Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

interfejs klawaitury PC do Amigi 600

24 Kwi 2005 16:42 2640 12
  • Poziom 10  
    Witam !

mam pytanie - czy ktos sie spotkal / robil cos podobnego jak w temacie ?? bardzo prosze o pomoc !
  • Computer Controls
  • Poziom 16  
    Sprzętowego interfejsu nie zrobisz; w fabrycznych był "tłumacz" na procesorze. Było rozwiazanie polegające na obejściu wewnętrznego interfejsu i podłączeniu się bezpośrednio na układ we/wy na płycie głównej. Jak znajdę to dam znać.
  • Computer Controls
  • Poziom 10  
    TONI_2003 napisał:

coz...moze zle szukam. ale w wersji shcemat+pilk do zaprogramowanai atmela nie znalazlem..http://www.amigasuperbit.com/indexcataloge/148.htm cos takiego ale dla 600...czyzby to bylo niemozliwe ??
  • Moderator
    Elbox (A600) też je robił i jeszcze jedna firma oczywiście są jeszcze pewne niuanse z tym związane ale to juz inna sprawa . Zaiste są jeszcze inne rozwiązania , ale słabo szukasz!
  • Poziom 10  
    TONI_2003 napisał:
    Elbox (A600) też je robił i jeszcze jedna firma oczywiście są jeszcze pewne niuanse z tym związane ale to juz inna sprawa . Zaiste są jeszcze inne rozwiązania , ale słabo szukasz!

Bardzo prosze w takim razie o nakierowanie mnie...ale nie na strony w sytlu: KUP TERAZ, DO KOSZYKA i 50-80 zl mniej..... prosilbym raczej o projekt ze schematem...na razie doszedlem tylko do tego ze istnije na sieci intrfejs z uzyciem układu PIC16F84(A) lub kompatybilnego oraz
    kwarcu - co ok. 14MHz...ale nie mam konkretow.
  • Moderator
    czy masz to na myśli :
    This is a hardware hack that makes it possible to connect
    an (PC) AT-keyboard to an Amiga using the wellknown
    microcontroller PIC 16c84.
  • Poziom 10  
    TONI_2003 napisał:
    czy masz to na myśli :
    This is a hardware hack that makes it possible to connect
    an (PC) AT-keyboard to an Amiga using the wellknown
    microcontroller PIC 16c84.

dokladnie to...nazwa atkeyb.lha ? tylko nie moge - albo nie umie - podejrzec schematu - mam tylko plyte glowna amigi i flopa dzialajacego..Interface myszy wlasnie sobie skladam..tez na picu..ale klawa to chyba bedzie prblem..przynjamniej dla mnie..

aha- tyle na razie mam...

http://www.piekary.net/~lotharek/www/DSC01477.JPG
  • Pomocny post
    Moderator
    Na Elektrodzie jest schemat A600 , obrazki są w formacie .Iff plik otworzysz WinRARem zresztą prawie wszystko przeglądniesz Total Commanderem oraz IranViewem . Tylko nie wiem czy do tej Amigi podłączysz HD i CD jako że nie wszystkie wersje ROM-u są w stanie to zrobić i no i ten brak rozszerzenia pamięci . Jeszcze jedno będziesz musiał mieć klawiaturę AT ( czyli klawiaturę starego typu)
  • Poziom 10  
    TONI_2003 napisał:
    Na Elektrodzie jest schemat A600

Dziekuje za pomoc...jeszcze tylko prosilbym o linka do tego schematu..bo sie okazuje ze powyzszy amiga hack jest do 500/1200/3000 ..

a mi sie juz serdecznie przed oczkami wszystko kaszani....
  • Moderator
    Przypuszczam że może łatwiej by Ci było kupić gotowy interfejs do klawiatury wkładany do slotu gdzie była oryginalna klawiatura np. na Alegro tylko taki który był pod A600 lub o ile posiadasz oryginalną klawiaturę pozostanie przy niej !

Ps.
    Schemat A600 posłałem Ci na PW
  • Poziom 10  
    Dziekuje serdecznie...doszedlem do czegos takiego

http://www.piekary.net/~lotharek/www/schemat.JPG

aczkolwiek mam jeszce troche watpliowsic..plyta jest ltowana pow. tak wiec bede musial gniadzo na 6570 nalozyc..do gory nogami ?? chodzi zeby nie ingerowac w plyre ? z powyzszego wynika takze, ze interface AT kyb potrzebuje tylko podlaczenia w 2 miejsach ( + Vcc i Gnd ). Coz . podziele sie dosiadczneiami za pare godzin
  • Poziom 16  
    TONI_2003 napisał:
    Tylko nie wiem czy do tej Amigi podłączysz HD i CD jako że nie wszystkie wersje ROM-u są w stanie to zrobić i no i ten brak rozszerzenia pamięci . Jeszcze jedno będziesz musiał mieć klawiaturę AT ( czyli klawiaturę starego typu)

CD-ROM każda A600 obsłuży (jako stary amigowiec polecam cachecdfs), jedynie będzie problem z twardymi dyskami, musi być wersja romu 37.300, albo 37.350, jednakże z tego co widziałem na zdjęciu rom jest właśnie 37.300. :-)

Pozdrawiam.