Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5, 1.8 ben. 97r. - Hałas w silniku

27 Lip 2014 13:05 1884 5
  • Poziom 2  
    Witam, przy odpalaniu silnika w passacie słychać dziwny metaliczny hałas, chwile dany hałas trwa i potem znika. Starałem się znaleźć coś na ten temat, ale doszukałem się, że mogą to byś popsute popychacze, ale sprawdzając dzwięk tego hałasu wydaje się inny od mojego . Jeśli to popychacze, można na tym jeździć ?

Tutaj nagrany hałas w moim silniku :
  • Poziom 28  
    Witam wydaje mi się że to dzwonienie-brzęczenie na początku to odgłos blachy-obudowy,mogę się mylić ale szukałbym w tym kierunku .Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Przy przebiegu blisko miliona kilometrów różne rzeczy mogą się tam dziać. Dlaczego tak długo kręci przy rozruchu? A odgłosy mogą pochodzić od osłon.
  • Poziom 22  
    Najprawdopodobniej z hydraulicznych popychaczy,kiedy wymiana oleju była ?
  • Poziom 2  
    To tak guard10, też tak się nad tym zastanawiałem, jak się to pojawiło, ale dźwięk pojawia się tylko gdy silnik jest zimny i jak pochodzi 5 sekund i po ponowym rozruchu już dzwięku nie ma.

Definitywnie404 samochód nie ma aż takiego przebiegu, miał go niemiecki dziadek, który jeździł nim okazjonalnie i był właśnie przeze mnie do niego kupiony, więc ma w danej chwili 250 tys km.

adam158 olej wymieniany było pół roku temu, 7 miesiecy temu dokladnie .
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    kamilkuch napisał:
    miał go niemiecki dziadek, który jeździł nim okazjonalnie
    Tak, tak, jeszcze płakał jak sprzedawał i do granicy gonił. Mało realne.
    Co do odgłosów, ciężko wjechać na kanał i dokładnie osłuchać, po zdjęciu osłony silnika? Rozrusznik "zostaje w pracy" czy taki orzeł uruchamiał silnik?