Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konsola odpala ale żadnej reakcji na module RF - Co jest nie tak ?

24 Lip 2014 17:04 1071 10
 • Poziom 11  
  Witam, trafiła mi się konsola xbox 360 falcon i wszystko jest ok , ale problem jest modułem RF po prostu przy uruchamianiu w klasyczny sposób przez power konsola odpala ale żadna dioda nie świeci na module , Co może być ? Mostek SB wymieniłem i dalej ten sam problem ?
 • Poziom 13  
  Wymieniłeś SB ("mostek SB" można tłumaczyć jako "mostek południowy mostek"), ale nie sprawdziłeś modułu? Podmień moduł i wtedy zobacz :)

  Ze swoich obserwacji wiem, że po uszkodzeniu tych rezystorów z frontu (prawa dolna strona), diody przestają świecić (chyba też ten scalak, umieszczony na płycie na płytce jest za nie odpowiedzialny, ale ręki za to nie dam).
 • Poziom 11  
  Zmieniałem moduły RF i nic dalej to samo a masz może zdjęcie tych scalaków które są odpowiedzialne za ten błąd jak opisujesz ze swojej strony
 • Poziom 13  
  Ajć, chodziło mi o scalak na module RF. Pady się synchronizują z konsolą?
 • Poziom 11  
  Ale moduły RF sprawdzałem i na każdym ten sam objaw coś na płycie musi być uszkodzone ale nie wiem co jest odpowiedzialne za to , tyle konsol zrobiłem ale dla tej to nie wiem co jest pierwszy raz taka mi się trafiła
 • Poziom 13  
  Bardzo dziwne, moduł jest połączony bezpośrednio z SB, który wymieniłeś. Po drodze są jeszcze kondensatory i chyba parę oporników (tylko rzuciłem okiem), do tego jeszcze ścieżki.

  Tak btw.: Mówisz, że zrobiłeś sporo konsol... Masz programator do NAND i umiesz wykonywać RGH/jtag? Mam perełkę, Xboxa phata, falcon z dashem D:2.0.6717.0 :) Jeśli możesz jakoś tanio zrobić ten jtag, uderz do mnie na PW :)
 • Poziom 11  
  Mogę ci polecić bo jeszcze nie zajmuje się ale mam zamiar po woli zbieram odpowiednie do tego akcesoria i zacznę ale na razie rebal robię w x360 , laptopy , ja ci dam znać i powiem ci jaki koszt i jak będziesz chciał to zrobisz ?
 • Poziom 13  
  Ok, bo mam jedną ofertę, ale uważam, że jak na jtag to za drogo - dokładam 30zł i mam RGH w najnowszym slimie z nowym dashem :)

  Co do tematu: ścieżki, albo te kondensatory :)
 • Poziom 11  
  Przeglądałem i nic nie znalazłem nie ma do czego się przyczepić , a jak te kondensatory sprawdzić ?

  Dodano po 21 [minuty]:

  Chyba znalazłem idąc od spodu po ścieżkach od modułu rf doszedłem do punktu gdzie brakuje kondensatorka ceramicznego tego małego , jak mi się uda złapać i przylutować to dam znać czy to jest to ?
 • Poziom 13  
  O, dobra wiadomość - daj może zdjęcie, jeśli chcesz, ja też dodam, jak to powinno wyglądać :)
 • Poziom 11  
  Już wszystko jasne , za brak diód na module RF dwa zaznaczone punkty , ich brak powoduje iż konsola odpala ale moduł RF nie swieci : R2P12 i R2P13
  Konsola odpala ale żadnej reakcji na module RF - Co jest nie tak ?