Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wi-Fi zrywa połączenie na tablecie

25 Lip 2014 18:51 3723 4
  • Poziom 2  
    Witam. Mam problem z przerywającym wi-fi na tablecie. Czasem działa dobrze (Siła sygnału doskonała), nagle przerywa i pisze "poza zasięgiem" lub znaczek wi-fi jest szary, wtedy nie mam dostępu do internetu.
    Problem pojawił się gdy zmieniałem internet i kupowałem nowy router. Czytałem że coś trzeba pozmieniać w ustawianiach routera ale nie wiem co.
    Sprzęt:
    -tablet Lenovo A5500-H
    -Router D-Link DWR-116
    Oby dwa urządzenia nie mają więcej niż 2 tyg. Proszę o pomoc.

Dodano po 3 [minuty]:

Dodam że komputer mam połączony z tym routerem kablowo i wszystko działa dobrze.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Zainstaluj na tablecie jakiś program do pomiaru sygnału (np, WifiAnalyzer) i zrób pomiary. Interesuje nas poziom sygnału i zakłócenia (daj print screen-a).
  • Poziom 2  
    Myślę, że to jest zbędne, ponieważ router generuje bardzo dobry sygnał. Widać to w moim smartphonie na którym jest wszystko dobrze.

Dodano po 10 [minuty]:

To jest chyba problem tego typu: https://www.youtube.com/watch?v=NdV1mEDTc3A
    ale mam całkiem inny wygląd ustawień routera i nie wiem gdzie są poszczególne opcje.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Chyba nadajemy na innych falach, to raczej tobie powinno zależeć na rozwiązaniu problemu. Powodzenia pozostaje życzyć.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Piotruszena napisał:
    Myślę, że to jest zbędne, ponieważ router generuje bardzo dobry sygnał

Jak wiesz lepiej to po co zakładasz temat ?
    Potrzebujesz klakierów do swoich myśli ?

Dodano po 1 [minuty]:

tutaj możesz sobie podyskutować do woli