Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Awaria multiswitcha Blue line SH96A?

27 Lip 2014 08:02 2265 10
  • Poziom 7  
    Moja instalacja nagle straciła sygnał a multiswitch zaczął migać czerwona lampka i cicho pykać. Nie pomogło wyłączenie na całą noc z sieci. Ma już 5 lat czy warto go naprawiać, jeśli nie to może poleciliście mi jakiś inny lepszej firmy czy jest różnica miedzy zasilaczem wbudowanym a zewnętrznym. Z góry dziękuję za pomoc.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Użytkownik usunął konto  
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 7  
    dzięki skorzystałem z rady:) Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Niestety problem nadal aktualny. Elektronik powiedział że nie można dostać odpowiednich podzespołów do naprawy a więc jaki multiswitch mam kupić w konfiguracji 9/8 zastanawiam się na Triaxem, Terra lub ostatni widziałem Vantage czy ktoś może mi polecić jakiś wart uwagi. Interesuje mnie możliwości i jakość wykonania
  • Poziom 7  
    Chodzi mi konkretnie o model które mają 9 wejść i od 6 do 8 wejść a sumę którą mogę przeznaczyć do 500 zł plus minus 50. Chciałbym wybrać coś co działać będzie długo i wydajnie. Podałem powyżej kilka opcji jeśli chodzi o firmy mogą być inne. Pozdrawiam i z góry dziękuję za podanie konkretnych modeli lub firm.
  • Poziom 7  
    Wiem oczywiście że mógłbym kupić opticum czy Blue line ale nie chciałbym powtarzać zakupu znowu za cztery czy pięć lat. Wolałbym kupić coś bardziej stabilnego i nowocześniejszego pod względem zastosowanych technologii.
  • Poziom 12  
    Nie ma sensu kupowania droższego/lepszego multiswitcha. Generalnie Multiswitche Blueline`a są bardzo dobrej jakości. Szczególnie jeśli patrzec na stosunek CENA/JAKOŚĆ. Nie ma co liczyć na instalacje 10-20 letnią, nie te czasy i nie te zaawansowanie.
    Jeśli potrzebujesz multswticha typu 9x8 to polecam Ci wersję Blueline. Testowałem ją wiele razy i nie miałem ani jednej reklamacji. Nie mówiąc już o tym, że sprzedałem ich mnóstwo i też nie było ANI JEDNEGO ZWROTU. Zasilacze się czasem psują to prawda. Ale ich koszt jest albo niewielki, albo po prostu masz wymianę w serwisie. Generalnie zasada odnośnie serwisu jest prosta

Spalisz bo źle podłączysz - Twoja wina, nie przyjmą reklamacji
    Spali Ci się przez piorun - nie przyjmą reklamacji
    Spali Ci się w wyniku korzystania - przyjmą reklamacje i wymienią.

Osobiście polecam cały osprzęt tej firmy poza testerami sygnału SAT. Dobry stosunek ceny do jakości.
  • Poziom 27  
    mihal2002 napisał:
    i Opticuma

Odradzam!
    Chyba, że te nowe serie są lepsze, bo te "różowe" padają jak muchy!