Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Utracone prawa administratora

28 Lip 2014 11:19 894 2
  • Poziom 7  
    Witam,
    Utraciłem prawa administratora i Comodo przestał się aktualizować. Dodam, że podobny problem miałem 3 tyg temu i kolega Kolobos wtedy pomógł więc i tym razem zamieszczam logi OTL. Dodam, że tym razem Kaspersky lvieCD nic nie wykrył.
  • Spec od komputerów
    Nic ciekawego tutaj nie widac. Probowales uzyc przywracania systemu?

• Poziom 10  
    keysersoze77 napisał:
    Witam,
    Utraciłem prawa administratora i Comodo przestał się aktualizować. Dodam, że podobny problem miałem 3 tyg temu i kolega Kolobos wtedy pomógł więc i tym razem zamieszczam logi OTL. Dodam, że tym razem Kaspersky lvieCD nic nie wykrył.

Witam,

W celu "sztucznego" przywrócenia konta z uprawnieniami administracyjnymi pobierz następujące ISO:

http://www.hiren.info/pages/bootcd

Następnie uruchom komputer z tej płyty i uruchom konsolową aplikację NTPasswdCrack

Następnie musisz wybrać wolumin, na którym zainstalowany jest Windows. Przeważnie jest to drugi wolumin, zaraz po małej (ok. 100 MB) partycji

Oprogramowanie przeskanuje dysk w poszukiwaniu kluczy Windows, kiedy je znajdzie, wyświetli listę użytkowników.

Na dole konsoli będziesz musiał wybrać numer użytkownika - wyświetlają się one przed nazwami, a następnie opcję nadania uprawnień administratora. Konta "Administrator" i "Gość" powinny pokazać się jako wyłączone.

Zapisz i uruchom ponownie komputer.

Windows stwierdzi, że na dysku występuje niespójność danych i nastąpi sprawdzenie. Polecam poczekać te kilka minut.

Po ponownym uruchomieniu komputera (kolejnym) wyświetli się (lub nie) ekran logowania. Otrzymasz podniesione uprawnienia administratora.

Hasło zostanie wyczyszczone. Pamiętaj, że wszelkie zaszyfrowane pliki szyfrowaniem NTFS/EFS przestaną się otwierać, bo klucze przestaną się zgadzać.

Pamiętaj o zrobieniu kopii zapasowej bezpośrednio przed odzyskiwaniem

Moje rozwiązanie leczy tylko objawy. Nie polecam przywracania systemu, bo na niektórych systemach robi ono tylko więcej szkody niż pożytku.