Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota yaris 1.4 d-4d - niepokojące odgłosy

JARMAN1962 25 Jul 2014 13:46 6054 17
Computer Controls
 • #1
  JARMAN1962
  Level 9  
  witam , od pewnego czasu w czasie jazdy Toyotą Yaris Verso 1.4 d-4d , słyszalne są odgłosy podobne do tych które powstawały w źle wyregulowanych zaworach w PF 126p. Nie mam pojęcia co powoduje te odgłosy "najlepiej" je słychać przy zmianie wysokich biegów , chcę dodać że samochód zapala bez żadnych problemów, ktoś mi powiedział , że mogą to być wtryski.
 • Computer Controls
 • #2
  guard10
  Level 28  
  Witam spróbuj nalać dobrego paliwa i środka do czyszczenia wtrysków i układu zasilania paliwem dostępny na stacjach paliwowych -kup ten do diesla i nalej odpowiednią ilość przed tankowaniem ,pojeżdzij troszkę nie 10 kilometrów tylko więcej i sprawdzisz jak się zachowuje.Nie podałeś jaki ma przebieg poza tym wtryski w tym modelu wytrzymują długo.Pozdrawiam
 • Computer Controls
 • #3
  JARMAN1962
  Level 9  
  tankuję na ORLENIE ( Verva ) , przebieg to 138000 km , zastanawia mnie , że jeżeli to faktycznie coś z wtryskami , czy nie powinna się zapalić kontrolka serwisowa , pozdrawiam.
 • #4
  guard10
  Level 28  
  Witam niby powinna ale w prawie krytycznej sytuacji lub powinien kopcić na czarno choć nie zawsze.Nie opisujesz że tak się dzieje,spróbuj wlać dodatek.Te prawie 140K to na zadbany silnik to prawie nic.Pozdrawiam
 • #5
  JARMAN1962
  Level 9  
  silnik nie kopci , pali za pierwszym przekręceniem kluczyka ,spróbuję z tym dodatkiem ale przy moim szczęściu to zapewne będzie coś poważniejszego , pozdrawiam

  Dodano po 1 [godziny] 2 [minuty]:

  mam jeszcze jedno pytanie , czy polecasz jakiś konkretny środek do czyszczenia wtrysków ?
 • #6
  markslew
  Level 27  
  Jeśli to wtryski dolej mixolu, przesmaruje je nieco i powinno pomóc, a pomogło już nie jednemu ;)

  Moderated By tzok:

  Kategorycznie nie należy tego robić w silniku z wtryskiem CR.
  3.1.11. Zabronione jest publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

 • #7
  guard10
  Level 28  
  Witam jaki mixsol jeden ze środków to STP a jakie inne są w Polsce to nie wiem,na opakowaniu masz podane ile środka na ile paliwa.Z szacunkiem do markslew ale mixol może do motorynek. Pozdrawiam
 • #8
  markslew
  Level 27  
  guard10 wrote:
  ale mixol może do motorynek


  Oj nie tylko, zdziwił byś się. Mixol dosmaruje ukł. wtryskowy, nasze paliwa właściwości smarne nie mają już takie jak kiedyś...
 • #9
  adam158
  Level 23  
  Czy hodzi ci o taki słyszalny metaliczny stuk w silniku
 • #10
  guard10
  Level 28  
  Witam ponownie markslew rozumie że paliwo u Was może kiepskiej jakości a mixsol jest rzadkim olejem jak pamiętam i ma dobre właściwości smarne ale chodzi o ewentualne pozbycie się i wytracanie związków które powodują osady i syf w baku.Dobrze że nie mam tego problemu,tankują mi coś podobnego do lotniczej TS i musi lecieć a jak nie to niech sobie stoi. Jarman1962 jak dolejesz środka daj znać jak pracuje silnik. Pozdrawiam :)
 • #11
  adam158
  Level 23  
  A może ren stuk pochodzi z zatartego hydraulicznego popychacza zaworów. olej w silniku wymieniałeś ?.
 • #12
  JARMAN1962
  Level 9  
  olej wymieniam regularnie co 15000 km, odgłosy które opisuję nie nazwałbym stukiem , tak jak wcześniej pisałem odgłos ten przypomina raczej klekotanie jak przy źle ustawionych zaworach w PF126p , jeżeli to faktycznie będą wtryski to nie wiem co robić kupić nowe , używane czy tez dać do regeneracji? dzisiaj wleje ten specyfik może to coś pomoże, pozdrawiam.
 • #13
  tzok
  Moderator of Cars
  Nie kombinuj z żadnymi dodatkami, a już na pewno nie z Mixolem, ten olej nie jest przewidziany do takiego zastosowania i nie spełnia wyśrubowanych norm czystości paliwa jakie są wymagane w silnikach CR - może uszkodzić wtryski jak i filtr DPF (jeśli go masz).

  Jesteś w ogóle pewien, że stuki pochodzą z silnika, a nie np. ze skrzyni biegów czy sprzęgła? Może to tylko jakaś osłona się poluzowała albo masz niedokręcone koło. Może niech przejedzie się tym autem jakiś mechanik.
 • #14
  JARMAN1962
  Level 9  
  niestety pan mechanik stwierdził iż odgłosy spowodowane sa przez uszkodzone wtryskiwacze
 • #15
  bandi21
  Level 30  
  Często w tych silnikach twarda praca, podobna do klekotania zaworów spowodowana jest przycinaniem się zaworu regulacji ciśnienia ,co skutkuje podwyższonym ciśnieniem na listwie.Wystarczy obserwować wartość ciśnienia,jak wskoczy na więcej niż 40bar na biegu jałowym to zaczyna klekotać.
 • #17
  tzok
  Moderator of Cars
  markslew wrote:
  Temat jest mi dobrze znany. Chcesz - do swojego auta lej ale nie polecaj tej metody i poinformuj o swoich zabiegach przyszłego nabywcę Twojego samochodu. Ten olej się nie nadaje i koniec dyskusji. Nie był przebadany ani jako dodatek do paliwa ani pod kątem produktów spalania. Zwyczaj wziął się ze starych diesli na pompie wtryskowej, gdzie jeszcze miało to rację bytu. Zrozumiałbym jeszcze nowoczesny, syntetyczny olej do 2T ale nie Mixol. Zresztą w przytoczonym przez Ciebie tekście również potwierdzają, że Mixol do CR z DFP się nie nadaje:
  Quote:
  Oleje, które spełniają tylko normy API TA/TB to oleje klasy Mixol i ze względu na obecność filtra cząstek stałych w układzie wydechowym, nie są zalecana do takich samochodów.
  Klasa API TC jest odpowiednia dla każdego silnika.
  Optymalny olej to półsyntetyk spełniający normy: ISO L-EGC , API TC , JASO FC.

  Są natomiast dodatki dedykowane do silników wysokoprężnych, które sam stosuję i polecam szwedzki Black Arrow Diesel Skydd.

  ...ale nie o tym temat - stosowanie dodatków myjących do paliwa jest ryzykowne i powinno się wiązać z wymianą filtra paliwa (kiedy ostatnio go wymieniałeś) ale teoretycznie jest szansa, że pomoże na blokujący się zawór regulacji ciśnienia (jeśli rzeczywiście to jest przyczyną).
 • #18
  biuro_biuro
  Level 8  
  JARMAN1962 wrote:
  witam , od pewnego czasu w czasie jazdy Toyotą Yaris Verso 1.4 d-4d , słyszalne są odgłosy podobne do tych które powstawały w źle wyregulowanych zaworach w PF 126p. Nie mam pojęcia co powoduje te odgłosy "najlepiej" je słychać przy zmianie wysokich biegów , chcę dodać że samochód zapala bez żadnych problemów, ktoś mi powiedział , że mogą to być wtryski.

  U mojej koleżanki w pracy podobne odgłosy wychodziły ze sprzęgła. Zużyte lekko łożysko dawało taki przydźwięk. Podobno nic wielkiego, można podobno jeszcze długo jeździć ale wiem bo słyszałem nie raz jakie to irytujące. Cisza, cisza i nagle klekot jak by coś się miało rozpaść :)