Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Zlecę wykonanie przekaźnika czasowego 12V

johny222 24 Lip 2014 23:44 1215 0
  • #1 24 Lip 2014 23:44
    johny222
    Poziom 9  

Zlecę wykonanie przekaźnika czasowego 12V

Ostatnio zaistniała sytuacja zrodziła myśl o zakupie wideorejestratora z funkcją parking.
    Wybór padł na Mio mivue 528, który to taką funkcję posiada niestety bateria urządzenia pozwala na krótką pracę bez zasilania, a podczas gdy auto przemieszcza się na krótkich odcinkach drogi to ów akumulator pozostaje niedoładowany. Podczas gdy ustawi sie auto pod marketem gdzie jest spory ruch, a tym samym urządzenie dzięki wbudowanemu czujnikowi ruchu załącza się co chwilę wynikiem jest szybko rozładowany akumulatorek.
    Postanowiłem zainstalować przekaźnik, który po wyłączeniu zasilania stacyjką będzie zasilał jeszcze przez jakiś czas (około pół godziny) urządzenie pozwalając na przedłużenie nagrywania oraz doładowanie urządzenia.

Mam pomysł na 3 takie przekaźniki:

1. Po rozłączeniu zasilania stacyjki napięcie pobierane jest dodatkowym przewodem z akumulatora do przekaźnika przez ok pół godziny i po tym czasie rozłącza się całkowicie. Można by było tu zastosować potencjometr z regulacją (np 20, 30, 40 minut).
    Znalazłem dużo takich przekaźników czasowych/ przerywaczy z regulowanym czasem jednak nastawionych na pracę jedynie kilka czy kilkanaście sekund. Nie spotkałem gotowego układu czasowego z możliwością nastawu na kilkadziesiąt minut.

2. Przekaźnik i moduł, który wykrywa zmiany w napięciu z akumulatora i załącza urządzenie w zakresie 12,2-14,5V. Podczas uruchomienia silnika rośnie napięcie uruchamiając urządzenie po zgaszeniu ustaje ładowanie i następuje spadek napięcia. Gdy zbliży się do 12V rozłącza urządzenie uniemożliwiając rozładowanie akumulatora pojazdu. Tu też byłby mile widziany potencjometr określający dolną granicę wyłączania w zakresie 12-12,5V.
    Podobny moduł dodaje Philips do swoich diodowych świateł dziennych.

3. Układ z przekaźnikiem, który po rozłączeniu zasilania stacyjki pobiera prąd z kondensatora (aż do jego wyczerpania) niezależnie od akumulatora. Po podłączeniu zasilania stacyjki urządzenie zasilane jest standardowo, a kondensator zostaje doładowany i gotowy do ponownego użycia. Nie mam pojęcia czy mniejsze kondensatory dadzą tu radę. Posiadam taki do car audio 2F z elektroniką ale ze względu na wymiary nie zmieszczę tego pod konsolą.

Jakieś wodotryski typu wyświetlacze itp są zbędne bo i tak całość będzie zabudowana.
    Proszę o pomoc co byłoby tu odpowiednio proste, niezawodne i tanie.

Akumulator w aucie:
    Varta silver 85Ah 800A
    Ładowarka urządzenia - dane spisane z naklejki:
    input 12/24V 1A(max)
    output 5V 1A(max)
    Wideorejestrator - dane spisane z naklejki:
    input 5V 1A
    bateria litowa 3.7V / 470 mAh (dane znalezione w sieci)

Szukam osoby chętnej, która wykona coś takiego wraz z określeniem kwoty ile to ma kosztować.

Kontakt: funnyman(małpa)onet.eu

Temat automatycznie zamknięty, aby kontaktować się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  • Fibaro
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME