Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop do 4500 zł - który wybrać ?

Items 27 Lip 2014 18:31 3252 13
  • #1 27 Lip 2014 18:31
    Items
    Poziom 7  

Witam.
    Planuję zakup laptopa. Jestem w stanie wydać maksymalnie 4,5k.
    Dysk SSD lepiej kupić od razu i na takie oferty się nastawiać? Czy kupić goły i dokupić ?
    Przeglądałem allegro i rzuciły mi się w oczy następujące modele:
    1. ASUS N550JK.
    Link
    2. ASUS G750 ROG
    Link
    3. LENOVO Y510P
    Link
    Czy w Lenovo podwójna karta graficzna ma jakiś sens?
    Co o nich myślicie ?
    Jakieś alternatywy ?

• #2 27 Lip 2014 19:04
    olutas
    Poziom 26  

Witaj
    Zdecydowanie Lenovo Y510P. Ja osobiście brałbym z i5 i jedną kartą, bo 2 strasznie muszą się grzać. Ale ale do czego Ci on będzie służył?

• #3 27 Lip 2014 21:48
    Items
    Poziom 7  

Mógłbyś uzasadnić, w czym Lenovo jest lepszy od pozostałych Asus'ów ?

• #4 28 Lip 2014 08:25
    olutas
    Poziom 26  

Zależy do czego Ci on będzie potrzebny. Wnioskuję że raczej do pracy okazjonalnie do gier chyba. Lenovo jest jednym z najlepszych do polecenia laptopów do gier a szczególnie ten model. Widziałem że szukasz laptopa z systemem. Tylko moje pytanie chcesz 8 czy 7??

• #5 28 Lip 2014 12:22
    termit202
    Poziom 22  

Lenovo ma jednostkę wykonaną z lepszych plastików, jeżeli to ma być laptop do gier, to plastiki Asusa szybko się wytrą, nie mówiąc o systemie chłodzenia czy spasowaniu elementów.
    Seria ROG, owszem jest dla graczy, ale często mówi się o tym, że to tylko reklama.

• #6 29 Lip 2014 11:34
    Items
    Poziom 7  

Chciałbym się zmierzyć z W8.
    Czyli ROG<Y510P ?

• #8 09 Sie 2014 14:28
    FUMBERAS
    Poziom 11  

termit202 napisał:
    Lenovo ma jednostkę wykonaną z lepszych plastików, jeżeli to ma być laptop do gier, to plastiki Asusa szybko się wytrą, nie mówiąc o systemie chłodzenia czy spasowaniu elementów.
    Seria ROG, owszem jest dla graczy, ale często mówi się o tym, że to tylko reklama.

Czy Ty w ogóle widziałeś te laptopy o których piszesz :D? Jakie plastiki ? Asus i Lenovo mają aluminiowe obudowy wszystkie trzy!! Co do chłodzenia też masz złe informacje, bo w przypadku Asusa mamy podwójne chłodzenie.

Lenovo dużo bardziej się grzeje niż N550JK! Wystarczy spojrzeć na byle jaki test w każdym widać. Nie wprowadzaj ludzi w błąd!.

olutas napisał:
    Tak ROG<Y510P. Tutaj masz z i5, jedną kartą, win 8 i SSD: http://www.x-kom.pl/p/203465-notebook-laptop-...i5-4200m-8gb-1201000-dvd-rw-win8x-gt755m.html
    Tutaj z i5, jedną kartą i win8: http://www.x-kom.pl/p/183168-notebook-laptop-...10p-i5-4200m-8gb-1000-dvd-rw-win8-gt755m.html
    Tylko zauważ że dysk SSD jest w środku, a dysk na zewnątrz w obudowie. Nadal nw do czego bd Ci on służył.

Asus N550JK posiadają kartę 850m natomiast Lenovo 755 SLI, która jest troszeczkę wydajniejsza niż w Asusie, ale właśnie o temperaturę niestety chodzi....

Jeżeli chodzi o wersje z kartą pojedynczą, to nie warto 850m z Asusa N550jk od 755m jest dużo bardziej wydajniejsza 850m, dlatego tutaj bezsprzecznie wygrywa Asus. Dodatkowo N550Jk ma dotykowy ekran.

Jeżeli chodzi o G750 no to 765m jest podobna do 850m to zapomnij o tym bo sto razy lepiej brać N550JK

• #9 10 Sie 2014 22:06
    Items
    Poziom 7  

Teraz to już zdezorientowany jestem trochę.
    Do 4500 najlepszym wyborem jest Asus, tak ?

//Edit
    Asusów są 2 wersje? Z dotykowym ekranem i bez?

//Edit 2

Lepiej kupić dysk SSD i ram w komplecie na aukcji czy dokupić osobno ?

• #10 11 Sie 2014 02:41
    FUMBERAS
    Poziom 11  

Items napisał:
    Teraz to już zdezorientowany jestem trochę.
    Do 4500 najlepszym wyborem jest Asus, tak ?

//Edit
    Asusów są 2 wersje? Z dotykowym ekranem i bez?

//Edit 2

Lepiej kupić dysk SSD i ram w komplecie na aukcji czy dokupić osobno ?

Mówimy teraz o Lenovo Y510P vs N550JK

Ogólnie powiem Ci tak, ja długo szukałem laptopa dla siebie. Patrzyłem i brałem pod uwagę różne laptory i mój wybór padł na N550JK, tylko, że kupowałem w Usa, będe miał go u siebie w tym tygodniu. I moim zdaniem Asus jest od Y510P lepszy.

Co do pytania z ekranem dotykowym to mnie zakoczyłeś, ale widzę, że fakt w Polsce jest dostępny z tego co widzę w wersji z dotykiem i bez. Przyznaje Ci rację, aczkolwiek patrze na to ze zdziwieniem, ponieważ w Usa jest tylko wersja z dotykiem. Okazuje się, że jeszcze bardziej zaoszczędziłem kupując w USA.

Dodatkowo jeżeli, zdecydujesz się na N550JK, w Polsce jest taki problem, że laptop występuje z dwoma różnymi kartami Wifi, jeżeli będziesz kupuwać upewnij się, że ma on kartę Intela, ponieważ są tam montowane również karty z Atheros, z którymi ludzie zgłaszają problemy, więc pamiętaj tylko Intel! :)

Jeżeli chodzi SSD i Ram, to musisz sobie odpowiedzieć na pytanie po pierwsze czy czujesz się na siłach wymienić je sam. Po drugie warto sprawdzić cenę czy nie wyjdzie na to samo. Problemem jest również to, że ten komputer jest sprzedawany z różnymi modelami dysków ssd i tak naprawdę często nie wiadomo jaki dany sklep tam włożył, w Usa jest to sam. Szczerze to wychodziło też dużo drożej, więc wziąłem najtańszą wersję czyli z dyskiem 1Tb (w Usa to jest najmniejszy dostępny dysk). Ja jednak myślę przyszłościowo i do swojego wybrałem co prawda bardzo drogiego samsung 850 Pro 256 GB. Zamówiłem, również obudową zewnętrzną w którą włożę ten oryginalny 1Tb. Problemem jest tylko to, że te dyski wchodzą dopiero na rynek i są na zamówienie sklep na K podobno ma zrealizować moje zamówienie do 1,5 tyg. :)

Ogólnie podsumowując, moim zdaniem z tych trzech N550Jk jest najlepszy, jednak w tej cenie powinieneś wyrwać jakiegoś Msi, który będzie lekko wydajniejszy, niestety mi one nie odpowiadały ze względu na dużą wagę, grubość oraz to, że mają w większości 17 cali.

Jak chcesz to mogę Ci podesłać pod koniec tygodnia jak odbiorę swojego jakieś fotki i przemyślenia. :)

• #11 14 Sie 2014 12:54
    Items
    Poziom 7  

Jeśli już odebrałeś, to podziel się przemyśleniami :D Chętnie poczytam.

• #12 14 Sie 2014 21:07
    FUMBERAS
    Poziom 11  

Tak już go mam.

Parametry:
    Jeżeli chodzi o aplikacje jest naprawdę szybki, włącza się też bardzo szybko. W grach nie sprawdzałem jeszcze ale uczynię to dzisiaj i dam znać :) Ogólnie szybkość komputera zaskakuje mnie na razie na każdym kroku.

Wykonanie:
    Wykonany jest świetnie, cały aluminiowy, robi wrażenie. Wszystko pięknie spasowane jak trzeba. Widać solidność, a nie taką plasticowość.

Ekran:
    Ekran dotykowy działa świetnie, jakość matrycy też oceniam jako świetną. Matryca jest jednak bardzo błyszcząca.

Audio:
    Audio jak na laptopa jest naprawdę dobre, wiadomo nie jest to brzmienie jak mini wieża, ale na pewno całkiem inny poziom niż dotychczasowe laptopy jakie miałem w rękach. W zestawie jest dołączany subwoofer. Powiem szczerze, że nie polepsza on jakość mega jakoś mega jakości, ale fakt różnica jest zauważalna.

Touchad:
    No przy ekranie dotykowym nie jest zbyt ważny. Jednak również stoi na bardzo wysokim poziomie. Ma obsługę gestów Asus smart Gestrue, coś na wzór gestów w Ios, ale tak jak mówię przy ekranie dotykowym nie jest to tak ważne.

Klawiatura:
    I tutaj robie wielkie WOW. Klawiatury przynajmniej dla mnie jest po prostu majstersztykiem. Ideał po prostu. Powiem tak wcześniej wzorem klawiatur byłą dla mnie klawiatura z IMaca najnowsza bezprzewodowa, którą używałem do pisania wykładów na ipadzie. Okazało się, że klawiatura w tym laptopie jest od tej od Apple naprawdę jak dla mnie dużo lepsza. I to jest wielka zaleta tego komputera.

Chłodzenie/głośność:
    Komputer przy normalnym użytkowaniu nie grzeje się w ogóle, jest praktycznie bezszelestny, nie wiem jednak jak zachowa się w wypadku gier, ale to do sprawdzenia.

Jak masz jakieś pytania to śmiało pytaj :)

Laptop do 4500 zł - który wybrać ? Laptop do 4500 zł - który wybrać ? Laptop do 4500 zł - który wybrać ?

• #13 20 Sie 2014 01:15
    Items
    Poziom 7  

Pochwal mi się jeszcze jak wypada granie ;)
    Szukałem, i w Polsce chyba nie ma oferty z dotykowym ekranem. Jest tylko na allegro osoba, która importuje z USA.

• #14 20 Sie 2014 03:05
    FUMBERAS
    Poziom 11  

Items napisał:
    Pochwal mi się jeszcze jak wypada granie ;)
    Szukałem, i w Polsce chyba nie ma oferty z dotykowym ekranem. Jest tylko na allegro osoba, która importuje z USA.

Co do dotykowego ekranu jeszcze, to muszę przyznać, że polecam. Myślałem, że okaże się zbędnym gadżetem a przydaje się na każdym kroku. Połączenie wspaniałego touchpada z gestami i ekranu dotykowego, sprawiło, że przestałem używać przy normalnym użytkowaniu myszki :). Miałem dzisiaj przyjemność pracować na Gimpie i też bardzo fajnie się używałko np: pędzli przejeżdzając palcem. Jednak co ciekawe ekran nie chce za bardzo wspópracować z moim ryskiem do ipada. Niestety wadą jest to, że ekran w wersji z dotykiem jest bardzo błyszczący.

Co do gier, to po pierwsze jestem mile zaskoczony głośnością wiatrakó. Wcale pod obciążeniem grami, nie działa dużo głośniej, jest naprawdę przwoicie. Co ważne karty przełączają się automatycznie, bo laptop posiada dwie nie trzeba nic zmieniać oprucz planu zasilania. Na oszczędzaniu energii się karta nie przełącza z tego co zauważyłem. Laptop podczas granie lekko nagrzewa się w lewym górnym rogu, wiadomo aluminiowa obudowa :), ale na klawiaturze, tego już nie czuć.

Póki co nie znalazłem w swojej kolekcji gry, która nie odpaliłaby na full opcjach z tych co próbowałem:

-Euro Truck Simulator 2
    -Space Engineers
    -Team Fortess 2
    -Need For Speed Run
    -Cs: Go
    -Omsi 2 - tutaj duże zaskoczenie, bo gra nie należy do zbyt dobrze zoptymalizowanych a jednak chodzi na maxa.

Zdaje sobie sprawę, że to nie są jakieś super-hiper wymagające tytuły, ale w rozdzielczości full hd i na samych ustawieniach max i utra, wcale małych wymagań nie mają. Nie man narazie nic innego bardziej wymagającego, żeby sprawdzić granicę :D Jak coś ztestuje jeszcze to dam znać planuje zakup Spintires to zobaczymy czy uda się zmaksować.

Dodam jeszcze taką refleksję na temat dysku. Ten laptop prosi się o ssd. Widać, że dysk hdd go ogranicza. I już z niecierpliwością czekam na dostawę mojego dysku ssd samsunga 850 Pro - a niestety dostawa się opóźnia....

Jak będziesz miał jeszcze jakieś niejasności i pytania to śmiało :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME