Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel corsa C 2002 r. 1.2 benzyna Z12XE

NoFrost 24 Jul 2014 14:55 4125 0
    NoFrost
    Level 1  
    Witam.
    Mam problem z samochodem marki opel corsa C. Silnik 1.2 benzyna, a rok 2002 . Problem dotyczy tego, że przyjechał do mnie samochód z błędem P0340, wydawało mi się, że to czujnik wałka rozrządu, ale nadal nic, przestawiałem tarczę, którą czyta czujnik( co do tego, to prosiłbym o pomoc, jak prawidłowo ją ustawić, na tarczy jest strzałka, do czego ona się odnosi?). Po tym nadal nic. Podejrzewam luz na łańcuchu, ale na razie nie chcę narażać klienta na koszty i szukam innej przyczyny. Teraz wyskoczyły nowe błędy P0100 i P1122, przepływka sprawdzona, podmieniona i nadal ogranicza moc i jest zamulony.Sprawdziłem solusem pro dane i natężenie przepływu powietrza wynosi 0, wczoraj było normalne ok.10 z gazem rosło. Na tablicy pali się samochodzik z kluczykiem, jednak jak próbuje, gdzieś jechać to przełącza się w stan awaryjny i zapala się check engine. Nie wiem co robić. Proszę o rady, czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem? Teraz wali mi multum błędów, pedał przyśpieszenia(P1122)x2, P0340, P0100 oraz czujnik klimatyzacji dodatkowo, ale nie pamiętam nr kodu. Proszę o pomoc, a szczególnie jak prawidłowo ustawić tarczę, którą czyta czujnik i co ewentuaalnie mogę sprawdzić i zrobić. Czekam na odpowiedzi, z góry bardzo dziękuję.

PS. Zapomniałem dodać, ze zanim samochód do mnie trafił, klient powiedział, że do komputera pokładowego dostała się woda, że wylało aż na wycieraczkę, jednak wysuszył i zasylikonował i było okej, jednak po jakimś czasie zaczęła się ta wariacja, czy możliwe, że to przez to zalanie wodą? Proszę o pomoc.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się