Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Xperia z1 compact - Pęknięta szyba, brak dotyku, wyświetlacz działa.

sheephair 27 Lip 2014 17:39 40044 9
  • #1 27 Lip 2014 17:39
    sheephair
    Poziom 8  

Witam.

Telefon upadł mi na podłogę i niestety poszła mała pajęczynka na szybce, której na samym początku nawet nie zauważyłem. Przez chwilę telefon jeszcze reagował na dotyk, ale po minucie zaczął wariować i włączały się różne programy. Po wyłączeniu telefonu i włączeniu go od nowa dotyk przestał całkowicie reagować. Wyświetlacz działa normalnie. Po naciśnięciu bocznego przycisku włączenia, ekran się pojawia, podświetla i już nic więcej nie jestem w stanie zrobić.

Jestem zielony w temacie, więc proszę o przybliżenie mi mojej sytuacji. Co jest konkretnie do wymiany? Czy w tym telefonie da się wymienić sam digitizer i szybkę? Telefon mam 3 miesiące i wiem, że na naprawę uszkodzeń mechanicznych nie mogę liczyć. Nie wiem co lepsze? Oddanie go do autoryzowanego serwisu (droższa opcja) i utrzymanie gwarancji czy do dobrego serwisu (utrata gwarancji)?

Co co radzicie w tej sytuacji? Z góry dzięki za pomoc!

• #2 27 Lip 2014 18:14
    Naimad_86
    Poziom 16  

Cześć,
    Oddając go do jakiegoś innego serwisu nie dość że stracisz gwarancję to jeszcze pewność że będzie nadal wodoszczelny. Proponuję oddać do Sonego (serwis w-support.pl) i mieć resztę gwarancji i spokój z telefonem a nie martwić się jak coś się stanie z winy samego telefonu :)

Pozdrawiam
    Damian

PS. w tym modelu wyświetlacz i dotyk są jako jeden element.

• #3 27 Lip 2014 18:40
    sheephair
    Poziom 8  

Czyli w tym modelu nie da się tego załatwić taniej bez kupowania całego wyświetlacza + digitizer z szybką, które kosztuje ponad 600zł? Masakra....

• #4 27 Lip 2014 19:17
    czarny244
    Poziom 27  

sheephair napisał:
    Czyli w tym modelu nie da się tego załatwić taniej bez kupowania całego wyświetlacza + digitizer z szybką
    Nie,tylko full set.

• #5 27 Lip 2014 23:15
    TomekxD
    Poziom 29  

"Nie, tylko full set." czy "Nie tylko full set" jako opcja? Jeden przecinek a calkowicie zmienia sens zdania.

• #6 01 Sie 2014 19:26
    sheephair
    Poziom 8  

Napisałem maila do w-support.pl i powiedzieli mi orientacyjnie 300zł za wyświetlacz i 69zł za robociznę. Nie wydaje się wam to podejrzanie mało?

• #7 01 Sie 2014 22:58
    gracjan55
    Poziom 36  

Jeśli za wyświtlacz to może i prawdopodobne lecz w Twoim wypadku trzeba wymieniać dotyk i wyświstlacz tj. cały przód.

• #8 22 Wrz 2014 08:30
    Farmi18
    Poziom 14  

Cześć,
    i jak rozwiązałeś problem ze swoim zbitym LCD w Z1compact?

Wczoraj ja swój potłukłem i szukam rozwiązania.

LCD niby cały, ale dotyk nie działa i widać pajęczynkę.

• #9 22 Wrz 2014 09:02
    sheephair
    Poziom 8  

ja zdecydowałem się wysłać telefon do w-support. troszkę długo to trwało bo nie miałem telefonu 3 tygodnie. cenowo wyszło mnie to znacznie taniej niż myślałem. w-support policzył sobie 359zł za analizę + robociznę + części, dodatkowo musisz pokryć koszty kuriera przy wysyłce tel do nich do Wrocławia. w sumie to ta cena mnie zastanawia, z jednej strony cieszę się, że tak tanio, a z drugiej zastanawiam się czy nie włożyli mi jakiegoś zamiennika czy chińskiej taniej podróbki ;p

• #10 22 Wrz 2014 09:24
    grubas
    Poziom 40  

Na pewno masz oryginał. Serwisy autoryzowane zawsze mają tańsze części.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME