Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki internet bez limitu?

25 Lip 2014 16:40 4056 7
  • Poziom 2  
    Cześć!
    Potrzebuję internetu bez limitu.
    Mieszkam 5km od Drezdenka (Trzebicz Nowy).
    Internet nie może być zwykły, taki jak Netia itd (nie ma u mnie opcji podłaczenia go).
    Chcę płacić maksymalnie 50/60zł miesięcznie.
    W domu są trzy komputery, najwyżej naraz korzysta się z dwóch.
    Prędkość nie musi być bardzo wygórowana, bo do tej pory wystarczały 2 megabity na sekundę (choć oczywiście więcej byłoby fajnie).
    LTE od Plusa?
    Patrząc na tabelkę dostępna na stronie internetowej operatora, napisane jest, że za 59,90zł miesięcznie będę miał 25GB transferu, a po wykorzystaniu jego, będę miał LTE bez limitu z prędkością maksymalną 10Mb/s, co i tak wcale nie jest małą prędkością.
    LTE będzie najlepszym wyborem?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 30  
    Ja u siebie mam mobilny od Play'a na karte (bez żadnych umów) jeżeli miałbyś u siebie zasięg LTE to masz bez limitów. Wystarczy ze masz 30zł na koncie.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Jeśli chcesz Power LTE w Plusie/CP to proponuję najpierw lekturę http://www.plusforum.pl/index.php i zapoznanie się z regulaminem usługi.Jesteś na krawędzi zasięgu LTE w Plusie/CP. Najbliższy BTS LTE1800 Mobylandu w Drezdenku, Łąkowa 2 lub Al. Piastów 50, ok 5-6 km. Do prawidłowego działania potrzebna antena DUAL LTE 15dBi. Ze sprzętu polecam router B-593s-22. Jeśli masz usługę w CP lub Plusie za 49 zł to do końca miesiąca w ramach SmartDom możesz dostać 50% rabatu na internet. Pozostali operatorzy oferują tylko 3G.
  • Poziom 2  
    No, i już nie jestem tak zachwycony. :/

"b)
    Zgodnie z rosnącym zużyciem danych przez abonenta,
    Polkomtel zastrzega sobie możliwość zmiany parametrów
    tec
    hnicznych transmisji danych w ramach usługi „LTE bez limitu” z zachowaniem różnic między klasami
    wskazanymi w
    lit. a
    , w tym obniżenie prędkości transmisji danych do 32 kb/s"

Czyli co? Załóżmy, że ściągnę jakiś spory plik (około 10GB) i... nagle mogą mi zmniejszyć prędkość do 32kb/s? :o Aż tak? I mam tak aż do nowego okresu rozliczeniowego, czy jak?

Pomożecie mi?
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    Fuczysty napisał:
    Czyli co? Załóżmy, że ściągnę jakiś spory plik (około 10GB) i... nagle mogą mi zmniejszyć prędkość do 32kb/s? :o Aż tak? I mam tak aż do nowego okresu rozliczeniowego, czy jak?

Pomożecie mi?

To już zależy od konfiguracji routera dostawcy i obciążeni łącza na danym węźle. Robi to automat nie człowiek.
  • Poziom 2  
    Okej, dziękuję za pomoc!
    A co sądzicie ogólnie o tym internecie? Polecacie?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Zawsze możesz wziąć na testyz Plusa lub CP. Internet mobilny i jego działanie zależny jest od lokalizacji. Masz 7 dni na testy.Regulamin znasz, opinie i problemy opisane na Plus Forum.Mam od 2lat LTE w CP. Na początku DL 60Mb/s, teraz http://www.speedtest.net/my-result/3647946516 ,mało stabilnie. Obciążenie sieci robi swoje. Dlatego korzystam teraz z LTE bez limitu w Play http://www.speedtest.net/my-result/3647949902 Potestuj i wtedy zobaczysz czy warto.
  • Poziom 9  
    Witam
    Mieszkam od niedawna w Bydgoszczy na ulicy Relaksowej i nie wiem jaki internet wybrac. Niestety nie ma możliwości internetu na stałym łączu .. kupiłam cdma w Orange (MV 650) ale mam tylko 0,5 mbs przesyłu. Bardzo proszę o pomoc, gdyż internet jest mi niezbędny do pracy, a są jeszcze dzieci które chca grać on-line i ściągać filmiki.
    Bardzo proszę o pomoc.