Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer aktywny-duże wychylenia membrany i buczenie przy małych sygnałach

26 Lip 2014 18:05 1380 4
 • Poziom 11  
  Witam!
  Posiadam subwoofer marki Pioneer S-W110S.Gdy podłączam komputer pod wejście o nazwie "Line Level Input" sub przy małych poziomach sygnału zaczyna buczeć-tzn. gra lecz membrana dostaje strasznego wychyłu i lata w dwie strony.Co może być przyczyną??
  Pozdrawiam Tomasz.
 • Poziom 29  
  Czy w subwooferze masz kabel z uziemieniem? Czy subwoofer i komputer masz na jednej listwie zasilającej z uziemieniem? Czy subwoofer sprawdzony na innym sprzęcie?
 • Poziom 11  
  Subwoofer nie jest uziemiony więc nie ma pętli z komputerem.Został również sprawdzony z telefonem-ten sam efekt tylko słychać go przy większym wzmocnieniu,ale jak wiadomo sygnał z telefonu jest słabszy.Subwoofer grał jakiś rok temu z amplitunerem Technics sa-ax530 i nie zaobserwowałem tego efektu...Może to przez to, że cały rok przeleżał na strychu gdzie zimą jest strasznie chłodno a latem gorąco...Do tego gdy ustawie odcięcie częstotliwości na 200 hz lubi sobie pograć osłona od elektroniki. W ogóle cała skrzynka gra co nie powinno mieć miejsca w takim subwooferze.Albo nie mam racji

  Do tego jeszcze ten dziwny dźwięk z membrany-takie tętnienie,dudnienie.
 • Poziom 23  
  pikuspepe napisał:
  Może to przez to, że cały rok przeleżał na strychu gdzie zimą jest strasznie chłodno a latem gorąco...

  I oczekujesz, że obecnie sprzęt będzie sprawny i posiadał parametry nowego?
  Eksploatowany sprzęt odstawiony z użytku, na półkę, potrafi wykazać po czasie usterki. Cóż wiele elementów to uogólniając związki chemiczne, które ulegają reakcjom, szczególnie przy zmienionych parametrach "składowania"( elektrolit w kondensatorach, punkty lutownicze, metalizacja rezystorów ).
  pikuspepe napisał:
  W ogóle cała skrzynka gra co nie powinno mieć miejsca w takim subwooferze.Albo nie mam racji

  Hm, ma również miejsce w sprzęcie sprawnym za kilka kilo złotych przy nieumiejętnym wysterowaniu , a raczej przesterowaniu.

  Należy zacząć sprawdzanie od wysterowania z pewnego źródła sygnału najlepiej zasilanego bateryjnie przykładowo z odtwarzacza mp-3 sygnałem sinusoidalnym i sprawdzić wstępowanie usterki. W sumie to już sprawdzałeś na telefonie, ale warto się upewnić powtórnie. Z grubsza wygląda na uszkodzenie bloku filtrującego kondensatorów w zasianiu wzmacniacza(C501/C502 zamontowane dość blisko od radiatora, w szczególności C501 mający również z drugiej strony mostek, C515, C516 z założenia są zagrożone ze względu na zastosowana przez producenta pojemność ).
  Kolejny krok, to wykonanie wstępnego oglądu układu elektroniki i wykonanie podstawowych pomiarów napięć.