Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault megane 2 - kodowanie karty

25 Lip 2014 12:35 10686 11
  • Poziom 16  
    Auto jak w temacie z 2003roku. Chcę za pomoca urządzenia SBB dopisać używaną kartę ale bez skutku. Kod pin który wpisuje to 8C 05 9F 3A 4C 22 wyliczony na podstawie kodu ISK (kod ISK w załączniku zczytany CLIPEM). Gdy wklepuje ten kod to zostaje on przyjęty, wkładam kartę dopisuje ją, zostaje zatwierdzona ale niestety potem jak sprawdzam czy działa to efektu nie ma. Pilot też nie działa. Gdzie leży błąd mozliwe ze kod pin jest nieprawidłowy czy programator do kitu?

dodam że bateria nowa, sprawna
  • Poziom 33  
    Co znaczy używaną kartę?
  • Poziom 16  
    Tym urządzeniem nie dopisze czy w ogóle się nie da? Ewentualnie jaki sprzęt to obrobi?
  • Pomocny post

Poziom 19  
    ogólnie się nie da i czy karta taka sama najlepiej rozbierz i przelutuj pamięci jezeli takie samezwykła karta pracuje na 7947 a HF7943
  • Poziom 16  
    Własnie zamówiłem PCFa prekodowanego. Jak dopisze dam znać.
  • Poziom 33  
    Majac Clipa można zrobić wszystko, Ty nie masz wiedzy gdzieś wyczytałeś, że tak można coś tym sprzętem zdziałać i się popisujesz.
  • Poziom 16  
    Kolego janusz2008 takie uwagi ,,ze nie masz ....'' itd. zachowaj dla siebie bo to forum jest dla poważnych ludzi. A tak na marginesie ty urodziłeś z taka wiedzą że się teraz wymądrzasz - wątpie w to. A wracając do tematu próbuje to zrobić urządzeniem SBB a nie clipem.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jamrug napisał:
    Gdy wklepuje ten kod to zostaje on przyjęty, wkładam kartę dopisuje ją
    Teraz to sobie bałaganu narobiłeś... bo
    Jamrug napisał:
    zostaje zatwierdzona
    .
  • Poziom 33  
    Jeśli jesteś taki obrażalski, to nie w tym zawodzie. Ja jestem stary i szorstki, ale nie myślę kogo kolwiek obrażać. Wiem co napisałem posługiwanie się Clipem wymaga wiedzy. Jeśli wiedziałeś gdzie szukać ISK i masz z niego pin, to jeszcze powinneś mieć Outcode, potem Incode, następnie przporządkowanie karty. I dlatego po twoim poście sądzę że nie masz wiedzy, ale czy to jest powód do riposty?.
  • Poziom 21  
    janusz 2008 dobrze gada i ma rację ......a doświadczonego dobrze posłuchać
  • Poziom 16  
    Temat rozwiązany. Wlutowałem nowego PCF-a do karty i bez problemu ją dopisałem. A robiłem to przy pomocy SBB. Clipem też da sie dopisać tylko jest trochę więcej roboty dlatego stroniłem od tego sposobu. Dziekuje koledze ,,tkozioł'' bo on jako jedyny wypowiedział się konkretnie w temacie.