Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres do Kawy Krups 7240 ( i podobne)

max1105 25 Jul 2014 10:28 4854 7
 • #1
  max1105
  Level 9  
  W swoim ekspresie wcisnąłem za mocno przycisk włącznika i "troszkę się zapadł do środka". Chciałem go poprawić ,ale nie wiem, jak rozmontować pokrywy ,aby nie połamać zatrzasków i do niego dotrzeć . Ogólnie wszystko działa ,ale włączanie i wyłączanie jest utrudnione poprzez trudniejszy dostęp ( jest za głęboko).
  Tak więc proszę o informacje : jak rozmontować pokrywy ekspresu ,aby dotrzeć do włącznika Ekspres do Kawy Krups 7240 ( i podobne) i go poprawić lub wymienić?
  Dziękuję
 • #2
  guard10
  Level 28  
  Witam z tyłu masz wkręty mocujące obudowę,odkręcić i zdjąć może być też na zatrzaskach,do przedniego panelu dostaniesz się przez sciągnięcie go do przodu a tam też powinny być zatrzaski i wkręty reszta w twoich rękach .Pozdrawiam
 • #3
  max1105
  Level 9  
  Niestety z tyłu ,ani z boków nie ma żadnych wkrętów ( zdjęcia) jedynie na górze pod pokrywą ,gdzie wrzuca się tabletki czyszczące są 3 wkręty. Po ich odkręceniu dociera się tylko do cylindra w którym parzy się kawa wraz z tłokiem i mechanizmem czyszczącym ( i to tylko wzrokowo - dostęp jest bardzo utrudniony . Jednak panel przedni pozostaje nadal nie ruszony i nie można nic zrobić .
  Od dołu też nie widziałem żadnych wkrętów umożliwiających demontaż.
  Pozostaje nadal pytanie : Jak zdjąć panel przedni i tak aby nie uszkodzić zatrzasków?
  - proszę o precyzyjną odpowiedź - nie takie brednie jak Quad 10 ( zero wiedzy i informacji)

  Dodano po 4 [minuty]:

  zdjęcia boków i śrub pod pokrywą
 • #4
  peter falk
  Home appliances specialist
  Filmik wszystko wyjaśnia: Link
 • #5
  guard10
  Level 28  
  Witam zero wiedzy i informacji to ty masz kolego a mój nik pisze się Guard 10 ,jak obejrzałeś filmik to teraz wiesz że z tyłu są wkręty i zaczepy .Trochę inwencji z twojej strony i nauki czytania a nie ubliżanie ,, nie takie brednie jak Quad 10 ( zero wiedzy i informacji) ,,Nie pozdrawiam
 • #6
  max1105
  Level 9  
  Aby dotrzeć do wyłamanych przycisków włącznika ekspresu do Kawy Krups 7240 nie trzeba rozkręcać żadnych przycisków z tyłu ( chyba ,że ma się nick Guard 10 i pisze się co się wie- czyli nic), ani też z przodu. Nie trzeba nic rozkręcać na zewnątrz obudowy!.
  Należy po kolei:
  1. Podnieść panel przedni do góry ok 1 cm - wypięte zostaną zaczepy mocujące i można ściągnąć ten panel.Odsłoni się dostęp do panelu wyświetlacza wraz z przyciskami.
  2.Wykręcić 2 śruby torq 6 z dwu stron panelu wyświetlacza .Panel pozostanie luzem na kabelkach przyłączeniowych .
  3. Z tyłu na białej osłonie są 4 wkręty - należny wykręcić tylko 2 dolne wkręty i wypiąć z bocznych zatrzasków -ostrożnie są delikatne !- osłona otworzy dostęp do przycisków włącznika i pozostałych .Dwa środkowe wkręty to dostęp do elektroniki i w tym przypadku zupełnie nie jest potrzebny.
  4. Przycisk zasilania ma niestety niezbyt mocną konstrukcję - jako jedyny
  ( przez to, że jest podświetlany diodą punkt włączania- elektroniczny- jest zamontowany na płycie i przesunięty ok 1 cm w górę ). Poprzez zbyt mocne przyciskanie powstaje wtedy reakcja dźwigni i niestety wtedy często ulega wyłamaniu.( u mnie już 2 drugi raz się zdarzyło - pierwsza naprawa to koszt 55 zł plus dojazd do serwisu ok 30 km)
  Nowy przycisk kosztuje ok 30 zł brutto- (do kupienia w necie plus wysyłka) , ja go po prostu sklepiłem ,a dodatkowo miejsce klejenia wzmocniłem 1mm plastikiem. Powstał w ten sposób dodatkowy punkt podparcia bezpośrednio obok diody w miejscu nacisku.
  wzmacniający to miejsce i chroniący przed kolejnym wyłamaniem .

  Po złożeniu wszystko gra i buczy. Całość pracy to ok 10 min- kluczem było dla mnie właściwe ściągnięcie panela przedniego - nie stanowi to problemu ,tylko trzeba wiedzieć jak jest zamocowany, by nie wyłamać zatrzasków - to informację mam z filmiku. I to wszystko.

  A pomoc takich, pożal się Boże " specjalistów " jak Guard 10 niczego nie wnosi i nie zawiera żadnej treści, ani wiedzy.

  Taka jest prawda
  dziękuję za filmik
 • #7
  horn.info
  Level 13  
  Po co komu film z demontażu skoro problem leży w przednim panelu sterowania?

  Dodano po 3 [minuty]:

  sprawę załatwia zdjęcie panelu przedniego oraz odkręcenie dwóch torksów oraz kolejnych dwóch wkrętów krzyżakowych trzymających pokrywę elektroniki i masz dostęp do klawiszy.
 • #8
  max1105
  Level 9  
  peter falk dołączył film na którym widać kolejność działań w celu załatwienia mojego problemu. dziękuję. Natomiast również wypowiadający się w tej sprawie guard 10 nie tylko nie zna sprzętu,to także wprowadza w błąd, pisząc brednie. Jego pomoc nie wprowadziła nic, tylko zdenerwowanie. Oby takich było jak najmniej .dz