Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motorola MCS2000 - Fail 01/90 jak naprawić?

25 Lip 2014 21:06 2370 5
  • Poziom 17  
    Witam
    Motorola MCS 2000 wykrzaczyła się podczas programowania wookie. Wcześniej robiłem już kilka MC 2100 i zawsze bezproblemowo, tym razem podczas programowania wywaliło błąd i dalej już wiadomy komunikat. Potrzebowałbym podpowiedzi jak to naprawić, rozumiem, że tylko flash, ale jak i czym.
  • Poziom 17  
    witam
    wszystkie posty przeczytałem wcześniej, ale opisane tam metody są zawiłe i brzmią jak uda się albo się nie uda i trzeba jeszcze riba modyfikować. Dla mnie najprościej byłoby wylutować pamięć, zaprogramować i wlutować, pytanie tylko czy można to tak zrobić a jeżeli tak to jaka jest zawartość pamięci do wgrania.
  • Poziom 11  
    MCS ogarniać Wookie...
    Teraz można się tylko okopać, wywiesić białą flagę i ogłosić abdykację :)
    A na serio Fail 01/90 identyfikuje się jako błąd sprzętowy i raczej samemu temu nie podołasz, jeżeli nie znasz się dość dobrze na tych radiach.
    Co innego gdyby był Error -błąd softowy, wtedy jest to naogół do odratowania samemu (np chceskum error - wgrywamy dobrego cpg i powinno działac).
    Niemniej, jeżeli 01/90 wyświetlił sie bezposrednio po programowaniu to wygląda, jakby wwalił się flash. Potrzebujesz tzw. SmartRIB, żeby ogarnąć sprawę i to zfleszować.
    Ale to nie taka prosta sprawa...

Do programowania MCS2000 służy specjalny autoryzwany soft (wygodniejszy niż wookie, którym łatwo uceglić radio).
    Ja używam MCS2000 R02.03.00 do obu swoich MCSów (różne daty produkcji) i nigdy nie miałem problemów.
  • Poziom 20  
    Przede wszystkim przypominam, że słynny program Wookie został napisany wyłącznie dla europejskiej serii MT/MC2100 i w ogóle nie obsługuje radia na rynek amerykański jakim jest MCS2000 (pomijam już to, że ten program to nadal jakaś pomyłka, niezbyt oficjalna beta i nawet "właściwe" sobie sprzęty potrafi niejednokrotnie sponiewierać, wystarczy przeczytać przygody niektórych użytkowników na tym forum). Samo czytanie i pisanie EEPROMu może i nawet zadziała, bo sprzętowo te radia należą do tej samej rodziny (i używają takiego samego RIBa / kabla), ale firmware i struktura codeplugu MC2100 i MCS2000 to zupełnie inna para kaloszy. Nie dziwi zatem taki rezultat programowania tego radia Wookim.

MCS2000 posiada swoje własne oprogramowanie (zarówno DOSowe, jak i Windowsowe, które wygląda tak :arrow: https://www.youtube.com/watch?v=i3KgfGCNXnE ) i od zdobycia tegoż proponuję zacząć (być może jest dostępne tu na forum, a jak nie to z pewnością leży gdzieś w sieci i Google na hasło "mcs2000 cps" powinno to i owo znaleźć). Następnie trzeba znaleźć jakiś codeplug z takiej samej wersji tego radia i spróbować wgrać. Teoretycznie powinno pomóc, no chyba, że radio jest z nowszej serii i wywali tzw. "toolproof error" czyli FAIL 01/93. W takim przypadku jedynie oryginalny codeplug z tego egzemplarza zadziała.
  • Poziom 17  
    witam
    wookie jekie jest każdy wie, ale robiłem nim wiele mc2100 i nigdy mnie nie zawiódł, ale nie wiedziałem, że MCS to inna softwarowo para kaloszy, tym bardziej, że przeczytał radio, zrobił kopie, dopiero przy programowaniu się wysypał. Teraz już wiem. Wookie nawet próbuje czytać to radio, ale w połowie wywala błąd. DOSowy brak komunikacji. Mam jeszcze kilka pomysłów na to radio, jak będą postępy dam znać, jak nie będzie to też napiszę :)