Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

ARISTO Smart 300S - Wyłącza się

chudyks 28 Lip 2014 22:36 798 3
  • ARISTO Smart 300S - Wyłącza się

Poziom 8  

Witam.
    Laptop to ARISTO Smart 300S z Windows XP. Problem polega na tym iż po włączeniu po 5min czasami 10-15min (zależy nie wiem od czego) wyłącza się.
    Sprawdzałem już chyba wszystkie możliwości:
    1. wyjęcie bateri
    2. zmiana dysku, pamięci
    nawet zmiane ładwarki na 19V 4.5A (oryginał to 19V 3.95A).

Laptop ma również problemy z katrą WiFi tak jak by ją włączał i wyłączał co jakiś czas. Po odinstalowaniu jakiegokolwiek programu zawiesza się i wyłącza.
    Po za tymi problemami jeden istotny to taki ze w biosie nic nie idzie zrobić. Po wejściu do BIOS 2-3 sek i się wyłącza.
    Po wejściu w BIOS i szybkie naciśnięcie strzałki w prawo by przejść miedzy zakładkami zawiesza się i po 5 sek wyłącza.

Czy to oznacza uszkodzenie płyty głównej?

Proszę o pomoc

0 3
    Poziom 16  

To oznacza lato + wysokie temperatury + zasyfiony wiatrak bardzo mozliwe ze z radiatorem wlacznie.

Wlacza ci sie zabezpieczenie ktore zapobiega przegrzaniu laptopa.

1. Sprobuj odkurzaczem wyssac syf z kratek wentylacyjnych laptopa - tych gdzie jest wentylator.
    Jezeli to nic nie da oznacza to ze miedzy wentylatorem a radiatorem z kurzu zrobil ci sie juz filc ktory stosunkowo ciezko jest wydostac - nie obejdzie sie bez wydlubywania a w tym celu nalezy:
    2. Rozkrecic laptopa, w wiekszosci przypadkow calkiem zdjac radiator i wentylator z procesora itd.
    3. Wydlubac caly syf jaki tam zalega
    4. Odkurzyc
    5. Zlozyc to wszystko do kupy - wymienic pasty termoprzewodzace i termopady nawet jezeli operacja sciagniecia radiatora nie byla konieczna (wykorzystac okazje bo nie codzien rozkreca sie laptopa)
    Jezeli nie czujesz sie na silach do operacji powyzej punktu 2 oddaj laptopa do serwisu bo mozesz tylko pogorszyc sprawe :D

PS.
    W moim laptopie po 3 latach bez czyszczenia temperatury dochodzily do 105 stopni i laptop tez sie wylaczal, po czyszczeniu chlodzenia, wymianie pasty i termopadow na dzien dzisiejszy (a minely juz 2 miesiace) gdy temperatura w mieszkaniu wynosi 28 stopni, laptop przy normalnym przegladaniu sieci nagrzewa sie do 48 stopni na procku do 51 stopni na grafice i do 60 stopni na chipsecie.
    Po takiej operacji mam spokoj na okolo 2-3 lata.

Jezeli podjete kroki nie pomoga to faktycznie moze oznaczac to uszkodzenie plyty.

0
    Poziom 8  

No właśnie problem w tym iż wszystko jest czyste (radiator i wentylator)

Nawet jak stoi całą noc i rano go odpale i odrazu chciałem do BIOS-u wejść by coś tam zrobić też się wyłączył. A od odpalenia i wejścia do BIOS to w tym czasie nie osiągnie takich temperatur

0
    Poziom 16  

Zainstaluj everesta i daj screena z zakladki "czujnik"

0