Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dźwięku, połączenie dekoder -> telewizor kablem HDMI - DVI.

adam10072 26 Lip 2014 09:31 4146 3
 • #1 26 Lip 2014 09:31
  adam10072
  Poziom 2  

  Witam. Mam telewizor LCD LG RZ-32LZ55, dokupiłem do niego dekoder DVB-T Manta. Przy podłączeniu standardowym kablem SCART-SCART jakość obrazu jest dosyć kiepska. Jako, że TV jest dość leciwy, to nie posiada złącza HDMI, ale posiada złącze DVI, natomiast dekoder ma wyjście HDMI. Zdecydowałem się więc na połączenie kablem DVI -> HDMI. Rzeczywiście obraz jest wyraźnie lepszy, ale nie ma dźwięku. Wyczytałem już, że za pomocą DVI nie można przesyłać dźwięku. W telewizorze są dwa wyjścia audio, coś takiego:
  Brak dźwięku, połączenie dekoder -> telewizor kablem HDMI - DVI.
  Natomiast dekoder posiada standardowe wyjście audio 3,5mm. Pomyślałem sobie, by kupić kabel mini jack -> 2xRCA. Tak też zrobiłem, wszystko podłączyłem, obraz jest, dźwięku nadal nie ma. W związku z tym zwracam się z prośbą o pomoc w podłączeniu wszystkiego, by był obraz i dźwięk, bo ja nie mam pomysłów. Z góry dziękuję :)

  0 3
 • Pomocny post
  #2 26 Lip 2014 10:08
  Józio17
  Poziom 27  

  Wita.
  Poszukać wejścia audio powiązanego z wejściem DVI, z reguły jest to wejście PC AUDIO IN.
  Pozdrawiam.

  2
 • Pomocny post
  #3 26 Lip 2014 10:10
  Polon_us
  Poziom 41  

  adam10072 napisał:
  W telewizorze są dwa wyjścia audio, coś takiego:


  Cóż, tu kolega się myli. To są wejścia Audio skojarzone z wejściem video typu Component.

  Rozwiązanie problemu kolego jest relatywnie proste. W telewizorze znajduje się gniazdo oznaczone PC Sound - pomiędzy gniazdem DVI i Euro1. Jest ono uaktywniane w momencie wyboru gniazda DVI. I je trzeba wykorzystać aby wprowadzić dźwięk razem, kiedy używane jest gniazdo DVI.

  Kolega nie podał jaki model dekodera posiada. Ale i tak, są dwie mozliwości:

  - jeżeli dekoder ma wyjścia audio CINCH, to kolega musi zaopatrzyć się w kabelek 2xCINCH (dekoder) na minijack stereo (telewizor - PC SOUND).

  - jeżeli dekoder nie ma wyjść Audio na gniazdach CINCH to pozostaje wykorzystać gniazdo SCART w dekoderze. Przyda się tu przejściówka EURO na CINCH tak jak na poniższym zdjęciu + kabelek opisany powyżej. Przejściówkę kolega podłączy do dekodera ustawioną na OUTPUT.

  Powodzenia :)

  Brak dźwięku, połączenie dekoder -> telewizor kablem HDMI - DVI.

  0
 • #4 26 Lip 2014 10:48
  adam10072
  Poziom 2  

  Józio17,Polon_us jestem Wam niezmiernie wdzięczny. "Podkradłem" siostrze jej dekoder, bo jest wyposażony w wyjścia audio chinch, a jej dałem swój. Podłączyłem wszystko tak jak radziliście i wszystko śmiga. Obraz rewelacja, a i dźwięk lepszy niż na kablu scart. Naprawdę szczerze dziękuję, bo nie wpadłbym na to rozwiązanie. Do zamknięcia :)

  0