Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung NP-RC520-S06PL - Urwany pad gniazda zasilania, jak naprawić?

25 Lip 2014 15:35 3327 16
  • Poziom 8  
    Witam,

Nie mam zasilania w laptopie, nie włącza się. Po rozkręceniu na płycie przy gnieździe zasilania zauważyłem urwany pad +

Laptop Samsung NP-RC520-S06PL
    Powiedzcie mi proszę jak coś takiego można naprawić?
    Z góry dzięki!
  • Spec od komputerów
    solit napisał:

Powiedzcie mi proszę jak coś takiego można naprawić?
    Z góry dzięki!

Zregenerować brakujący fragment lub przylutować do najbliższego odpowiedniego miejsca przewodem.
    Masz prawdopodobnie wypalenie/zwarcie w laminacie w miejscu uszkodzonego pada.
  • Poziom 8  
    A jak takie coś zregenerować, albo gdzie to przylutować? Która z opcji naprawy będzie trwalsza?
  • Spec od komputerów
    Najpierw trzeba wylutować gniazdo obejrzeć, przemierzyć.
  • Poziom 8  
    Gniazdo jest OK, nie ma zwarcia, styki i połączenia są dobre.

• Spec od komputerów
    Wrzuć zdjęcie drugiej strony płyty.
  • Spec od komputerów
    Polutuj porządnie gniazdo i będzie działać oczywiście jeśli dobrze zmierzyłeś że nie ma zwarcia.

• Spec od komputerów
    Koło gniazda masz 2 czarne cewki - na nich powinno być napięcie zasilacza - możesz na nich sprawdzić napięcia/rezystancje lub w razie potrzeby wykorzystać do ominięcia uszkodzonego fragmentu laminatu.
  • Poziom 8  
    wolałbym podpiąć się pod którąś cewkę z + od gniazda, bo przypuszczam, że będzie to pewniejsze (gniazdo już było wymieniane jakiś czas temu na nowe, chociaż wtedy laminat nie był uszkodzony tylko bolec gniazda urwany). Możesz mi powiedzieć jak mogę pomierzyć taką cewkę?

• Spec od komputerów
    Samej cewki nie ma co mierzyć - jedynie czy nie ma przerwy, ale to mało prawdopodobne.
    Możesz połączyć + gniazda z jedną z cewek - profilaktycznie sprawdź miernikiem połączenia, aby mieć pewność, że to + z zasilacza.
  • Poziom 8  
    + gniazda ma połączenie z każdą z nóżek tych dwóch cewek.
    Czyli mogę zrobić takie połączenie jak poniżej?

• Pomocny post

Spec od komputerów
    Skoro masz połączenie to laptop powinien działać.
    Jeśli nie działa szukaj jeszcze innego uszkodzenia - na początek sprawdź czy masz ok. 19V mierząc pomiędzy masą a cewką.
    Lutowanie gniazda popraw - na zdjęciu widać niedolutowaną masę - gniazdo poza prawidłowym połączeniem powinno być stabilnie zamontowane, inaczej może wyrywać pady i powodować zwarcia w laminacie.
  • Poziom 8  
    Przelutowałem gniazdo i połączyłem + z cewką. Laptop działa jest ładowanie, ale tylko jeśli kabel od ładowarki jest odpowiednio obrócony, tak jakby bolec od + nie miał ciągłego styku.
    Chociaż jak sprawdzałem gniazdo i włożyłem szpilkę (kabel od miernika jest za gruby) do otworu na + to połączenie było OK. Nie wiem czy to wina zamiennika zasilacza, czy coś z tym gniazdem jednak nie tak.
    Chyba zamówię nowy zasilacz na próbę. Tak czy siak z ładowaniem jest poprawa, dzięki :)
  • Spec od komputerów
    Proponuję gniazdo również wymienić.
  • Poziom 15  
    Lutowane transformatorówką (ew słabą kolbą). Widziałem takie przypadki upalonego laminatu.
    boro1234567 napisał:
    Proponuję gniazdo również wymienić.

... w serwisie.