Poziom 6  
    Wymieniłam wzmacniacz na symetryzator. I nie wiedziałam o tym, że należy usunąć zasilacz. I chyba się spalił. Na początku, po zmianie na symetryzator, kanały takie jak TVP 1 odbierały. Lecz po włączeniu TV obraz był zepsuty. Podeszłam do telewizora i zauważyłam, że dioda od zasilacza nie świeci się. Po czym odłączyłam zasilacz i wszystkie programy zaczęły odbierać idealnie :D
    Czyli zasilacz był potrzebny jedynie do wzmacniacza? Aby dostarczyć do niego potrzebną ilość prądu?
  • Poziom 18  
    Zasilacz trzeba było, wyłączyć od razu, dobrze że nic się nie spaliło....
  • Poziom 43  
    sara.wer napisał:
    Czyli zasilacz był potrzebny jedynie do wzmacniacza?

Tak, jedynie dla niego.
    sara.wer napisał:
    Aby dostarczyć do niego potrzebną ilość prądu?

W wielkim skrócie, a dokładnie, by zasilić elementy elektroniczne na takiej płytce, a, by działały potrzebny był prąd.
  • Poziom 6  
    Witam, dalej mam problem z TV. Kupiłam wtyk antenowy i go podłączyłam do kabla antenowego. Programy odbierają niemal idealnie, czasem drobne zakłócenia. Ale gdy wyłączę TV na noc a później znów go chcę włączyć rano pojawia się komunikat: Brak sygnału lub słaby sygnał. Sprawdź podłączenie kabla antenowego. Gdy delikatnie poruszę przewodem programy pojawiają się. Jednak nie wszystkie, konieczne jest dalsze poruszanie kablem antenowym. Dodam, że kabel ma około 10 lat.
    Czy to wina przewodu i należy go wymienić?
    Czy może źle podłączyłam wtyk antenowy do przewodu antenowego?
    A może należy przewód podłączyć do specjalnego puszki antenowej i dokupić specjalny kabel?
  • Poziom 39  
    sara.wer napisał:
    Gdy delikatnie poruszę przewodem programy pojawiają się

Profilaktycznie poprawić/wymienić złącze, jak to nie pomoże sprawdzić na innym przewodzie.
    sara.wer napisał:
    Dodam, że kabel ma około 10 lat.

Jeżeli to kabel do zastosowań wewnętrznych i biegnie aż do anteny to możliwe, że wymaga wymiany.
  • Poziom 43  
    sara.wer napisał:
    Gdy delikatnie poruszę przewodem programy pojawiają się. Jednak nie wszystkie, konieczne jest dalsze poruszanie kablem antenowym.

Może coś jest z wejściem RF w samym tv?.
  • Poziom 6  
    Przez całą noc nikt nie porusza przewodu antenowego ani TV. Jak pisałam gdy rano włączam TV jest komunikat: Brak sygnału lub słaby sygnał. Sprawdź podłączenie przewodu antenowego.
  • Poziom 43  
    sara.wer napisał:
    Przez całą noc nikt nie porusza przewodu antenowego ani TV

Ale to nie znaczy, ze z samym gniazdem jako takim w tv jest wszystko ok.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.

sara.wer napisał:
    Przez całą noc nikt nie porusza przewodu antenowego ani TV.

Przewód nawet niedotykany i tak mechanicznie pracuje, chociażby przy zmianie temperatury otoczenia.

Cytat:
    Jak pisałam gdy rano włączam TV jest komunikat: Brak sygnału lub słaby sygnał. Sprawdź podłączenie przewodu antenowego.

Czasami - lecz bardzo rzadko - złącze antenowe w samym TV (złącze IEC żeńskie) może się popsuć i należy go naprawić nawet metodą domową, lecz musimy uważać aby nie wyłamać go do końca.

Odbiór TV Cyfrowej-zakłócenia -

Czasami zewnętrzna część złącza również wymaga doginania.
    Piszemy tu tylko o złączu IEC jako gniazdo w TV (gniazdo antenowe).

Pozdrawiam.