Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
AdexAdex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPS i pompa CO - Jak podłączyć pompę co do ups

24 Lip 2014 15:04 4254 9
  • Poziom 9  
    Witam !
    Jestem zielony w temacie więc proszę o wyrozumiałość. Do tematu.
    Posiadam piec na ekogroszek wraz ze sterownikiem Argon 2 firmy prond pod który podłączona jest dmuchawa, pompa CWU, pompa CO oraz podajnik. Problem jest w tym że posiadam również UPS z akumulatorem jako zabezpieczenie w razie braku prądu. Obecnie pod UPS podpięta jest bezpośrednio pompa CO co powoduje to że nie mogę korzystać z pełni funkcji sterownika (np nie mogę podłączyć regulatora pokojowego) Doradźcie proszę czy i jak mogę podłączyć pompę pod sterownik i UPS tak że sterownik steruje pompa niezależnie od UPS a w razie braku prądu UPS załącza pompę. Jakiekolwiek sugestie będą mile widziane.

Dodano po 4 [minuty]:

P.S tak wygląda sterownik http://www.prond.pl/index.php/argon2
    a tak UPS http://allegro.pl/zasilacz-awaryjny-co-przetwornica-ups-pelny-sinus-i4419534615.html
  • AdexAdex
  • Poziom 13  
    Wystarczy zamontować przekaźnik który przełączy pompę na UPS przy braku zasilania :D
  • AdexAdex
  • Poziom 18  
    Witam,

nie możesz po prostu podłączyć regulator pod UPS ? Na stronie którą podałeś masz ładnie zaznaczone i opisane jak podłączyć pompę c.o. do regulatora...
  • Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedzi.
    Mogę podłączyć Regulator pod UPS ale do regulatora podłączone są 2 pompy, podajnik i dmuchawa. Nie ma szans żeby w razie braku prądu UPS to pociągnął przynajmniej przez 1 h.

Dodano po 11 [minuty]:

GZ50 napisał:
    Wystarczy zamontować przekaźnik który przełączy pompę na UPS przy braku zasilania :D

kolego ale problem jest jeszcze w tym że sterownik Argon wyłącza też pompę automatycznie (zależy przy jakich nastawach) więc zastosowanie przekaźnika nie będzie do końca dobrym rozwiązaniem bo jeżeli regulator go wyłączy (ponieważ jest za gorąco) to UPS go mimo wszystko uruchomi i temp np. temperatura będzie dalej wzrastać. Musi to coś być na zasadzie: Podłączenie pompy pod regulator i UPS i dopiero w razie braku zasilania na UPS automatycznie się pompa załącza a podłączenie pod regulator jak gdyby osobna linia. Sory za chaotyczność ale nie wiem jak wam przedstawić o co chodzi.
  • Poziom 18  
    Jest szansa - jak do UPS dołożysz np. mocniejszy akumulator samochodowy. Jak masz problem z tak długimi i częstymi problemami z dostawą energii to może lepiej zbierać na mały agregat prądotwórczy + ubezpieczyć dom?

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Obecnie mam podłączony akumulator od Fiata pandy bodajże 55AH. Dom jest ubezpieczony :) braków prądu zbyt często nie ma ale jak to na wsi zdarzają się. Problem jest w tym że wszystko znajduje się u mnie poniżej pieca (rozdzielacze z górnego i dolnego pietra) czyli nie mam w ogóle odbioru grawitacyjnego. Hydraulik który podłączał mi piec kazał koniecznie zainwestować w UPS. (podkreślam podłączał piec, nie robił instalację). Obecnie wszystko działa bez zarzutów ale mam ograniczone możliwości sterownika w związku z tym że pompa co jest podłączona pod UPS a nie pod sterownik :(.
  • Poziom 13  
    Zieluchh napisał:
    Dzięki za odpowiedzi.
    .....................
    Dodano po 11 [minuty]:

GZ50 napisał:

kolego ale problem jest jeszcze w tym że sterownik Argon wyłącza też pompę automatycznie (zależy przy jakich nastawach) więc zastosowanie przekaźnika nie będzie do końca dobrym rozwiązaniem bo jeżeli regulator go wyłączy (ponieważ jest za gorąco) to UPS go mimo wszystko uruchomi i temp np. temperatura będzie dalej wzrastać. Musi to coś być na zasadzie: Podłączenie pompy pod regulator i UPS i dopiero w razie braku zasilania na UPS automatycznie się pompa załącza a podłączenie pod regulator jak gdyby osobna linia. Sory za chaotyczność ale nie wiem jak wam przedstawić o co chodzi.

Wystarczy odpowiednio podłączyć :) i nie będzie takiego problemu
    Przy braku zasilana sterownika przekaźnik ma przełączyć pompę na ups :idea: :)
  • Poziom 9  
    kolego a możesz jakoś zobrazować jak to zrobić? Pewnie zlece to i tak jakiemuś kumatemu elektrykowi ale przynajmniej chciałbym znać swoją rację jak będzie mi wmawiał że się nie da:))
  • Poziom 22  
    @Zieluchh w postach powyżej masz odpowiedź co możesz w swojej sytuacji wykonać. Wg mnie aby układ, który przedstawiasz mógł pracować poprawnie po zaniku zasilania przez dłuższy czas to rozwiązaniem jest agregat prądotwórczy. Bez tego agregatu akumulatory, o których mowa są najczęściej używanymi i ich dokładanie nic nie pomoże. Powinieneś jedynie skupić się na bezpiecznym wyłączeniu pieca po zaniku zasilania - dalsza praca sterownika i pompy CO zasilanych z UPS. Czas tej pracy a więc pojemność akumulatora zasilającego UPS winna wystarczyć na bezpieczne odstawienie pieca - odebranie ciepła, które może zostać wytworzone po zatrzymaniu podajnika po wyłączeniu zasilania w sieci.
  • Poziom 13  
    Zieluchh napisał:
    kolego a możesz jakoś zobrazować jak to zrobić? Pewnie zlece to i tak jakiemuś kumatemu elektrykowi ale przynajmniej chciałbym znać swoją rację jak będzie mi wmawiał że się nie da:))

Każdy elektryk tak zrobi , chyba ze się nie zna na robocie .