Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AMICA AWX712DJ - Sterowanie działa, nie pobiera wody, nie pierze

sppp 28 Jul 2014 19:28 4161 2
 • #1
  sppp
  Level 12  
  Witam
  Dzisiaj mojej teściowej umarła pralka AMICA AWX712DJ.
  Sterownik działa prawidłowo, daje się ustawić wszystkie funkcje, nie wyświetla żadnych błędów. Po ustawieniu programu, zamknięciu drzwiczek i naciśnięciu przycisku start/pauza słychać pyknięcie blokady drzwi (i faktycznie drzwi są zablokowane). Po krótkiej chwili zaczyna być słychać z pralki bardzo ciche buczenie (50Hz, jakby lekko buczący dławik). Pralka nie obraca bębnem, nie pobiera wody, jednak sterownik odlicza czas do końca. Da się nawet zrobić w czasie "prania" pauzę, wówczas odblokuje drzwi, po ich zamknięciu można pranie wznowić.
  Po przepytaniu teściowej - pralka była ustawiona na pranie Codzienne 60". Przepracowała około 45 minut prania, powinna zacząć wirować. W tym czasie teściowa usłyszała dziwne dźwięki (opisała to jako hałasowanie foliową torbą). Po sprawdzeniu, czy ktoś się nie plącze po mieszkaniu, poszła do łazienki i zorientowała się, że z pralką jest coś nie tak, więc ją wyłączyła. W pralce pranie było wilgotne, nieodwirowane, ale woda była wypompowana.
  Czy ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną takiego zachowania?
  Sprawa dość pilna - w domu jest niemowlę więc prania jest sporo.

  Pozdrawiam
  Sebastian

  P.S. Jeśli ktoś z Kolegów byłby skłonny podjąć się naprawy to zapraszam na PW (Okolice miasta, które mam podane w profilu).
 • #2
  Anonymous
  Level 1  
 • #3
  sppp
  Level 12  
  Dziś pytanie, dziś odpowiedź, niestety nie pocieszyłeś mnie.
  Zacząłem szperać w mailach, pralka powinna być na gwarancji (kupiona marzec 2013 w dużym sklepie internetowym). Niestety przekopałem szafki i nie mogę namierzyć karty gwarancyjnej. Jutro zadzwonię do serwisu i zobaczę co powiedzą.
  Co do pornografii - żółto-zielony jest dla mnie zbyt święty, żeby go odłączyć. Szczególnie, że to nie ja obsługuję pralkę. Gdybym miał transformator separujący odpowiedniej mocy, to jeszcze, jednak w tej sytuacji absolutnie nie.

  EDIT: Problem rozwiązany. Okazało się, że powodem była zablokowana pompa. A została zablokowana przez spinkę do włosów, która dość niefortunnie dostała się między wirnik pompy i jej obudowę. Po odblokowaniu pralka chodzi jak trzeba.