Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Transmiter Blow/74-129 - Transmiter BLOW 74-129, denerwujący pisk w tle

McScot 26 Jul 2014 17:24 14778 9
    McScot
    Level 8  
    Witam serdecznie,

mam mały problem z transmiterem - Blow 74-129 (wersja z modułem Bluetooth),
    Sytuacja opisana poniżej ma miejsce na dowolnej częstotliwości (testowane na ok. 15 próbkach).
    Mianowicie, po podłączeniu transmitera i podpięciu USB (na line-in jest tak samo) oraz włączeniu odtwarzania, przez pierwszych kilka sekund gra pięknie, ale po chwili pojawia się pisk, który stopniowo narasta i osiąga w końcu dość denerwujący poziom. Tak już potem zostaje. Gdy w transmiterze zmienię częstotliwość o 0,1 lub 0,2 (czyli przesunę np. z 98,1 na 98,3) i to samo zrobię sprawnie w radio, pisk jest cały czas. Gdy natomiast zmienię częstotliwość "znacząco" (np. z 98,1 na 105,6), na początku jest super, ale po chwili znowu pojawia się pisk.

Wskazówka#1 - po wyjęciu transmitera z gniazda, przy włączonym radio, jest szum (oczywiste), ale nie ma pisku.

Wskazówka#2 - próbowałem kombinować z ustawieniami radia, głośnością nadawania, itp. - nic.

Wskazówka#3 - testowałem dwa inne transmitery i wszystko jest w porządku, więc - teoretycznie - radio nie jest winne.

Wskazówka#4 - przed chwilą przetestowałem transmiter u kumpla w aucie i jest to samo, co u mnie :(

Wskazówka#5 - w moim radio mogę ustawiać setne wartości częstotliwości (np. 101,15). Jak nadawanie jest na 101,1, a na radio ustawię 101,15, jest lepiej, ale odsłuch na zasadzie MONO :( + niespodziewane "trzaski".

Czy moduł bluetooth może zakłócać sygnał i powodować takie problemy? W sumie jest to jeden z droższych transmiterów BLOW, więc nie sądzę, żeby miało to być zjawisko powszechne, a sama kompatybilność transmisji z bluetooth nie była sprawdzona!??

Z góry dzięki za wszelkie sugestie! :)
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Co na to sprzedawca tego cuda?
    McScot
    Level 8  
    De facto jeszcze o tym nie wie. :) Na razie szukam innej przyczyny, niż wada fabryczna.
  • Helpful post
    powalla
    Moderator of CarAudio
    To go poinformuj i użyj praw konsumenta, no chyba że lubisz sobie komplikować życie, a tym samym ułatwiać życie sprzedawcom badziewia, to śmiało, kombinuj do woli.
    McScot
    Level 8  
    Kombinuję, bo nie chcę robić zamieszania i wymieniać sprzętu, jeżeli nowy będzie działał tak samo. To wcale nie musi być wada fabryczna. Dzisiaj podłączyłem z ciekawości transmiter do gniazdka w bagażniku, czyli DALEJ od radia. I teraz co się stało!? Gdy usiądę na przednim siedzeniu i przesłonię przez to "tunel" transmiter-radio ciałem, pisk cichnie. Dalej, jeżeli przyłożę rękę do radia, pisku nie ma... :) Pisk na przemian pojawia się i znika także w momencie, gdy manewruję samym transmiterem w bagażniku - gdy zmieniam płaszczyznę ekranu, pisk znika i po chwili pojawia się znowu, aż po raz kolejny go nie obrócę. Zbyt czułe radio? Rezonans "czegoś"???
    Bezet11
    Level 2  
    Witam!
    Mam ten sam problem co kolega !
    Właśnie kupiłem taki sam transmiter, podłączam do samochodu a tu piski i szumy...
    Zauważyłem, że gdy ruszam obok transmiterą ręką to piski maleją i rosną, tak na zmiane.
    Nie wiem w czym tkwi problem bo nie jestem elektronikiem, wydaje mi się, że jest to kwestia zakłóceń fal lub coś w tym stylu.

McScot, poradziłeś sobie z tym problemem ?
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Bezet11 wrote:
    Mam ten sam problem co kolega !
    Właśnie kupiłem taki sam transmiter

powalla wrote:
    Co na to sprzedawca tego cuda?
    powalla wrote:
    To go poinformuj i użyj praw konsumenta, no chyba że lubisz sobie komplikować życie, a tym samym ułatwiać życie sprzedawcom badziewia, to śmiało, kombinuj do woli.

Oddaj to w diabły i miej jeden kłopot z głowy .
    Bezet11
    Level 2  
    Tylko problem w tym że bardzo mi zależy na transmiterze fm z bluetooth.
    Ten Blow-a jest bardzo elegancki.
    Może macie jakiś inny godny polecenia ?
    qstosz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Elegancko go nie używaj.

Skoro taki ładniusi tylko nie bardzo chce działać.

Patrz na niego i w ciszy podróżuj.
    jednymokiem
    Level 2  
    Bezet11, McScot
    BLOW 74-129 to nieudany model. Mój poszedł do zwrotu z tego samego powodu.
    Wszystkim innym gorąco odradzam zakup transmitera BLOW 74-129.

qstosz, piętnowanie pojawiającego na rynku szajsu ostrzega innych przed niepotrzebnym wydatkiem. A czemu służy twój sarkazm?