Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Massey Ferguson 187 - Jak zdjąć heder?/wymiana łożyska bębna podajnika pochyłego

28 Lip 2014 20:38 2025 3
  • Poziom 6  
    Otóż przychodzę z dość rzadkim problemem. Posiadam kombajn zbożowy Massey Ferguson i poszło mi łożysko bębna podajnika pochyłego. Mam roblem z jego wymianą. Prawdopodobnie koniecznym jest odpięcie hedera i tu pojawia się problem, bo nie wiem jak się do tego zabrać. Może jakieś wskazówki lub ktoś kto naprawiał tego typu rzeczy pomoże z tą usterką?
  • Poziom 24  
    Nie znam tych MF-ów ale w większości przypadków najlepiej do takiej roboty zdjąć heder razem z przenośnikiem pochyłym .
    Tam gdzie jest górny wał przenośnika pochyłego powinny być takie kamienie (półpanewki ) blokowane trzpieniem zasuwą róznie zależy od kombajnu trza je wybić i heder odejdzie od kombajnu trzeba też powybijać trzpienie siłowników hedera .
    O zdejmowaniu pasków nie będę pisał bo to chyba oczywiste , heder trzeba oczywiście powypierać tak żeby się nie wywrócił i by samo przypięcie hedera z powrotem było możliwe bez problemów.
  • Poziom 6  
    A jednak, tak jak myślałem. Będę próbować jakoś to zrobić, ale skubany sprzęt ciężko się rozkręca :(

Dodano po 2 [minuty]:

Jeśli ten heder faktycznie siedzi na jednym punkcie zawieszenia, to wszystko może pójść w miarę gładko :)
  • Poziom 6  
    Teraz mogę z czystym sumieniem na prawie doświadczenia dawać porady jak zdejmować heder. Draństwo ledwie zeszło.