Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy Ace GT-S5830i - błąd microsd

MexIw 28 Lip 2014 14:54 1812 2
  • #1 28 Lip 2014 14:54
    MexIw
    Poziom 5  

Witam,

Telefon Samsung Galaxy Ace GT-S5830i.
    Mam następujący problem, zacznę od początku, telefon nie czyta mi karty microsd (jak wchodzę w moje pliki - wyskakuje info "Brak włożonej karty pamięci", takie same info wyskakuje jak wchodzę w muzykę). Po dłuższym czasie 2 na kilkadziesiąt razy udało się wczytać pliki lecz nie można było ich otworzyć, telefon się wieszał. Próbowałem sformatować kartę przez telefon - nie udało się (brak reakcji), sformatowałem przez komputer - FAT32, przez program SDFormatter dalej nie czyta. Szukałem w sieci, przeważnie pisali że coś dzieje się z softem i to chyba stwierdzenie słuszne, wyszukałem na sammobile.com softa z PLAYa, chciałem wgrać przez ODIN'a wyskakuje FAIL, pobierałem także softy z innych stron (sprawdzonych - potwierdzonych przez innych userów że działają) u mnie niestety dalej wyskakiwał FAIL - wszystko robiłem wg. instrukcji (wipe, reset itd).
    I tutaj jeśli chce wgrać z karty pamięci np. CWM lub ROM wyskakuje mi błąd:

E:failed to mount /sdcard (no such file or directory)
    E:Can't mount /sdcard

Install from sdcard complete.

Dodam że jak podepnę pod kabel USB i chce wejść w pamięć wewnętrzna telefonu - jest niedostępna. KIES także nie otwiera plików które są na telefonie, nie można nawet przesłać pliku przez bluetooth.
    Zmiana karty microSD - nie pomaga.

Jakieś rozwiązania ?

Pozdrawiam,
    MexIw

0 2
  • #2 28 Lip 2014 22:55
    kowal00071
    Poziom 18  

Na innym komputerze próbowałeś ? może to coś ze sterownikiem, źle zainstalowany czy coś, moze telefon jest po zalaniu, nie czyta karty i ma problem z usb ?

0
  • #3 29 Lip 2014 12:03
    MexIw
    Poziom 5  

Próbowałem na win 7 i XP (laptop i stacjonarny).
    Telefon raczej nie jest po zalaniu, ale przypominam sobie że jak kiedyś (jak działała jeszcze karta mircoSD) wyjmowałem była mokra ale wysuszyłem i chodziło, później po kilku dniach przestało działać.

Dodano po 1 [godziny] 59 [minuty]:

Jeśli było zalane microSD to co zrobić ? Tam jest bardzo mało miejsca żeby te styki przeczyścić w razie czego.... Macie pomysł?

0