Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania R340 2007r. - kody błedów BMS CTS EMS

26 Lip 2014 23:17 4968 10
  • Poziom 8  
    Witam. Od dłuższego czasu walczę ze scania r340 euro 4 2007 rok ciągnik siodłowy. Sporo usterek udało mi się skasować za pomocą forum lecz jest kilka aktywnych błędów których tu nie odnajduję. Proszę więc o pomoc.

BMS 26141 , 26409 1766306
    EMS 5123 1805267
    CTS 22 1758151
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Czujnik prędkości koła lewego tylnego zanik sygnału.
    Czujnik prędkości koła prawego tylnego usterka elektryczna.

Kalibracja przepływomierza powietrza - proponuję diagnostykę.

Komunikacja z układem ogrzewania - brak odpowiedzi z układu ogrzewania.
  • Poziom 8  
    Dzięki serwisantscani1 za pomoc. Jutro zaczynam walkę z ABS a z przepływomierzem odwiedzę jakiś serwis.
  • Poziom 8  
    Witam. wymieniłem tylne czujniki abs. stare błędy już się nie palą ale jest nowy. BMS 6226 1>
    nr. części ten sam co wcześniej 1766306
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Prędkość koła 4 różni się (przez co najmniej 10 sekund) od prędkości innych kół podczas działania układu ABS.
    Możliwa przyczyna:

Odległość między pierścieniem nadajnika impulsu a czujnikiem prędkości koła jest za duża.
    Uszkodzenie czujnika prędkości koła, nieprawidłowa wartość w układzie obwodu dynamicznego opon, hamulce są włączone, nawet jeśli nie ma ciśnienia w układzie hamulcowym.

Zwolnij pedał hamulca i wyłącz i włącz ponownie zapłon kluczykiem, aby zresetować jednostkę sterującą.
    Pojazd musi być nieruchomy przez co najmniej 10 sekund. Jeśli oś wleczona jest podniesiona, trzeba ją opuścić.
    Powoli (przez czas nie krótszy niż 15 sekund) przyspieszaj do prędkości 15 km/h.
  • Poziom 8  
    mam jeszcze jedno pytanko i zapytam tu żeby nie zakładać nowego tematu. Czy czujnik doładowania turbiny Bosch xxxx655 z a MANa będzie pasował do scanii HPI ?jeśli tak to jak go podłączyć? Na czujniku jest oznaczenie 1 , 2 , 3 , 4 a kable w scanii mają kolory czerwony zielony brązowy i czarny.

Dodano po 2 [godziny] 36 [minuty]:

po całym dniu walki z absem wywieszam białą flagę. nadal aktywny błąd 62261. czujniki sprawne dochodzą do końca wiec nie wiem o co chodzi. postaram się sprawdzić je oscyloskopem jak wrócę z trasy. POZDRAWIAM
  • Specjalista - Samochody Ciężarowe
    Wracając z trasy podjedź do kogoś na SDP3. Będzie taniej i szybciej.
  • Poziom 30  
    Witam
    Może impulsator jest krzywy i odsuwa Ci czujnik.Ewentualnie uszkodzony i gubi sygnał(przekłamuje).
  • Poziom 8  
    WITAM. Mam kolejny problem ze scania, zgasła podczas jazdy tak jak by ją zgasił kluczykiem.
    w ems są dwa aktywne kody 5703 i 1 i kolejny którego znaczenie odnalazłem 135 i 9
    Proszę o pomoc
  • Poziom 30  
    Zakopcila przy tym zgaszeniu silnika na niebiesko?
  • Poziom 8  
    EMS 135 i 9 to błąd alternatora i to nie było przyczyną. Auto zostało uruchomione po kilku miesięcznym przestoju i zaciągneło jakiś syf który sie ustał na dnie zbiornika. po wymianie filtrów udało sie odpalić...