Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodziarko-zamrażarka cz 340 - smród z tyłu zamrażarki

Jurek04 25 Lip 2014 23:22 1467 3
  • #1 25 Lip 2014 23:22
    Jurek04
    Poziom 11  

Chłodziarko zamrażarka pracowała normalnie jednak wyczuwalny był smrodek spalonego plastiku.
    Zlokalizowałem iż przy agregacie chłodziarki topi się obudowa starteru oraz widoczne było iskrzenie. Starter wymontowałem, przewody po-izolowałem i włączyłem Zamrażarkę. Ta pracuje ok.
    Ten typ starteru to MSDA1 i jest dostępny w sieci, jutro poszukam w sklepach i jeżeli dostanę to szczęście.
    A teraz właściwe pytanie? Czy uszkodzenie starteru mogło być spowodowane np zacieraniem agregatu lub inną przyczyną, czy po prostu sfajczył się bez powodu.
    Sprzęt ma już około 20 lat, jednak jak dotąd pracował bezbłędnie
    Wiem że najlepiej byłoby go wymienić na nowy jednak z wiadomych powodów wolałbym to zrobić za rok lub dwa.
    Proszę o w miarę szybką i konkretną podpowiedz bo temperatury więcej niż letnie :|

0 3
  • #2 26 Lip 2014 09:16
    Jurek04
    Poziom 11  

Czekam na pomoc w tej sprawie, bo nie wiem czy kupować starter w kwocie 60 zł, bo może to być wyrzucona forsa.
    Kupiłem dziś starter za 20 zł, lecz nie taki jak spalony. Ta sama firma identyczne oznaczenia,
    lecz zakupiony ma dwa wyjścia stykowe więcej oraz nowy to to 6A(stary 8A)
    Nowy Ts 95 st.C(stary 85 st.C
    Rezystancji nie porównam gdyż stary ma przerwę w obwodzie Chłodziarko-zamrażarka cz 340 - smród z tyłu zamrażarki Chłodziarko-zamrażarka cz 340 - smród z tyłu zamrażarki
    Chłodziarko-zamrażarka cz 340 - smród z tyłu zamrażarki

Jak uważacie, zakładać go czy szukać oryginału?

0
  • Pomocny post
    #3 26 Lip 2014 22:12
    peter falk
    Specjalista AGD

Wstawiaj. Będzie działać.

0
  • #4 27 Lip 2014 19:32
    Jurek04
    Poziom 11  

Dzięki peter falk, ten starter można spokojnie montować. Chłodzenie i mrożenie b. dobre.
    Wydaje mi się(może) że głośniej pracuje niż dawniej, coś jakby grał na pralce :D
    A powinno być raczej bulgotanie. Nawet jakby padał agregat, to w sumie napracowała się ponad 20 lat i każdym następnym dniem pracy trzeba się cieszyć
    Brat ma taki sam model, kupiony w tym samym czasie co ja i dalej pracuje bezawaryjnie

0