Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak rozebrać przekaźnik we wzmacniaczu audio - potrzebny patent

28 Lip 2014 21:15 2355 9
  • Poziom 15  
    Witam, czy ma ktoś patent na rozbieranie przekaźników takich jak sa do załączania głosników we wzmacniaczach audio. Jest do tego jakiś przyrząd? Mam utrudniony dostęp i nie chciałbym połamać obudów przekaźników.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 34  
    Trzeba wylutować i rozebrać.
  • Poziom 15  
    nie chce wylutowywać właśnie bo po co - żeby zepsuć do końca?
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 29  
    Shizo napisał:
    nie chce wylutowywać właśnie bo po co - żeby zepsuć do końca?

Jeśli wylutować=zepsuć, to zapewne rozebrać=zniszczyć.
    Bez wylutowania się nie obejdzie -rozbieralne przekaźniki mają zatrzaski od strony PCB (możesz oczywiście szarpać za obudowę licząc że puści zatrzask( a nie PCB, wyprowadzenia itp).
    Jest też duża szansa, że przekaźnik jest nierozbieralny -zalany żywicą od strony wyprowadzeń.
  • Poziom 15  
    Rozbierałem już w Sony TA-F550ES podobne przekaźniki bez wylutowywania tyle że tam na płytce było dużo miejsca do podważenia plastiku obudowy. W obecnym wzmacniaczu są rozbieralne przekaźniki ale kiepski dostęp i dużo do rozbierania. Jest ciasno, blisko kondensatorów, wąskie ścieżki na płytce i wiele punktów lutowniczych - chcę również zachować możliwie oryginalny stan urządzenia a nie mam profesjonalnego sprzętu.
    Swoją drogą prawie każdy kilku-kilkunastoletni wzmak ma problemy z dźwiękiem przez przekaźniki - dlaczego nie robią jakiś prostych uchylnych - umożliwiających czyszczenie....
    Myślałem że są jakieś szczypce do zdejmowania osłon plastików.

Dodano po 3 [godziny] 23 [minuty]:

ps. czy jest polski odpowiednik przekaźnika DEC DH2TU-24VDC (6-pin, 24VDC 3A 120 VAC) ?
    Te 3A/120V zabezpieczają głośniki jak rozumiem i wartość nie powinna być inna?
  • Poziom 34  
    Shizo napisał:
    a nie mam profesjonalnego sprzętu.

Do czego do wylutowania przekaźnika.
    Shizo napisał:
    Myślałem że są jakieś szczypce do zdejmowania osłon plastików.

A jak by to miało wyglądać? Wymyśl taki przyrząd i opatentuj.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    Polecam polską firmę Relpol. Produkują spory asortyment przekaźników. Za kilkanaście złotych kupisz nowy, zamiast bawić z wypalonym.
  • Poziom 15  
    Pozbyłem się wzmacniacza bo i tak nie pasował mi dźwięk - niech sobie to zrobi ktoś profesjonalnie.