Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak usunąć farbę z kanistra?

25 Lip 2014 20:14 2079 11
  • Poziom 12  
    Witam. Ostatnio malowałem natryskowo barierkę [na czarno] i okazało się że trochę popryskał się też kanister [zielony prawie nowy] który leżał w garażu ;[ Jak usunąć tę farbę którą przez przypadek został popryskany? Dodam że benzyna ekstrakcyjna nie działa ;[ Nie chce żeby ta czarna farba zeszła razem z zieloną farbą na kanistrze. A tak właściwie to może ktoś wie czym są malowane te kanistry?http://asmot.bydgoszcz.pl/kanistry/602-kanister-5l-plastik.html Proszę o pomoc!
  • Poziom 38  
    Po co usuwać, nie lepiej i prościej przemalować kanister na zielono?
  • Poziom 27  
    Witam

Kanistry są malowane proszkowo, więc z reguły klasyczne rozpuszczalniki nie są im groźne. Jakim typem farby malowałeś? Bo benzyna ekstrakcyjna jako rozpuszczalnik to nadaje się naprawdę do niewielu farb - raczej stosuje się ją do odtłuszczania powierzchni.

Pozdrawiam

Krystian
  • Poziom 12  
    saskia musiałbym nałożyć chyba z 5 warstw i farba mogłaby odłazić
    krisxxl chociaż jeden porządny forumowicz
    a co do farby to napisze jutro po południu jaka to dokładnie bo nie jestem u siebie;]
    i wtedy pogadamy
  • Poziom 22  
    Zastosuj nitro jak było niedawno to zejdzie.
  • Poziom 33  
    Jak nie pomoże nitro użyj ostrożnie acetonu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 40  
    Jak Cie to bardzo boli możesz spróbować spolerować to.
    Kumpel tak sobie przednie lagi spryskał w motorze najpierw papier ścierny bodaj 2000 na mokro a potem pasta polerska.
  • Poziom 40  
    Jak mu "nie ciężko" jego sprawa ja dziś ropowałm i czyściłem sobie stare narzędzia nie dla tego ze ich używam bo po co mi 4 pary obcęgów czy stare "przyrządy kombinerkowate" tylko dla tego ze mi brzydko pod warsztatem wyglądały.
  • Poziom 33  
    SKM 1964 napisał:
    Albo oddaj go do piaskowania. :|

Jak nie "zejdzie" kupi se nówkę?.

A badziewie na złom.
  • Poziom 12  
    Dzięki wszystkim za rady.
    Powoli zmywam to rozpuszczalnikiem ale nie wiem czy lakier z kanistra tez nie schodzi, a nawet jak zejdzie to go pomaluje i bedzie jak nowy.;]
    non e vero italiano jak masz takiego posta pisać to lepiej nic nie pisz i zachowaj te razy i przemyślenia dla siebie