Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion G6 - Brak dĽwięku w laptopie

27 Lip 2014 14:41 4842 8
  • Poziom 11  
    Witam

Mój problem polega na okresowym braku dĽwięku w laptopie. Po odinstalowaniu sterowników i zainstalowaniu nowych, na jaki¶ czas dĽwięk jest, a potem znika. Gdy chce wykonać test w panelu sterowania, wy¶wietla się komunikat typu "Karta dĽwiękowa jest używana przez inne aplikacje, zamknij wszystkie aplikacje używaj±ce ....". Wydaje mi się że problem leży w oprogramowaniu, a nie podzespołach bo czasami wszystko działa normalnie. Dodam, że gdy nie ma dĽwięku po naci¶nięciu przycisku wyciszenia nie dzieje się nic ( tzn. nie zapala się żółta dioda na klawiaturze tak ja to powinno mieć miejsce, oraz na ekranie pojawia się info odno¶nie stopnia gło¶no¶ci, a nie tym że wła¶nie dĽwięk wyciszono.). Karta dĽwiękowa to "chyba" idt high definition audio codec, a system win8. Czasami rozwi±zaniem problemu jest zwykły restart. Dziwnym zjawiskiem jest jeszcze brak możliwo¶ci zmiany ustawienia ikon na pulpicie... zawsze po restarcie wracaj± na poprzednie miejsce.

• Poziom 43  
  • Poziom 11  
    Już podaje:
    HP Pavilion G6 - Brak dĽwięku w laptopie HP Pavilion G6 - Brak dĽwięku w laptopie HP Pavilion G6 - Brak dĽwięku w laptopie HP Pavilion G6 - Brak dĽwięku w laptopie HP Pavilion G6 - Brak dĽwięku w laptopie

Dodam, że po restarcie laptopa brak dĽwięku sam się naprawił, ale po chwili korzystania z niego znów znikł.

[edit]

Nie jestem pewien, czy tamte screeny procesów s± z okresu, gdy występuje brak dĽwięku. W razie czego przesyłam kolejne printscreeny z list± procesów, gdy nie ma dĽwięku w laptopie.
    HP Pavilion G6 - Brak dĽwięku w laptopie HP Pavilion G6 - Brak dĽwięku w laptopie HP Pavilion G6 - Brak dĽwięku w laptopie HP Pavilion G6 - Brak dĽwięku w laptopie HP Pavilion G6 - Brak dĽwięku w laptopie HP Pavilion G6 - Brak dĽwięku w laptopie
  • Poziom 11  
    Próbowałem także przywracania systemu, jednak po tym procesie widnieje komunikat, że przywracanie nie powiodło się w przypadku jakiego¶ pliku (zwi±zanego z przegl±dark± Chrome) przeczy¶ciłem przegl±darkę ( cookies, historia itd.). Jednak dalej nic... dalej dĽwięk znika.
  • Poziom 1  
    Mam dokładnie to samo, kropka w kropkę w tym samym modelu. Na nic sie zdało ¶ci±ganie nowego sterownika, przywracanie systemu i tym podobne zabiegi.
  • Poziom 2  
    Mam ten sam model laptopa. Wcze¶niej problem z dĽwiękiem nie występował, od jakiego¶ czasu już jest (mam zainstalowany Win8). W moim przypadku także pomaga restart sprzętu, ale nieraz tylko na krótko. Co ciekawe zauważyłem także, iż w momencie gdy występuje problem z dĽwiękiem, nie chc± się odtwarzać filmy na YT, tzn. film niby startuje, ale po 1-2 sekundach "wraca" do pocz±tku. Tak się zastanawiam, czy aby problemy te nie s± spowodowane np. przez jedn± z automatycznych aktualizacji Win8...
  • Poziom 11  
    Widzę, że nie jestem sam :)

A żeby było ciekawiej to zrobiłem mojemu laptopowi co¶ na wzór stress testu. Wł±czyłem go, od razu uruchomiłem spotify, póki był dĽwięk. No i tak sobie hulał na playlistach przez ok. 6 godzin i .... przez ten cały czas dĽwięk normalnie był i żadnych problemów.
  • Poziom 11  
    Nadal nikt nie ma rozwi±zania na nasz problem ?
    Może aktualizacja do win 8.1 pomoże ?
  • Poziom 11  
    Wybaczcie ten spam, ale napisałem na forum supportu HP.
    Pierwszy post już pomógł :D. Kolega dager miał 100% racji. Oto ów post i rozwi±zanie naszego problemu.
    "Hi,

Try the following.

Open windows Control Panel, open Windows Update, select 'View update history' in the left hand pane and then select 'Installed updates' link in the following window.

Locate update KB2962407, right click it and select Uninstall. When done, restart the notebook, open windows Control Panel, open Windows Update and select 'Check for updates'. You'll see the update you just uninstalled being offered again - right click and select 'Hide Update'.

After this you may or may not need to delete and reload the Audio driver "

Mam nadzieję, że i Wam pomoże.