Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

atego 818 2004r - koła nie idą w osi -czteroślad

26 Jul 2014 20:20 2214 9
 • Level 9  
  Witam,problem jak temacie czyli tył wychodzi bardziej w prawo (albo przód w lewo)Atego jest z tyłu na poduszkach a przód resory z jednym piórem.Sprawdziłem resory oraz ich mocowanie i z tyłu "półresory" też czy nie są pęknięte oraz stabilizatory ale są całe tylko tylne mają trochę luzu na gumach ale to chyba nie jest przyczyną.Zaznaczę że oględzin dokonałem na glebie więc podpowiedzcie co może być powodem ewentualnie co jeszcze sprawdzić,auto w historii nie miało poważniejszego dzwona.Lekko ściąga w prawo i koło kierownicy też przekręcone lekko w prawo (na godz. za dziesięć czwarta)podczas jazdy na wprost.
 • Mercedes specialist
  Była seria Atego z zawieszeniem pneumatycznym w którym wskutek błędu konstrukcyjnego prowadzenie tylnej osi nie było dokładne. Była wdrożona akcja serwisowa związana z domontowaniem odpowiednich elementów poprawiających prowadzenie tylnej osi.
 • Level 27  
  domin.dk wrote:
  koło kierownicy też przekręcone lekko w prawo (na godz. za dziesięć czwarta)podczas jazdy na wprost


  Wyreguluj zbieżności połówkowe każdego koła osi przedniej, możesz sam metodą na sznurek:

  https://www.youtube.com/watch?v=BYengCw_0sA
 • User removed account  
 • Level 9  
  Panowie,sprawa wygląda tak że tylny most uciekł prawą stroną ok.2 cm do tyłu widać to po "półresorze" bo on się nie przesunął tyłu tylko lekko ok. 0.5 cm do środka czyli w kierunku lewego koła,natomiast cała reszta podstawka pod resor i ta "czapeczka" z góry z cybantami wystawała poza resor.A patrząc na lewą stronę to wszystko jest równe z resorem.Po zluzowaniu cybantów naciągnąłem to z powrotem ale nie wiem czy tam nie powinno być bolca albo czegoś podobnego do śruby centrycznej jak w zwykłym resorze.Robiłem to na glebie więc nie miałem warunków żeby to rozebrać i sprawdzić a warsztat w którym naprawiam jeszcze tydzień zamknięty z powodu urlopu.Poskręcane i w trasę i obserwacja czy znów się wysunie.
 • Trucks specialist
  Zapewne ścięło Ci sworzeń sercowy i stąd taka draka.
 • Level 9  
  Czyli moje podejrzenia są trafne.Ten sworzeń jest razem z tą podstawą pod resorem? czy można wymienić tylko ten sworzeń?
 • Level 2  
  Witam
  mam ten sam problem w atego 823 ale u mnie jest wszystko w porządku z zawieszeniem wymienione wszystkie gumy i auto nadal ma przestawioną tylnią oś aż obciera cybantami resora po ramie
 • User removed account  
 • Level 9  
  Zrobiłem tak że po zluzowaniu strzemion nastawiłem most na swoje miejsce i tak konkretnie dokręciłem strzemiona resora że do tej pory jest dobrze i nawet nie obciera.Oczywiście sprawdzam co jakiś czas na trasie podczas jazdy pytając się mobili jadących za mną bo w taki sposób została zauważona ta usterka.