Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Transit 2,4 2004r - Błąd ABS C1266 prośba w lokalizacji usterki

25 Lip 2014 11:09 7101 2
  • Poziom 16  
    Witam
    Panowie pacjent to ford transit 2,4 disel 115KM.
    Świeci sie kontrolka ABS po zdiagnozowaniu pokazuje błąd:

C1266- Układ zapobiegający blokowaniu się kół podczas hamowania (ABS) - obwód przekaźnika zasilania zaworu usterka.

To co udało mi się stwierdzić to wywala bezpiecznik od zasilania tego elektrozaworu bo po wyjeciu przekaźnika tego zaworu bezpiecznik jest cały i dlatego mam prośbę gdzie szukać tego elektrozaworu blokowania się kół?
    Załączam fotki:

Bardzo bym prosił o pomoc w odnalezieniu tego zaworu lub przewodów do niego idących.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Ten bezpiecznik (nr 24 10A) zabezpiecza obwód lewego światła mijania. Nic więcej.
    Przekaźnik który wyjąłeś, odpowiada za załączanie masy przez PCM podczas startu (chyba też za załączenie masy sterownika ABS-u).

Jeżeli jest taka zależność pomiędzy bezpiecznikiem 24 i przekaźnikiem jak opisujesz, to zajrzałbym do wiązki pod skrzynką. Ta zależność nie ma logicznego uzasadnienia, jest jakieś przebicie.
  • Poziom 16  
    wojciechjanusz napisał:
    Ten bezpiecznik (nr 24 10A) zabezpiecza obwód lewego światła mijania. Nic więcej.
    Przekaźnik który wyjąłeś, odpowiada za załączanie masy przez PCM podczas startu (chyba też za załączenie masy sterownika ABS-u).

Jeżeli jest taka zależność pomiędzy bezpiecznikiem 24 i przekaźnikiem jak opisujesz, to zajrzałbym do wiązki pod skrzynką. Ta zależność nie ma logicznego uzasadnienia, jest jakieś przebicie.

Kolego dzięki za wyjaśnienie. Faktycznie ktoś już tu grzebał w tej skrzynce i zauważyłem ze był problem ze światłami mijania i ktoś puścił nowe kable ze skrzynki do żarówek mijania.
    Zaglądałem od spodu nie widać zwarcia jedyne co przychodzi mi do głowy że zwarcie musi być w peszlu w wiązce wychodzącej ze skrzynki. I domyślam się że gniją te przewody od świateł oraz od tego przekaźnika, ale to tylko moje domysły.
    Jeżeli bezpiecznik nie powinien mieć nic wspólnego z tym bezpiecznikiem to innego wytłumaczenia nie mam na to bo nawet jak odpiąłem wiązkę od ABS-u to zwarcie dalej występuję.
    O poczynaniach poinformuję po niedzieli a teraz wszystkim życzę miłego grilowania.
    Pozdrawiam