Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Indesit WI 102 - kręcenie programatorem i mruganie diody 8 razy

crispus7 24 Jul 2014 14:10 1605 0
 • #1
  crispus7
  Level 1  
  Witam!
  Czytałem o problemach z wi102, które już były tu opisywane, a dokładnie o sytuacji gdy nabiera wodę, wylewa i kręci programatorem mrugając przy tym diodą 8 razy, ale mimo tego nadal potrzebna mi pomoc.
  Był u mnie serwisant z agd powiedział, że program się zaciął, więc zresetował program prania i cacy. Pralka działa i pojechał.
  Nastawiliśmy jedno pranie, potem drugie i było ok. Niestety już przy kolejnym praniu ta sama sytuacja. Kilkakrotny reset programu pomógł, ale z każdym kolejnym takim praniem coraz dłużej trwało to "resetowanie", aż przy ostatnim po 20 minutach męki zrezygnowaliśmy.
  Przyjechał znowu ten sam facet i zabrał się za pralkę. W międzyczasie stwierdził jakieś przebicia na szczotkach silnika, ale później je podobno wykluczył. Stwierdził, po godzinie męki, że wszystko niby działa tak jak trzeba, więc najprawdopodobniej do wymiany jest programator.

  Stąd moje 2 pytania:
  1. Czy może być jeszcze jakakolwiek inna przyczyna tego zachowania opisanego na początku? Niestety nie mam sprzętu mierniczego, aby sprawdzić wady, dlatego sugeruję się tym, co mówił serwisant.
  2. Czy jeśli to programator, czy jest możliwość przełożenia go z innego modelu a dokładnie wi122. Panel przedni wygląda praktycznie tak samo, nie wiem jak wygląda programator, ale mam możliwość zakupić taką pralkę po okazyjnej cenie z uszkodzonym łożyskiem i wyjąć z niej programator.