Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] RR10 RT14 - Czy RR10 może współpracować z modułem RT14 ?

27 Lip 2014 10:45 579 1
  • Poziom 12  
    Czy RR10 może współpracować z modułem RT14 ? A jeśli nie to dlaczego.

Moje pytanie bierze się m. in. z tego że mam zestaw RR10 i RT4 który działa poprawnie. W tym samym układzie zamieniłem RT4 na RT14 (omyłkowo kupiłem 14) i poprawność transmisji spadła 10 razy (w transmitowanych bajtach pojawią się losowe 1 i 0). Dlaczego tak jest ?

Tak może. W drodze eksperymentów doszedłem do algorytmu transmisji który nie powoduje błędów. Próbkuję każdy bit 16 razy -> i jeśli jest przewaga jedynek to jest 1, a zer to zero. Działa lepiej jak stare chyba nawet.

Problemem była inna charakterystyka przenoszenia. Zdarzało się że górki (jedynki) zaczynały się później niż powinny (jakby miały pewną bezwładność). Z tego względu zwykłe próbkowanie nie dawało rady.

Nie pamiętam już dokładnie czy w środku górek "1" też zdarzały się zaniki sygnału Wy z nadajnika do zera.

W każdym razie, może ktoś zna odpowiedź czemu RT4 i RT14 na tym samym odbiorniku RR10 dają troszeczkę różne sygnały Wy - > przy tym samym sygnale We do RT4 lub RT14 ?

Proszę nie pisać postu pod postem. Od tego jest przycisk zmień. Posty scaliłem. /kriss51/