Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Inne] Czym różni się najtańsza drukarka laserowa od tych najdroższych?

JanKotek 28 Lip 2014 13:20 3114 15
  • #1 28 Lip 2014 13:20
    JanKotek
    Poziom 12  

Wziąłem na oko najtańszą z drukarek laserowych Samsunga SL-M2022
    http://proline.pl/?p=SAMSUNG+SL-M2022

Ta kosztuje średnio w sieci 200zł.
    Są też droższe,inne modele,za 400 czy 600zł - czy się to różni i czy warto inwestować dwukrotność ceny?
    Mają jakieś wodotryski czy co ?

0 15
  • #2 28 Lip 2014 14:06
    TECHNO-PRINT
    Poziom 20  

Sprawdź dokładnie parametry drukarek wydajność i cenę materiałów eksploatacyjnych to zobaczysz różnicę.

0
  • #3 28 Lip 2014 18:11
    JanKotek
    Poziom 12  

Z tego co przestudiowałem w specyfikacjach drukarek do 1300zł ,to różnica polega głównie na prędkości druku,co przy korzystaniu w domu,nie jest jakoś szczególnie uciążliwe...
    Toner zamiennik jakieś 50zł,nie jest źle.

Coś przeoczyłem?

Materiały eksploatacyjne?-toner i nic poza tym?

0
  • #4 28 Lip 2014 18:28
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 28 Lip 2014 19:01
    abcpawel
    Poziom 18  

Kolega powyżej ma racje. Nowe najtańsze drukarki to porażka przez duże P.
    W trzech słowach: taniej się nie da. Brother już wiemy a samsung... no cóż wydajność tonera 1000 stron, koszt niemalże 200 zł. Do niedawna standardem za tą kasę było 2 -3 tys stron (mowa o oryginalnych) - a zamienniki do nowych drukarek... cóż... życzę szerokości

0
  • #6 28 Lip 2014 19:39
    JanKotek
    Poziom 12  

Niestety kryzys w moim portfelu i muszę kierować się najniższą ceną.
    Mam do wyboru trzy modele :

http://proline.pl/?fn=porownaj-list&porownaj=...wnaj=SAMSUNG+SL-M2022&porownaj=BROTHER+HL1110

Drukuję codziennie 1 stronę A4 tekstu oraz 1 stronę WWW.
    Czytałem,że są problemy z drukowaniem w tych drukarkach grafiki i wychodza paski,przebicia,bladości itd.
    Możecie coś powiedzieć na ten temat ?

Zdjęć nie będę drukował ale nie chciałbym żeby na wydruku zwykłej strony WWW któraś z tych drukarek która kupię poległa :/

Jeśli chodzi o tonery,ich zamienniki to najtaniej wychodzi Xerox 30zł,później Brother ~50zł no i Samsung już nie taki tani bo około 100zł.

0
  • #7 28 Lip 2014 19:51
    TECHNO-PRINT
    Poziom 20  

Tonery to nie wszystko. Przyjdzie też pora wymienić bęben, a to koszt kilkuset złotych. Jak będziesz używał zamienników za 30 zł to zużycie bębna nastąpi bardzo szybko. Zobacz drukarkę HP LaserJet P1102. Tam toner jest zespolony z bębnem w jednej kasecie. Co prawda wystarcza na około 2 tys kopii, ale też kosztuje małe pieniądze, około 90 zł

0
  • #8 28 Lip 2014 20:14
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Dokładnie ! Z HP nie powinieneś mieć problemów . Drukarka dobrze skonstruowana , tonery jak na najniższa półkę wydajne i tanie a na dodatek z bębnem :) Nie ma problemów z kompatybilnoscią zamiennika i koniecznością instslacji "wiecznych chipów" . Cena moze troszkę wyższa ale warto dołożyć - w eksploatacji sie szybko zwróci :)

C.

0
  • #9 28 Lip 2014 20:40
    JanKotek
    Poziom 12  

Nie do końca się z tym zgodzę ;)

Cena nowego oryginalnego tonera HP to ponad 200zł czyli cena całej drukarki Xerox czy Brother.
    Zamiennik do HP 40zł ale to już nie oryginał ;)

Aktualnie posiadam Canon IP4500.Całe lata używałem zamienników atramentowych,całych kartridzy.Dziś padła mi głowica.
    Więc mam mieszane uczucia.

ps.bęben do Samsunga 20zł :D

0
  • #10 28 Lip 2014 20:50
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 28 Lip 2014 21:06
    JanKotek
    Poziom 12  

Drukarka Canon zachowuje się tak,że pomarańczowa dioda miga 5x,przerwa i tak wkoło.
    Przy próbie wydruku wyskakuje okienko :
    [Inne] Czym różni się najtańsza drukarka laserowa od tych najdroższych? [Inne] Czym różni się najtańsza drukarka laserowa od tych najdroższych?

Raz jedno,a innym razem drugie....

Po przekopaniu googli dowiedziałem się tylko tyle,że głowica padła.

Czyściłem głowicę bo była zalana.Spryskałem alkoholem izoprop. ,wyschło i bez zmian.
    Zmieniłem nawet tusze,tez bez efektu.
    Próbowałem resetować ale z znalezionych kombinacji klawiszowych zadziałał tylko ten:
    Przytrzymuje Reset i Power.
    Zwalniam Reset i wtedy zapala się pomarańczowa dioda,naciskam-zapala się górna dioda Power zielona.
    No i to by było na tyle :/

0
  • #12 28 Lip 2014 21:39
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 29 Lip 2014 09:47
    abcpawel
    Poziom 18  

Xerox wyobraźcie sobie ma deweloper :) Ażeby go rozkręcić powiedziałbym wyższa szkoła jazdy. Nie widziałem jeszcze tak małej a tak zagmatwanej drukaki. Jeśli kolego chcesz xeroxa to mam nówkę jeszcze nie otwieraną na sprzedanie w niskiej cenie. W sumie nie stwarza problemów ale przy sprawdzonym zamienniku.

0
  • #14 29 Lip 2014 09:54
    JanKotek
    Poziom 12  

Dziś będę,a w zasadzie spróbuję reanimować Canona za sprawą instrukcji kolegi Sługa WSI.
    Jak polegnę to po przespaniu sie z tym tematem,wybiorę albo HP albo Samsunga.

0
  • #15 29 Lip 2014 17:05
    Antoniusz_
    Poziom 11  

Ja mam Samsung Ml-2010p idealna drukarka do domu
    nie trzeba zamienników sypie się proszek i drukuje 1000-cami stron
    Proszek tani sypie się samemu 2 śrubki i korek plastikowy Wałek też tani
    Nie ma przy tonerze żadnego chipa zliczającego , jest tylko bezpiecznik radiowy który się przepala jak źle coś poskładasz i będą opory
    Jakość druku przeciętna tekstu
    Zdjęć się nie da drukować bo słaba jakość
    W domu patrz na koszty i prostotę nabijania tonera

0
  • #16 29 Lip 2014 20:13
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Tylko ML 2010PR to drukarka której nowej nie dostaniesz. Podpisuje sie pod opinią o niej - jest świetna ! Kto je ma nie chce sie ich pozbyć , podobnie jak 1610 , 1640 i Xeroxa 3117. Genialne konstrukcje ! 1640 trzeba tylko najpierw programowo "ulepszyć" ;) . Poza tym tak tani druk wymaga samodzielnej regeneracji kartridża w co nie każdy ma ochotę sie bawić ... Warto tez zaznaczyć że źle zrobiona regeneracja moze spowodować uszkodzenie drukarki. Trzeba zatem przy wyborze przeanalizować koszt druku w oparciu o jakiś "firmowy" zamiennik a nie sugerować sie wyłącznie ceną zakupu samego urządzenia .

C.

0