Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Slican - Licencja na kanały VoIP

28 Lip 2014 11:08 2409 7
  • Poziom 27  
    Pewnie trochę laickie pytanie, ale w Slicanie mam zawsze problem z konfiguracją centrali w przypadku linii VoIP-owych.
    Potrzebuję centralę IPS-08.103, do której włączę 4 numery wewnętrzne analogowe, 2 numery wewnętrzne VoIP i jedną linię miejską VoIP, z możliwością nagrywania połączeń przychodzących.
    Czy 4 kanały VoIP-owe mam już w cenie centrali, czy też muszę kupić dodatkowo licencje VoIP na 1 kanał VoIP i 1 abonenta VoIP plus licencję na dodatkowy 1 kanał VoIP ?
    No i chyba dobrze rozumiem, że aby nagrywać i odtwarzać rozmowy, trzeba doliczyć jeszcze licencję Embedded Recording i RecordMAN.clent ?
    Na jaki okres czasu są te licencje ?
  • Poziom 38  
    Wszystkie pytania do producenta lub sprzedawcy.
  • Poziom 27  
    No, napisałeś co wiedziałeś, więc trzeba będzie Ci kliknąć POMÓGŁ
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Witam.
    Licencje są bezterminowe.
    Sprawdź w zakładce Globalne ustawienia / Licencje, czy masz już jakieś. z opisu wynika, że potrzebujesz licencji na 6 abonentów VoIP i przynajmniej jeden kanał do nagrywania oraz co najmniej cztery kanały VoIP.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    Centrali jeszcze nie mam.
    Muszę wyrzucić klientowi ITS-0286, bo okazało się, że potrzebne jest nagrywanie. Mam w tej chwili 4 telefony analogowe, 2 telefony VoIP i jedną linię VoIP. Planuję zastąpić ją IPS-08.103. Analizując cennik zwątpiłem, czy w cenie produktu mam możliwość włączenia 2 telefonów VoIP i jednej linii VoIP oraz możliwość nagrywania i odsłuchu wraz z zapisaniem pojedynczego pliku na dysk.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Potrzebujesz licencję na 2 abonentów VoIP oraz na 3 kanały VoIP (jeżeli chcesz by wszyscy mieli możliwość dzwonić jednocześnie). Ja na początek bym kupił pakiet startowy 2 ab. VoIP-2 kanały VoIP + 1 kanał VoIP. Jeżeli chcesz nagrywać na liniach miejskich to potrzebujesz licencję na 2 kanały REC (masz 2 linie miejskie - analog i Voip). Jedno stanowisko do odsłuchu RecordMAN.client masz w standardzie. Pamiętaj o kupnie karty pamięci (mikro). Jeżeli chcesz by rozmowy były pobierane i zapisywane automatycznie na kompie to kup RecordMAN.serwer.
  • Poziom 27  
    Dziękować Koledze mich-tel i Zutket za podpowiedź. Nie mogę Wam „klepnąć” Pomógł, bo temat został przeniesiony do działu Użytkowy.
    Jeśli zaś chodzi o pytania do sprzedawcy Kolego Zbych034, to od jednego z nich otrzymałem odpowiedź, że w cenie IPS-08.103 mam gotową centralę do wpięcia 4 linii wewnętrznych analogowych, jednej linii miejskiej analogowej, 4 linii miejskich VoIP oraz możliwość nagrywania, co wzbudziło moje wątpliwości i zmusiło do założenie tego tematu.
    A tak na marginesie, to kupując sprzęt bezpośrednio w Slicanie, pomimo mojego upustu serwisowego, płacę drożej niż u jednego z ich dystrybutorów.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto