Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon MG6150 - Czyszczenie drukarki (pampersa) przed wymianą na nową głowicę

adam258 24 Jul 2014 16:20 2670 1
    adam258
    Level 9  
    Witam.
    Od dłuższego czasu drukarka Canon MG6150 zaczęła coraz gorzej drukować. Domyśliłem się że to wina głowicy. Czyściłem ją różnymi specjalnymi płynami, alkoholem, wodą, zlecałem czyszczenie w specjalnych punktach (m. in. w myjce ultradźwiękowej) i pomogło to tylko częściowo. Drukarka drukuje ale jakość jest bardzo kiepska. Postanowiłem. że kupię nową głowicę, cena ok. 200 zł, sprowadzona z Chin. Aktualnie na nią czekam i tutaj mam do Was pytanie.
    Czy po wymianie głowicy drukarka ją „zaakceptuje”, nie będzie wyświetlać błędów, że to inna głowica (w sensie drukarka mogła mieć zapisane jakieś dane starej)? Czy przed wymianą warto wyczyścić pampersa? Bo jest takie dziwne zjawisko, że kiedy wkładam wyczyszczoną głowicę do drukarki, to drukuje ona testy próbne w jakości takiej sobie. Kiedy włączę w drukarce czyszczenie głowicy, to po tym czyszczeniu i wydruku próbnym ten druk jest jeszcze gorszy, nie drukuje podstawowych kolorów (różnie M/C/Y). Wydaje mi się, że może to być wina gąbki, gdzie parkuje głowica. Czy da się ją wyjąć? Jeśli tak to chciałbym też opróżnić tego pampersa, tylko jak się do niego dostać? Jak rozebrać tę drukarkę? W Internecie nie znalazłem żadnych wskazówek, a boję się, że mogą być w obudowie jakieś czujniki i później coś nie zadziała.
    Bardzo proszę Was o jakąś pomoc/wskazówki. Będę niezmiernie wdzięczny :D Chciałbym żeby ta drukarka podziałała jeszcze kolejnych parę lat.
    User removed account
    User removed account