Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADP7955 - Błąd F8 E1 przy uruchomieniu

28 Lip 2014 18:46 11646 2
  • Poziom 9  
    Przy uruchomieniu jakiegokolwiek programu po krótkiej chwili wypompowywania wody i pracy pompy zmywarka zgłasza błąd F8 E1 - czyli problem z odpływem. Węże sprawdzone. Pompa działa. Jeżeli wleję trochę wody do zmywarki to zostanie ona odpompowana. Podejrzewam czujnik OWI. Wcześniej parę razy przy takim błędzie wystarczyło go przeczyścić ale tym razem nic to nie daje. Mam w związku z tym parę pytań. Czy w tej zmywarce da się włączyć jakiś tryb testowy? Długie trzymanie start nie działa. Czy wystarczy wymienić sam czujnik, czy po wymianie należy jeszcze coś w zmywarce uruchomić aby go skalibrować. Czy posiada ktoś jakąś instrukcję serwisową do tej zmywarki?
  • Poziom 8  
    Nie wiem kolego jak u Ciebie, ale ja wymieniłem czujnik owi w Whirlpool adp6920, bo był problem z pobieraniem wody po myciu tzn zmywarka pobierała wodę ponad 10 razy czujnik zmieniłem problem zniknął, ale kiedy tylko podłączam do sieci to od razu załącza pompa i próbuje wypompować wodę. Myślę, że po wymianie czujnika owi trzeba coś skalibrować tylko nie wiem jak.
  • Poziom 9  
    Wymiana czujnika OWI pomogła. Zmywarka działa.