Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ford focus 1.8 16v brak mocy, dymi głowica ok

24 Lip 2014 12:50 2475 11
  • Poziom 7  
    Witam. Mam straszny problem a ponieważ jestem kobietą proszę o wyrozumiałośc w nazwach rzeczy które znajdują sie w samochodzie ;)
    Nie dawno kupiłam samochód, widziałam że dymi z tyłu na biało , ale koles wkręcił mi że to przez świece on nie ma czasu naprawic, ale wymienie i bedzie śmigał. ( wiem mój bład i głupota że w to uwiezyłam ) świece wymieniłam , dalej dymi.
    Mam kolege mechanika , który poradził mi wymiane wtrysków do paliwa, to również nic nie dało. Auto dalej kopci na biało i nie ma mocy. Potem dałam mu samochód do rozkręcenia, postanowiłam że wymienie głowice jeśli to wogóle to. Sprawdził ciśnienie na tych tłokach czy coś takiego i okazało sie że na 3 bodajże nie ma odpowiedniego. ( 3jednostki) rozkręcił , głowica cała, sprawdzał też czy nie są dziurawe jakies kubki lał tam wode albo olej nie pamiętam i nic nie ubyło więc powiedział ze to dobrze. ocenił głowice na stan dobry , wymieniłam jakąs śrubę z głowice tylko bo była czarna i peknięta, do tego uszczelki wszystkie . Auto skręcił , cisnienie zmiezone i dalej nie wzrosło... Nadal dymi nadal nie ma mocy. Nie wiem już co to może być ? Czy da coś wymiana silnika ?
  • Poziom 22  
    Oczywiście ,wymiana silnika rozwiąże te problemy tylko musisz kupić silnik lepszy niż ten który masz,przyczyn może być wiele ale powinien zdiagnozować to mechanik który rozbierał auto, czy wcześniej gotowało i wyrzucało ci płyn z chłodnicy ? ubywało płynu?musiałaś go dolewać? silnik osiągał za wysoką temperaturę?
  • Poziom 7  
    przed rozkręcaniem sprawdzał mi czy nie ma wody w oleju i na odwrót ale wszystko było ok. auto jeżdzi tylko nie tak jak powinno , przy odpalaniu charczy strasznie, no i przy gazowaniu chmura nie mała . powiedział mi własnie że wymienie tą śrubę i będzie ok.powiedział że reszta jest w porządku i nic nie ma do wymiany. dla pewności chciałam jeszcze żeby wymienił mi te uszczelki . no ale nic to nie dało, auto oddał w takim stanie jak wzioł.

Dodano po 2 [minuty]:

dodam jeszcze ze przed jego naprawą nie dzialal jeden ten taki kubeczek co sa pod maską 4, w tej chwili nie dzialaja 2.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeśli kompresja na jednym z cylindrów jest zbyt niska, głowica zaś szczelna i w dobrym stanie, masz problem. Stąd też i dymienie na biało. Trzeba niestety rozebrać i zweryfikować usterki w silniku. Faktycznie tańsza może być wymiana. Niestety podajesz za mało konkretów, więc głębsza diagnoza jest raczej nie możliwa.
  • Poziom 7  
    nie wiem jakie informacje mogłabym podać żeby można było coś stwierdzić wiem że cięzko jest tez ocenic sytuacje nie widząc auta. na co patrzeć przy kupnie silnika nie chciałabym kupic kolejnego złomu...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Chodzi Ci o cylindry? Naprawa nie idzie w dobrym kierunku. Jeśli założono starą uszczelkę pod głowicę, całkiem możliwe, że stracił kompresję na kolejnym cylindrze.
  • Poziom 7  
    uszczelki wymieniane byly wszystkie na nowe, on chcial tylko tą śrubę wymienić ale kazałam też te uszczelki. nie mam juz pomysłu. dzwoniłam jeszcze do kilku mechaników każdy mówi że głowica , no ale według oceny kolegi głowica jest cała. kolejne jeżdzenie do mechanika to kolejny wydatek . wole juz kupic drugi silnik ale nie chce zeby znowu ktos mi wcisnął cos co nie bedzie działało.
  • Poziom 7  
    a jakie sa mniej więcej koszty silników ? wiem że to zalezy , ale tak mniej wiecej zebym nie znalazla czegos ,, w okazyjnej cenie ,, co okaze sie wielkim G***. mieszkam w angli i znalazlam kilka za około 200f, ( 1000zł) ale wszystkie juz powykręcane
  • Poziom 22  
    Uwazam że cena przyzwoita, najlepiej to zlec tym na szrocie co maja demontaz pewnie też by zamontowali

Dodano po 4 [minuty]:

A tak w ogóle to temu s.......nowi co ci to auto sprzedał należałoby skopać d..pę i łachudra powinna oddać kasę ,wyjątkowo perfidna świnia,jak nie masz nikogo kto by mu jaja skopał ,to chociaż sama daj mu po ryju dla własnej satysfakcji
  • Poziom 7  
    no niestety tacy ludzie też życ muszą , mam nauczkę na przyszłość. a los i tak się odwróci . pokombinuje coś z wymianą silnika. tylko jescze takie pytanie czy ja bede musiala wymieniac cos w tym silniku czy on juz jest gotowy do zamontowania i jazdy ?
  • Poziom 22  
    Jak ci pisałem najlepiej to zlecić tym co demontują,bo włożą ci silnik sprawny i odpalą to chyba lepsze niż kupowanie osobno silnika i wożenie go do kogoś na montaż ,bo gdyby znowu coś było, to jeden na drugiego będzie zwalał winę, ten co sprzedawał na tego co montował i na odwrót, z używkami jest różnie ,przemyśl to, może nawet zapłać coś więcej ale wyjedziesz sprawnym autem ,a jak kupisz osobno silnik i znów trafisz na takiego s...sna
    to będzie kłopot,
    Jak kupisz taki sam silnik to nic nie bedziesz musiała już wymieniać,dodatkowo,pytaj czy silnik jest uzbrojony cze goły (tzn ma alternator,rozrusznik ,iokablowanie ) bo to rzutuje na cenę
    te.wszystkie cześci mozna włozyć z twojego silnika
  • Poziom 7  
    mam nadzieje ze sie uda i chociaz przy wymianie silnika bede miala wiecej szczęscia niz przy zakupie auta. zastanawialam sie tez nad sprzedaza go ale proponuja mi max 200f a ja juz z czesciami dalam za niego 900. wiec chce go naprawic chociaz by na zlosc temu kolesiowi co mi go opchnoł. a jak sie nie uda to chyba go spale. przeciez nie bede robila komus prezentu i sprzedawala za grosze :) dzięki wielkie za pomoc.