Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkadzające się sterowniku usb.

28 Lip 2014 22:57 687 3
  • Poziom 13  
    Witam
    Po próbie reanimacji pendriva programem innostar uszkodziły mi usb (programowo). Wygląda to tak jak na zdjęciu działają mi dobrze aktualnie dwa porty. Naprawy pozostałych nie jest problemem, bo już nawet dwa sposoby znalazłem, lecz problemem jest to, że po każdym włączeniu komputera usb znowu są uszkodzone. Ma ktoś pomysł, co z tym zrobić bez formatu?
    Uszkadzające się sterowniku usb.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Masz starą kopię rejestru lub punkt przywracania? Bez "grzebania" w rejestrze raczej się nie obejdzie, a może...
    Podaj model laptopa(?) - ściągnij stery chipsetu i usb ze strony producenta i instaluj.
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    Jeśli nie masz możliwości przywracania systemu do stanu przed usterką to uruchom edytor rejestru (regedit), otwórz klucz:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Class
    Odszukaj i podświetl (ale nie rozwijaj dalej) klucz {36FC9E60-C465-11CF-8056-444553540000}

Po prawej stronie powinny być (między innymi) wartości: Domyślna: Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej oraz Class: USB.

Zobacz, czy masz klucze UpperFilters lub LowerFilters. Jeśli masz któryś z tych kluczy to go usuń (jeśli masz dwa to usuń oba) i zrestartuj Windows.
  • Poziom 13  
    dt1 napisał:
    Jeśli nie masz możliwości przywracania systemu do stanu przed usterką to uruchom edytor rejestru (regedit), otwórz klucz:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Class
    Odszukaj i podświetl (ale nie rozwijaj dalej) klucz {36FC9E60-C465-11CF-8056-444553540000}

Po prawej stronie powinny być (między innymi) wartości: Domyślna: Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej oraz Class: USB.

Zobacz, czy masz klucze UpperFilters lub LowerFilters. Jeśli masz któryś z tych kluczy to go usuń (jeśli masz dwa to usuń oba) i zrestartuj Windows.

Dzięki za rade rzeczywiście to pomogło. Choć usuwałem już inne klucze co ludzie radzili w różnych tematach ten klucz dopiero pomógł. Nawet kolega nie wie ile ja tematów przeszukałem i nigdzie o tym szczególnym kluczu nie znalazłem.

Temat do zamknięcia