Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obrotowa kamera IP niewiadomego pochodzenia|marki - czy warto zaryzykować?

27 Lip 2014 14:35 972 2
  • Poziom 7  
    Witajcie

Chciałbym się Was poradzić w sprawie pewnej kamery przemysłowej, którą znalazłem w sieci w cenie ok. 600 zł.

http://www.alexim.pl/kamera-axp-cc1280o4i22wonk-minaret-p-622.html

Szukałem ostatnio kamery IP do monitoringu domu, ulicy i podjazdu. Rozważałem opcję dwóch zwykłych kamer IP (1 megapiskelowych - 1280x720, z możliwie jak największym polem widzenia, przynajmniej 90 stopni) w cenie max. 350 zł każda. Jedna miałaby filmować ulicę oraz podjazd przed domem, a druga sam dom od strony ulicy (obydwie chciałbym zamontować na jednym słupku nad garażem). Podczas moich poszukiwań natknąłem się właśnie na taką kamerę obrotową w formie lampionu z możliwością obrotu o 360 stopni. Kosztuje co prawda więcej, niż 350 zł, ale zastanawiam się, czy zamiast dwóch zwykłych kamer nie byłoby lepiej zdecydować się na jedną, obrotową. Problem polega na tym, że nie wiem, czy to dobry sprzęt. Właściwie nigdzie nie mogę się doszukać ani nazwy producenta, ani kraju pochodzenia tego urządzenia. Nie znalazłem też żadnych opinii klientów. Martwi mnie tylko rok gwarancji, jaką udziela sklep internetowy i jednocześnie zastanawia dość niewygórowana (mogłoby się wydawać jak na tego typu sprzęt) cena. Nie jestem pewien, czy nie jest to jakiś chiński badziew, który zepsuje się po kilku miesiącach użytkowania. Nie wiem, czy warto ryzykować kupnem takiej kamery. Czy ktoś mógłby mi coś doradzić? Może ktoś miał już do czynienia z tego typu sprzętem? Czy można zaufać takiemu urządzeniu, czy lepiej jednak poszukać czegoś pewniejszego, z wiadomego źródła?
  • OptexOptex
  • Poziom 26  
    GPS_Grzegorz kup cokolwiek, z tym budżetem to chyba tylko amatorskie zabawki z alledrogo możesz mieć, albo produkty no-name z małych firm.
    Kamera profesjonalna to koszt około 1000 zł brutto w detalu minimum!
    Więc nie ten budżet, ja mam u siebie analogi w takich pieniądzach (te słabsze) :)