Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak naprawić silnik od wentylatora ?

Szymontonsil 26 Lip 2014 12:03 810 3
  • #1 26 Lip 2014 12:03
    Szymontonsil
    Poziom 5  

witam ,tak jak na zdjęciu widać mam problem z silnikiem od wentylatora ,gdy go podłączę do prądu i wciskam albo 1 albo 2 to się nie kręci i tylko buczy gdy poruszę łopatą wiatraka to zaczyna się kręcić i jak wyłączę to natychmiast się zatrzymuje a nie powinien . Ja go rozebrałem , doczyściłem i nasmarowałem smarem ale i tak to samo się dzieje ,już nie mam pojęcia co się dzieje :cry: . Pomóżcie ! Plis

Będę bardzo wdzięczny :)

0 3
  • #2 26 Lip 2014 12:16
    guard10
    Poziom 28  

Witam, zapodaj normalnie zdjęcia przez elektrodę, a nie prosto z aparatu. Nawiasem mówiąc musiałeś źle skręcić silnik bo chodzi z oporami. Pozdrawiam.

0
  • #3 26 Lip 2014 12:33
    Szymontonsil
    Poziom 5  

Witam ,właśnie przed rozkręceniem i nasmarowaniem nie mógł wcale ruszyć troszke pomogło ale niewiele bo mało się kręci i tak jak napisałem, na początku nie chce się ruszyć .

0
  • Pomocny post
    #4 26 Lip 2014 14:51
    kasjo
    Poziom 25  

Odkręć jeszcze z tyłu ten plastik z mechanizmem obrotu wiatraka, tam jest jeszcze takie łożysko ślizgowe. Popryskaj jakimś środkiem smarującym. Mam jeden podobny, rozkręciłem cały, wszystko poczyściłem, próbowałem różnych smarów, środków itp. -nie pomaga na długo. Raz pochodzi tydzień i potem znowu się coś przytrze i znowu trzeba rozbierać i smarować a czasami po 2 dniach. Może wazelina techniczna będzie dobra? ale akurat nie mam pod ręką żeby sprawdzić.

0