Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra C 2.2 DTi - Vectra C 2.2 DTi błąd P0234

divxon 27 Lip 2014 21:30 3504 5
  • #1 27 Lip 2014 21:30
    divxon
    Poziom 9  

Witajcie, przeglądałem już różne fora dotyczące mojego problemu ale nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi.

Na początku miałem problem taki, że autko nie miało mocy a przy ok 100-120 km/h na godzinę pojawiał się błąd (check)P0234. Pomagało ponowne uruchomienie silnika ale tylko do czasu, praktycznie znowu do osiągnięcia wspomnianej prędkości. Wyczyściłem cięgno od gruchy (środek do usuwania smarów,sadzy + WD40). Następstwem tego było to, że samochód szybciej reagował na pedał gazu, wróciła moc. Na trasie bez najmniejszych problemów osiągałem 200-210 km/h.
    Niestety problem z pojawiającym błędem P0234 pozostał. Dziwna sprawa, że zawsze błąd wyświetla przy prędkości ok 100-120 i często jak podjeżdżam pod górę (most,wiadukt itp). Usłyszałem, że turbina do regeneracji bo przeładowywuję i ma zapieczone łopatki. Czy jest to możliwe, że problem leży po stronie turbo gdy samochód bardzo dobrze się zbiera, wkręca na obroty. A błąd wyskakuje przy mniejszych prędkościach?

0 5
  • #2 27 Lip 2014 22:19
    oli-wa
    Poziom 11  

W kolektorze ssącym są klapki - przepustnice które przestały się obracać od nagaru z EGR-a, trzeba wyjąć kolektor i wyczyścić wszystko włącznie z kanałami w głowicy i wtedy powinno być OK.

1
  • #3 18 Wrz 2014 08:00
    auto-krak.pl
    Poziom 14  

To jest wina oprogramowania...

0
  • #4 18 Wrz 2014 14:35
    divxon
    Poziom 9  

Jesteś pewien, że wystarczy wgrać soft ecu i to wystarczy? a wiesz może gdzie w Warszawie coś takiego zrobie i najlepiej jakie oprogramowanie wgrać :)

Dodano po 11 [minuty]:

A i tak przy okazji, kolektor ssący wyczyszczony, egr i turbo też. Faktycznie nagaru w kolektorze było tyle, że klapki nie miały jak się ruszać ale błąd niestety wyskakuje dalej ... :(

0
  • Pomocny post
    #5 18 Wrz 2014 14:39
    auto-krak.pl
    Poziom 14  

Jestem pewien i wiem co mówię, przy okazji egr off i autko będzie śmigać jak nowe.
    Na PW masz człowieka który to ogarnie w Warszawie.

2
  • #6 13 Sie 2015 18:26
    damianzeet
    Poziom 1  

Czy mogę prosić o podpowiedź do kogo zgłosić się z tym problemem w Krakowie?

A jeżeli nie, to jak dokładnie opisać proponowane przez Was rozwiązanie do tego problemu?

0