Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak założyć hasło na cały dysk twardy?

24 Lip 2014 19:36 11751 10
  • Poziom 9  
    Witam.
    Jak w temacie. Potrzebuję pilnie programu który założy mi hasło na dwa dyski twarde w PC celem ochrony moich danych przed nieautoryzowanym użyciem.
    Mój system operacyjny to Windows XP SP3.
    Będę wdzięczny za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Sprawdź czy w BIOS-ie komputera nie ma takiej opcji.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Jeśli nie obawiasz się wyjęcia dysków przez kogoś to hasło na BIOS, Twoje konto i Administrator w OS.
  • Poziom 9  
    No właśnie potrzebuję programu żeby założyć hasło ale na cały dysk. Bo to w biosie można bardzo łatwo obejśc.
    Więc wiecie.....
    Próbowałem Truecrypta, ale za długo schodzi szyfrowanie dysku tym programem.
    Wiolę od razu założyć hasło na cały dysk.
    Takie żeby po wejsciu w niego poprzez mój komputer trzeba było wpisać hasło.
    Bo jak już pisałem w biosie można je łatwo obejsśc.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Każdy program będzie długo szyfrował cały dysk. Jeśli dane nie zostaną w całości zaszyfrowane - obejście takiego zabezpieczenia będzie jeszcze łatwiejsze, niż obejście hasła HDD w BIOS. Truecrypt to jedno z najlepszych darmowych rozwiązań.
  • Poziom 39  
    Mówisz, że łatwo obejść hasło założone na dysk twardy, nie na system operacyjny? To napisz nam, nie będziemy musieli płacić za zdjęcie hasła, które jest zapisane na nośniku.
    Zdziwisz się gdy w MHDD zobaczysz komunikat "HDD is protected by ATA PAssword".
  • Poziom 9  
    Założyłem hasło w biosie. I po zrestartowaniu pc, wejsciu w bios wpisuję poprawne hasło dwa razy. I nic przestawić nie mogę jak to naprawić żeby było hasło i żebym mógł zmieniać ustawienia w biosie?
  • Poziom 39  
    Należało wcześniej zapytać, które hasło jest do czego lub wysłać zrzut ekranu zakładki BIOS-u z opcjami do ustawiania hasła.
    Ustawiłeś hasło do czego?
    Może rozwiązaniem jest reset na płycie lub wyjęcie baterii, spróbuj.
    By nie narobić sobie problemów, najpierw myśl, potem rób.
  • Moderator na urlopie...
    Kurajmo napisał:
    Założyłem hasło w biosie. I po zrestartowaniu pc, wejsciu w bios wpisuję poprawne hasło dwa razy. I nic przestawić nie mogę jak to naprawić żeby było hasło i żebym mógł zmieniać ustawienia w biosie?

A to bardzo ciekawe, co napisałeś.
    Jeśli założyłeś hasło, wpisujesz je poprawnie, to nie powinno być problemów.
    Sprawdź, czy jednak dobrze to robisz.

Czasem zdjęcie hasła nie jest takie łatwe, jak Ci się zdaje.
  • Poziom 9  
    Wyjecie baterii zdjęło hasło z biosu. Ale mi pomogliscie do tej pory. Forum fachowców, a nie raczą udzielić porządnej odpowiedzi na pytanie jak prosto i szybko zablokować dysk. Otóż na forum android.com.pl takową uzyskałem po niecałych 15minutach.
    Pobrałem program "dirLock 1.4" i dzięki niemuu bezproblemowo blokuję dysk na dowolne hasło.
    I w dodatku blokada działa pernamentnie......
    Temat do zamknięcia.
    Moderowany przez salmon:

3.1.9. Zabronione jest rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

• Poziom 39  
    Nie dosyć, że u ciebie kompletny brak umiejętności logicznego myślenia to na dodatek jesteś pozbawiony kultury.