Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop HP650 - smużenie ekranu, brak koloru

shuzzly 24 Lip 2014 22:43 1257 10
  • #1 24 Lip 2014 22:43
    shuzzly
    Poziom 14  

Witam
    Posiadam laptopa HP650 z procesorem i3-xxxx gdzie był zbity ekran i rozlany, działa tylko podświetlenie w dodatku podświetlenie też mruga.
    Do sprawdzenia posiadam kompatybilne dwa matryce działające lecz uszkodzone w postaci linii czy plam. Po wymianie jedna nie ma podświetlenia na zasilaniu bateryjnym a na zasilaczu jest ale brakuje jakiegoś koloru. Na drugiej matrycy świeci na baterii i na zasilaczu lecz brakuje też jakiegoś koloru np zamiast białego jest poświata jasno-niebieski. Też problem jest taki zanim przejdzie do systemu to na logo HP jest smużenie jak w starych tv bez kanału/sygnału.
    I teraz pytanie czy to wina matryc czy kabla sygnałowego do matrycy?
    Na tv po kablu vga i hdmi obraz jest prawidłowy.
    Proszę o pomoc, pozdrawiam.

0 10
  • Mitronik
  • #2 25 Lip 2014 13:46
    diseasekowalski
    Poziom 35  

Sprawdź na sprawnej matrycy. Sprawdzanie na szrotach nie ma większego sensu.

0
  • Mitronik
  • #3 25 Lip 2014 13:55
    shuzzly
    Poziom 14  

Ale jedna z matryc z plamami (wypalonymi pikselami) na innym laptopie działa poprawnie tzn świeci i ma wszystkie kolory.
    Drugą matryce mam nową LG LP156WH2 która powinna być kompatybilna 99,9% (przynajmniej tak w sieci mówią) z Samsung LTN156AT27 ale nie ma podświetlenia na zasilaniu bateryjnym i też nie ma wszystkich kolorów.

-------------------------------------------------------------------------------
    EDIT:
    Wymieniłem matrycę na nową i smużenie nadal występuje, widac to w biosie jak w systemie. Wygląda to jak na starym tv z kiepską anteną do odbioru, załączam link do filmiku mojej matrycy: http://youtu.be/Ckg_5bHneGM
    Podkreślam ze na tv lcd po kablu VGA i HDMI obraz jest idealny, poprawny.

Więc gdzie tu problem? Proszę pomóżcie.

0
  • #4 27 Lip 2014 09:28
    diseasekowalski
    Poziom 35  

Przez zbiciem matrycy obraz był ok? Czy dopiero co kupiłeś tego laptopa, do którego ktoś założył zbitą matrycę (żeby nie było widać usterki)?

Zmierz taśmę.

0
  • #5 27 Lip 2014 09:58
    shuzzly
    Poziom 14  

Kupiłem laptopa ze zbitą matrycą, matryca była rozlana i świeciła na biało, nie było widać smużenia. Dopiero po założeniu nowej widać smużenie jak i brak jakiegoś koloru gdzie na białym tle jest jasno-niebieski poświata.

Co i gdzie mam zmierzyć na taśmie. Nie jestem profesjonalnym elektronikiem ale zmierzyć coś woltomierzem/amperomierzem czyli miernikiem potrafię :)

edit//
    Zauważyłem jedną rzecz, oglądając taśmy na aukcji zamienniki czy oryginalne mają na taśmie przy wtyczce do matrycy jest jeszcze jedną dwupinowa wtyczkę w której u mnie nie ma, nawet nie ma gdzie wpiąć, brak dwupinowego gniazdka.

0
  • #6 27 Lip 2014 13:58
    diseasekowalski
    Poziom 35  

shuzzly napisał:
    Kupiłem laptopa ze zbitą matrycą, matryca była rozlana i świeciła na biało, nie było widać smużenia. Dopiero po założeniu nowej widać smużenie jak i brak jakiegoś koloru gdzie na białym tle jest jasno-niebieski poświata.

Pokaż linka do aukcji jeśli to z allegro lub ebay.

shuzzly napisał:
    Co i gdzie mam zmierzyć na taśmie. Nie jestem profesjonalnym elektronikiem ale zmierzyć coś woltomierzem/amperomierzem czyli miernikiem potrafię :)

Czy naprawdę nie domyślasz się, że masz sprawdzić czy wszystkie żyły mają przejście i nie ma zwarć pomiędzy żyłami? Skoro tego się nie domyślasz, nie chciało Ci się też poszukać, to od razu powiem, że podczas pomiarów ruszaj taśmą symulując zginanie jej w laptopie, żeby się nie okazało, że w luźnym położeniu jest ok, ale przy zgięciu lub zginaniu już nie.

Cytat:

Zauważyłem jedną rzecz, oglądając taśmy na aukcji zamienniki czy oryginalne mają na taśmie przy wtyczce do matrycy jest jeszcze jedną dwupinowa wtyczkę w której u mnie nie ma, nawet nie ma gdzie wpiąć, brak dwupinowego gniazdka.

Z łaski swojej, podaj numer części oryginalnej taśmy, najlepiej też jej zdjęcie i linki do aukcji o której mówisz.

0
  • #7 27 Lip 2014 15:52
    shuzzly
    Poziom 14  

Laptopa kupiłem od znajomego który przywiózł z zagranicy.

Dobrze zmierzę taśmę czy mają przejścia, a pytając co/gdzie mam zmierzyć na miałem na myśli ze ktoś tu poda jakieś napięcia na wyjściu taśmy.
    Wcześniej po zamontowaniu matrycy poruszałem kabelkiem/taśmą i żadnych objaw nie wykazało.

Taśma to AB650 665594-001.

0
  • #10 27 Lip 2014 19:17
    diseasekowalski
    Poziom 35  

Oczywiście nic nie pomierzyłeś, bo czekasz na "łatwiejsze wyjście"? ;-)

To zdjęcie nic nie wnosi poza powyższym.

Ściągnij sobie service manual do tego laptopa to będziesz wiedział co gdzie wpiąć.

Dodano po 2 [minuty]:

Definitywnie zakańczam moją pomoc w tym temacie, bo wszystko od Ciebie trzeba na siłę wyciągać, a do tego robisz coś niby w temacie, ale tak, żeby przypadkiem czegoś nie zrobić.

0
  • #11 27 Lip 2014 19:28
    shuzzly
    Poziom 14  

Jak wspomniałem nic nie jest ucięte na taśmie, a taśma z dodatkowym kabelkiem to do innych modeli laptopów ale jest kompatybilna z moim laptopem (przynajmniej tak kilku sprzedawców zapewniło).
    Jutro sprawdzę kabelek czy wszędzie jest przepływ sygnału.
    A co do zdjęcia to nie wiem czego wymagasz ode mnie, co mam pokazać?

Mimo to dzięki za fatygę, pomoc.
    Pozdrawiam

0