Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz/amplituner do kolumn Jamo S 718?

.nOx. 23 Sty 2011 13:17 2541 34
  • #1 23 Sty 2011 13:17
    .nOx.
    Poziom 14  

Witam!
    Chciał bym sie zapytać Was, Użytkowników Forum, którzy mają doświadczenie i dobrą znajomość sprzętu audio o wybór odpowiedniego Amplitunera pod kolumny JAMO S-718.
    Dotychczas korzystałem z bardzo dobrego Denona DRA 435R ( 2x50W ), ale zakupiłem wyżej wymienione JAMO i mam wrażenie, silne wrażenie, ze po odkreceniu Voluma do 2/5 Dźwiek jakby juz nie był " czysty " taki jak powinien być. Kolumny są nowe, wiec napewno nie jest to ich wina... mają odpowiednią moc ze ten wzmak nie jest w stanie ich wykorzystać i domyślam sie ze jest po prostu za słaby na te kolumny. Plan mam taki, sprzedać tego DENONa, stare kolumny i dołozyć troche gotówki na zakup AMPLITUNERA Smile

CENA : Prawdopodobnie Ok 600zł ( o ile to możliwe ? Jeśli nie... bede starał sie dołożyć, cena zależy za ile sprzedam dotychczasowy amplituner (stan BDB), ja dołoze ok 400 zł do tego )
    Muzyka: D&B, Dub'y, Radio ( RMF Max ESka itd ), Filmy ( duzo filmów )
    Bardzo mi zalezy aby był to Amplituner (ale jeżeli cenowo wzmacniacz wypada o wiele korzystniej, będzie wzmacniacz )
    Dodatkowo do sprzetu bedzie podłaczony - TV, DEKODER UPC, KOMPUTER, ew TUNER w razie wzmacniacza a nie amplitunera, oraz moze kiedys jakies PS3 czy cos :)

Bardzo prosze o pomoc w wyborze sprzetu, ja... naprawde poza " topowymi " nazwami Aka: Denon, Yamaha i kilka innych nie znam sie na tym Sad A chciał bym sie rozkoszowac muzyką, GŁOŚNĄ muzyką Smile

PS: Kolumny mają możliwość podpięcią "Bi-wiring" osobno głosnika basowego osobno, reszty... moze wykorzystać tą okazje i kupić zestaw wielo kanałowy, a nie tylko stereo ?
    Dziekuje i Pozdrawiam !

Dodano:

Troche buszuje po alledrogo... głównie cena + moc na kanał. Oto co znalazłem:
    - Denon PMA-1060
    -YAMAHA RX-V361
    -ONKYO A-8870 INTEGRA

Kompletnie losowo... poprostu, cena i moc.. bo sie nie znam. Prosze o pomoc bo jest to dla mnie dość ważny temat i zaczynam sie bać ze w tej kwocie sie nie zmieszcze... a kwota, jest prawie że ostateczna ;/

0 29
  • #2 23 Sty 2011 13:34
    DJ Kunix
    Poziom 15  

Ja bym polecał technics su vx700, dobry sprzęt. Sam posiadam takiego i naprawdę polecam, może nie powala wyglądem ale to konstrukcja z przed 15lat.. ale naprawdę cenie go sobie i nie oddałbym za jakiś badziew w tej samej cenie...

0
  • #3 23 Sty 2011 17:31
    .nOx.
    Poziom 14  

Wygląd tego technicsa mi odpowiada, to nie jest problem. Dzieki za podpowiedź napewno wezme pod uwage, pytanie, czy podoła wymaganiom Tych kolumn ? Bo to jest ważne kryterium, cenowo jest idealnie ;)

Co do Yamaha RX-V361 znalazłem opinie że dla własnie tych Jamo S718 wzmacniacz nie daje rady... nie gra czysto i zabezpieczenie termiczne daje ciagle o sobie pamiętać, wiec myśle ze napewno juz go skreślam. Chyba ze jest niezły?

Aha, nie wiem czy to zabrzmi głupio... ale PILOT do sprzętu jak najbardziej porządany ;) ( patrzac po allegro albo pogubili i nie napisali, albo nie ma pilota ? )

Prosze o podpowiedzi, zalecenia :) wskazanie drogi :) Dzieki i Pozdrawiam !

0
  • #4 23 Sty 2011 19:09
    globus1987
    Poziom 29  

W żadnym wypadku nie kupuj tego technicsa bo on poza dobrą budową wewnętrzną nie jest w stanie nic więcej zaoferować.
    Dźwięk matowy , mało szczegółowy, praktycznie brak dobrej średnicy.
    Tak jak większość technicsów tak i ten nie nadaję się do niczego.
    Onkyo a-8870 możesz brać pod uwagę bo to bardzo dobry wzmacniacz, gra bardzo szczegółowo niektórzy twierdzą , ze jasno.
    Ja uważam, ze to świetny wzmacniacz w tym przedziale cenowym.
    Zastanów się też nad kupnem Marantza Pm-7000/ pm8000 , marantzem pm-68/78 oraz 75. Warto brać też pod uwagę Sony ta-f690es,505es,
    Grundig fine arts a-9000 też jest warty uwagi .
    Przyjrzyj się tym modelom bo na prawdę warto.

0
  • #5 24 Sty 2011 22:00
    .nOx.
    Poziom 14  

Dzieki za propozycje! :)
    Niestety na allegro nie udało mi sie wiekszości znaleźć, ale bede patrzył regularnie.
    Co do Grundig fine arts a-9000 parametry są o tyle kiepskie, ze kolumna musi miec min 8 Ohm, a Jamo maja 6 Ohm na kolumne.
    W sprawie Marantza Pm-7000 cena jest dość spora, ale.. powiedzmy ze jak nie uda sie wybrać nic innego, bede starał sie uzbierać odpowiednią kwote.
    Tak jak pisałem, z resztą ciezko mi cos powiedzieć bo znaleźć nie moge, a wiadomo uzywane tylko w gre wchodzą.

Nadal prosze o pomoc :) Pozdrawiam !

0
  • #6 24 Sty 2011 22:40
    patryk3444
    Poziom 20  

Witam ja bym ci proponował yamahę ax 492 jest to kawał dobrego pieca wiem bo sam go kiedyś miałem moc jego przy obciążeniu 4ohm to 120wat a przy 8ohm 85wat. Dostaniesz go spokojnie w cenie od 400 do 500 zł :)

0
  • #7 24 Sty 2011 23:06
    .nOx.
    Poziom 14  

Faktycznie, cenowo super, jednak martwi mnie ciagle fakt zeby wzmacniacz podołał tym Jamo, które zgodnie z danymi mają "moc ciągła:200W szczytowa:300" Ta Yamaha, ma poboru z sieci 210W zgodnie z etykietka na plecach, wiec boje sie ze nie odda po 100W na kanał przy 6 Ohm ;/ ALE... moze to wystarczy ? Prosze o podpowiedź dodatkowo, jakiej mocy wzmacniacz był by zalecany zeby kolumny dobrze zagrały bez zniekształceń :) Dziekuje i Pozdrawiam !

0
  • #8 26 Sty 2011 14:18
    Alysja
    Poziom 10  

Witajcie,

Potrzebuje kupić mocny wzmacniacz, albo amplituner, w systemie stereo.
    Wzmacniacz musi miec conajmniej 100W na kanał, ale najlepiej jak by miał ok 130W
    Posiadam dwie potężne kolumny a moj dotychczasowy wzmacniacz poprostu jest za słaby.
    Kwota do wydania to ok 800zł, sprzęt używany mnie interesuje.
    Prosiła bym o propozycje konkretnych wzmacniaczy + najlepiej z nr aukcji na allegro :) Jeżeli jest ktoś w stanie mi pomoc... to Prosze :) Ratujcie :)

0
  • #9 26 Sty 2011 14:46
    Pablo1964
    Moderator

Podaj typ kolumn. Jakiej wielkości masz pokój?

0
  • #10 26 Sty 2011 15:05
    DJ Kunix
    Poziom 15  

globus1987 napisał:
    W żadnym wypadku nie kupuj tego technicsa bo on poza dobrą budową wewnętrzną nie jest w stanie nic więcej zaoferować.
    Onkyo a-8870 możesz brać pod uwagę bo to bardzo dobry wzmacniacz, gra bardzo szczegółowo niektórzy twierdzą , ze jasno.
    Zastanów się też nad kupnem Marantza Pm-7000/ pm8000 , marantzem pm-68/78 oraz 75. Warto brać też pod uwagę Sony ta-f690es,505es,

Nie wiem skąd masz takie wieści ale ten wzmacniacz, który jest jednym z lepszych, fakt, lata jego świetności minęły i jest jakbyś nie zauważył era plastiku made in china... Nie mówię że każdy sprzęt ale w tym przedziale cenowym, parametrami je doścignie żaden plastik z jakiegoś salonu za 400zł.
    Techincs ma 2x wyjścia 6ohm przy 100W i 2x wyjścia 4ohm przy 135W. Jak dla Niego to idealny sprzęt. Gram nim dyskoteki, gra czysto, bez zniekształceń, bas ma dość dobry bynajmniej przydałoby się dwustopniowe loudness jak w kenwood'ach. Sprzęt jest starannie wykonany, dobre odprowadzenie ciepła to jego zaleta aczkolwiek po dość długim graniu robię mu przerwę.
    Z mojej strony wzmacniacz su-vx700 jest godny zainteresowania.
    Pozdrawiam!
    PS
    Wybierz co ci będzie odpowiadało.

0
  • #11 26 Sty 2011 15:19
    Pablo1964
    Moderator

.nOx. napisał:
    Co do Yamaha RX-V361 znalazłem opinie że dla własnie tych Jamo S718 wzmacniacz nie daje rady... nie gra czysto i zabezpieczenie termiczne daje ciagle o sobie pamiętać, wiec myśle ze napewno juz go skreślam. Chyba ze jest niezły

Ten amplituner nie został zaprojektowany do słuchania muzyki. Pisałem o tym.

0
  • #12 26 Sty 2011 15:34
    DJ Kunix
    Poziom 15  

Tak jak poprzednik, kolumny:
    *Marka -
    *Model -
    *Moc RMS (sinusoidalna) -
    *Moc muzyczna (niepotrzebna) -
    *Impedancja -
    *Pasmo przenoszenia -
    *Wymiary głośników (nie mylić z budą!) -

Metraż pokoju:

0
  • #13 26 Sty 2011 16:06
    .nOx.
    Poziom 14  

DJ Kunix napisał:

Techincs ma 2x wyjścia 6ohm przy 100W i 2x wyjścia 4ohm przy 135W. Jak dla Niego to idealny sprzęt. Gram nim dyskoteki, gra czysto, bez zniekształceń, bas ma dość dobry bynajmniej przydałoby się dwustopniowe loudness jak w kenwood'ach. Sprzęt jest starannie wykonany, dobre odprowadzenie ciepła to jego zaleta aczkolwiek po dość długim graniu robię mu przerwę.
    Pozdrawiam!
    PS

Dziekuje za podpowiedź, wnioskuje o ile wolno mi to robić ze przy 6 Ohm bedzie miał ok 112,5 W na kanał ;) ( Na allegro podana jest moc 100W przy 8Ohm ) Co powinno chyba wystarczyc zeby zasilić takie kolumny ?
    Szkoda ze nie ma radia wbudowanego, ale to juz jakoś sie wymyśli.

Aha i jedna ważna sprawa, czy ten technics jest kompatybilny z jakim kolwiek PILOTEM czy jedynie manualne sterowanie ? Bo nie widze kompletu z pilotem... a nie powiem, jest to dla mnie BARDZO ważny aspekt !!! I bez tego ani rusz !

0
  • #14 26 Sty 2011 16:47
    patryk3444
    Poziom 20  

Witam ja bym ci polecał sprzęt yamahy jest to dobry i solidny sprzęt nigdy mnie nie zawiódł ,a dokładnie polecałbym ci yamahę ax-700 jest to świetny sprzęt ma ona 110w na kanał jest o kawał niezłego pieca :) http://allegro.pl/yamaha-ax-700-i1428082589.html

0
  • #15 26 Sty 2011 18:15
    DJ Kunix
    Poziom 15  

No więc ja nie posiadam i szczerze mówiąc to nie wiem ;/ co do tego 8ohm to tu chodzi o to by na kolumnie mieć wyższą impedancje niż na wzmacniaczy aby ich nie spalić... Tak propos ja gram na jednym alphard'zie w domu który jest na 4ohm i jeszcze go nie spaliłem...

0
  • #16 26 Sty 2011 20:20
    globus1987
    Poziom 29  

DJ Kunix napisał:
    globus1987 napisał:

Nie wiem skąd masz takie wieści ale ten wzmacniacz, który jest jednym z lepszych, fakt, lata jego świetności minęły i jest jakbyś nie zauważył era plastiku made in china... Nie mówię że każdy sprzęt ale w tym przedziale cenowym, parametrami je doścignie żaden plastik z jakiegoś salonu za 400zł.
    Pozdrawiam!
    PS

Może dlatego ci się tak wydaje bo jeszcze mało słyszałeś.
    Po samych twoich wypowiedziach, że grasz nim dyskoteki i , że przydał by ci się podwójny loudness
    :D .
    Jestem w stanie ocenić na jakim poziomie jest twoja przygoda z audio jak widać , dopiero się zaczęła . Ale z tym podwójnym loudnessem rozbiłeś mnie na łopatki pewnie mało ci bassssu.
    Mając altony na 2x30cm i mało basu to trzeba mieć potrzeby, albo popsuty słuch.
    Posłuchasz czegoś lepszego , minie ci czas podniecania się Altonami, altusami, zeusami i graniem dyskotek domowym sprzętem to podyskutujemy. N razie podziękuje bo po prostu nie mamy o czym.
    Ja w swoim wzmacniaczu, nie mam żadnego Loudnessu i pewnie według ciebie to badziewie. No ale zależy mi na naturalności i dźwięku bez żądnych sztucznych podbić.I zapewniam cię , że gra to na poziomie jaki ten technics nie jest w stanie wykrzesać.

0
  • #17 26 Sty 2011 20:34
    DJ Kunix
    Poziom 15  

Dla twojej wiadomości nie gram jakichś mega dyskotek, prowadze okolicznościowe dyskoteki w szkole. Jak do tąd nigdy mnie nie zawiódł. Jak byś popatrzył w mój profil to byś wiedział ile mam lat. Nie ukrywam, jestem w tej dziedzinie jeszcze laikiem. Ale podoba mi się to i nie próbuj zniechęcać ludzi do czegoś co tato i wujek chcieli we mnie zaszczepić przez kilka lat. Jestem im za to bardzo wdzięczny a jak sam zauważyłeś swoją przygodę zacząłem przed kilkoma laty. Wiadomo, nie mam jeszcze takiej wiedzy jak co niektóży ale od kogoś trzeba się nauczyć.

0
  • #18 26 Sty 2011 20:42
    globus1987
    Poziom 29  

Chyba dziecko sam nie wiesz o czym piszesz , a do czego ja mam zniechęcać ludzi jak widać mamy tą samą pasje w postaci sprzętu audio niestety ja będę odradzał ludziom pseudo kolumny albo wzmacniacze które w swoim przedziale nie mają nic ciekawszego do zaprezentowania jak to , że mają loudness.

0
  • #19 26 Sty 2011 20:45
    globus1987
    Poziom 29  

Alysja napisał:
    Witajcie,

Potrzebuje kupić mocny wzmacniacz, albo amplituner, w systemie stereo.
    Wzmacniacz musi miec conajmniej 100W na kanał, ale najlepiej jak by miał ok 130W
    Posiadam dwie potężne kolumny a moj dotychczasowy wzmacniacz poprostu jest za słaby.
    Kwota do wydania to ok 800zł, sprzęt używany mnie interesuje.
    Prosiła bym o propozycje konkretnych wzmacniaczy + najlepiej z nr aukcji na allegro :) Jeżeli jest ktoś w stanie mi pomoc... to Prosze :) Ratujcie :)

Dyskoteki robisz, czy masz jakieś kolumny o bardzo niskiej skuteczności lub ciężkie do napędzenia . Bo raczej kierowanie się mocą to bardzo zły wybór.

0
  • #20 26 Sty 2011 21:26
    DJ Kunix
    Poziom 15  

Skończ z tym loudness, wiem co pisze a gust i czyjeś upodobania to indywidualna sprawa i nie powinno się tego krytykować... ty wiesz swoje ja wiem swoje. Skończmy ten do niczego dobrego nie prowadzący spór, niech autor wybierze co mu odpowiada, i tyle. Nasza rola polega na doradzaniu.
    Pozdrawiam!

0
  • #21 26 Sty 2011 22:03
    .nOx.
    Poziom 14  

Panowie, prosze nie kłućcie sie bo robi mi to straszne zamieszanie w głowie! Szczeze mowiąc, narazie nie bardzo wiem co mam zrobić bo nie doszukałem zadnej silnej propozycji ;/

Kolumny JAMO S 718 w tym momencie napędam DENONEM DRA 435R i jest on za słaby, dla skrócenia zeby nikt nie szukał oto specyfikacja kolumn po skrócie:

# Średnica głośnika nisktonowego: 245mm
    # Średnica głośnika średniotonowego: 2x 165mm
    # Średnica głośnika wysokotonowego: 25mm
    # Częstotliwość przenoszenia: 40 - 20 000 Hz
    # Skuteczność (dB - 2,8V / 1m): 92 dB
    # Impedancja: 6 Ohm
    # Całkowita pojemność: 77 l
    # Waga: 21 kg
    # Wymiary (Wys x Szer x Głęb) 970x215x369 mm
    # Moc ciągła: 200 W
    # Moc szczytowa: 300 W

Z moich "przemyśleń" minimalna moc wzmacniacza powinna osiągać 100W/kanał.

A moje " wymgania " to: Moc, Wytrzymałość, Płynność i czystość i co zabrzmi zapewnie śmiesznie ale musi miec PILOTA :) bo nie bede biegal co chwila sciszyc/podgłośnić. Mile widziany Amplituner !

Cena : troche sie zmienia, rośnie w góre.. nie dlatego ze mnie stać, a dlatego ze nic nie ma w tym przedziale więc: jestem wstanie wydać pod 800 zł ( 900 to maximum maximum za 905 juz za drogo ;P )

Prosił bym o propozycje, najchetniej z nr aukcji bądź linkiem :)

Prosze o pomoc, w rozwikłaniu problemu... samemu zapewne sobie z tym nie poradze :/ HELP :)

Dzieki i Pozdrawiam !

Dodano po 15 [minuty]:

Taki Ampli: Sprzedawca podaje ze ma 100W kanał ? Możliwe to ?
    Amplituner JVC RX-5042S
    Albo Onkyo.. Cenowo sie różnią a parametrami chyba prawie wogole ? Jak to możliwe, ile one mają w rzeczywistości mocy na kanał ?
    ONKYO A-8870 INTEGRA
    vs
    Onkyo A-8780

No i co moge jeszcze wybrac ? Prosze o propozycje ! najlepiej w skali 1/10 jak bardzo polecacie albo uważacie ze sa godne uwagi :)

0
  • #22 28 Sty 2011 11:50
    Alysja
    Poziom 10  

Witam,
    Nie pisałam tyle czasu bo zauważyłam podobny temat ( te same kolumny ), ale puki co sprawa tam tez sie nie wyjaśniła wiec napisze.

Paramery kolumn:
    # Średnica głośnika nisktonowego: 245mm
    # Średnica głośnika średnio tonowego: 2x 165mm
    # Średnica głośnika wysoko tonowego: 25mm
    # Impedancja: 6 Ohml
    # Moc ciągła: 200 W
    # Moc szczytowa: 300 W

Pokoj ok 30m2, muzyka każda, duzo radia, ale i muzyka nowoczesna. Sprzęt podłączony rowniez do TV bo filmów ogladam duzo.
    Kwota ok 800zł

Pozdrawiam, mam nadzieje ze cos wymyślicie ;)

Regulamin p.15
    (dj-MatyAS)

0
  • #23 28 Sty 2011 14:58
    dues
    Poziom 28  

Parametry każdy sobie znajdzie. Podaj Markę i model kolumn.

0
  • #24 28 Sty 2011 15:23
    Alysja
    Poziom 10  

Tak jak pisałam, juz temat podobny jest... bo kolumny te same :) Czyli

Jamo S 718 kupione w bardzo dobrej cenie :)

Regulamin p.6
    Kosz.
    (dj-MatyAS)

0
  • #25 28 Sty 2011 16:16
    wariato
    Poziom 43  

.nOx. napisał:

Taki Ampli: Sprzedawca podaje ze ma 100W kanał ? Możliwe to ?
    Amplituner JVC RX-5042S
    Albo Onkyo.. Cenowo sie różnią a parametrami chyba prawie wogole ? Jak to możliwe, ile one mają w rzeczywistości mocy na kanał ?
    ONKYO A-8870 INTEGRA
    vs
    Onkyo A-8780

No i co moge jeszcze wybrac ? Prosze o propozycje ! najlepiej w skali 1/10 jak bardzo polecacie albo uważacie ze sa godne uwagi :)

Producent podaje - 100 Watt - 8 ohm - vid 1 kHz - THD 0.8% - 2 kanal, więc przypadać będzie w pełnym paśmie ok 70 W.
    Z ampli jedyne jakie słyszałem to Technics SA-GX100L - przeciętny, ogólnie bez rewelacji, bardzo budżetowy oraz Pioneer VSX709 RDS tutaj już troche lepiej, choć brakowało mu tej wyrazistości - jest jakby taki stłumiony, bez polotu. Wydaje mi się że te starsze serie o wiele lepiej brzmiały, więc nie polecę, chyba że jesteś zwykłym słuchaczem to powinien Cie zadowolić skoro tak szukasz ampli.
    Ze wzmacniaczy możesz się zainteresować tymi Onkyo które wymieniłeś lub coś z Yamahy choćby ta ,,ostra'' AX-700 ew Denon PMA 860, 1060 lub Marantz PM68

0
  • #26 28 Sty 2011 22:31
    Pablo1964
    Moderator

Scaliłem bliźniacze wątki.

0
  • #27 30 Sty 2011 22:49
    .nOx.
    Poziom 14  

Denon jest mi bliski, wiec chetnie bym kupił, podane PMA 860 i 1060 Cenowo i mocą myśle ze jak najbardziej były by odpowiednie tylko nie mają PILOTA... a nie będę biegał ściszać / zgłaśniać co chwilę ;/, co do Martanza PM-68 niestety cenowo mnie przerasta. Yamaha ma tolerancję od 8Ohm... Kolumny mam 6Ohm wiec odpada ;/ Technics SA-GX100L na alledrogo nie znalazłem, a Pioneer VSX709 jest chyba za słaby.. chyba taki sam jak to co teraz mam. .. Co do ONKYO A-8870 INTEGRA Moc jest, cena maxymalna jaka moge dać mniej wiecej.. i ten sam problem - Pilota brak. Dlaczego wzmacniacze nie mają pilotów ?! Bez tego dla mnie to nie ma sensu jak wzmak stoi pod TV na pułce i mial bym podchodzić za kazdym razem, a chyba nie ma sensu go " kręcić na maxa " a głośność zmieniać sygnałem wejściowym, przeciez to go zamęczy a i jakość dźwięku na tym straci sporo.

I co mam począć... nadal stoje " na starcie " :/ Dziekuję wszystkim za propozycje, ale puki co... no nic nie znalazłem.. Proszę jeszcze o jakieś podpowiedźi z czymś co ma lub może mieć pilota i dysponuje odpowiednią mocą :) !!! Pozdrawiam !

0
  • #28 30 Sty 2011 23:19
    wariato
    Poziom 43  

Jeżeli szukasz z pilotem, to godna polecenia jest Yamaha AX 492 ew AX 496 a jeszcze lepiej AX 592 gdyż zaoferuje trochę więcej mocy. Ewentualnie jeżeli uda się znaleźć to AX 596 - jednak mogą delikatnie podbarwiać, chyba że nieodczujesz tego. Podobno AX 592 brzmi dość naturalnie więc ku niej bym się skłaniał.

0
  • #29 31 Sty 2011 00:02
    .nOx.
    Poziom 14  

AX 592 No faktycznie wszytsko wygląda całkiem nieźle, tylko pytanie, czy odda ona realnie nawet po 80W na kanał skoro pobór z sieci ma 220W ? No chyba ze to co oferuje ten wzmak spokojnie wystarczy do napędzenia tych kolumn ? Nie chce sie upierać ze ma być mocny i 100W RMS, ma być odpowiedni dla kolumn :) Ale wydaje mi sie że sa one wymagające i dlatego tak szukam. I boje sie ze za mało mocy oddadzą ? Podpowie mi ktoś jakie wymagania powinienem sobie postawić wzgledem wzmaka do tych kolumn ?

0
  • #30 31 Sty 2011 10:26
    wariato
    Poziom 43  

Te kolumny są bardzo efektywne więc nie będzie problemu z ich napędzeniem. Ta Yamaha na pewno ma 100W przy 8 R gdyż tak deklaruje producent (mam manuala gdzieś, jak chcesz to Ci prześle na PW) przy 6 ohm producent podaje 120W więc w domowych warunkach spokojnie wystarczy im ta moc.
    Co do wymagań to tylko Ty możesz je sobie postawić, nikt w Twoje oczekiwania się nie zamieni. Są tematy na temat doboru wzmacniacza do Twoich kolumn jednak większość z nich są bez pilota a Ty założyłeś warunek że ma być z pilotem, więc...

0