Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aprilia SR 50 - wtrysk-słaba kompresja

29 Lip 2014 00:00 2400 3
  • Poziom 2  
    Witam. Posiadam Aprilia sr 50 na wtrysku rocznik 2004 silnik piaggio. Od niedawna kompresja wynosi 5-6 bar. Coraz trudniej go odpalić i zaczyna lekko przerywać podczas jazdy i po przekręceniu manetki na zimnym silniku. Cylinder w bdb stanie a tłok w dobrym (są lekkie przedmuchy ale przerwa między tłokiem a cylindrem wynosi 0.06 mm czyli bardzo mała). Założyłem nowe pierścienie, nową święcę i nowe uszczelki pod głowicą. Kompresor daje 6 bar, zawór membranowy jest prawie w idealnym stanie. Simmering także sprawdziłem i tylko mała kropelka oleju wydostała się na wierzch. Wtrysk też w dobrym stanie, oringi są na swoim miejscu i nie widać przedmuchów. Co mogło się stać i gdzie szukać przyczyny? Proszę o pomoc bo już ręce opadają i brak pomysłów.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Tu problemem jest słaba kompresja, ucieka gdzieś tylko nw gdzie. Kompresje mierzyłem gdy silnik był normalnie założony kręcąc rozrusznikiem i gdy był wyjęty ze skutera sposobem na wiertarkę. Przy obu pomiarach kompresja wynosiła ok 5 bar. Kompresja tworzy się nad tłokiem więc tam trzeba szukać problemu. Dzisiaj z rana wymyśliłem, żeby jakoś zatkać otwór od wtrysku w głowicy gdy go z niej wyjmę tylko jeszcze nw czym aby wytrzymało do ok 8 bar. uszczelki pod głowicą zmieniałem i jeszcze dałem silikon silnikowy więc jest to nie możliwe aby tam uciekało. Gniazdo od świecy też jest dobre a na dodatek gwint świecy wynosi 19 mm więc to nie możliwe aby tam uciekało. Cylinder jest w bdb stanie a tłok w dobrym. Było to oceniane przez faceta który robi szlify i powiedział że tu szlif nie ma sensu bo przerwa wynosi 0.06 mm czyli prawie idealna. Teraz w moich planach będzie sprawdzenie kompresji na zatkanym otworze w głowicy na wtrysk. Pytanie do was, czym można zatkać aby nie puściło ciśnienia i było można to potem łatwo usunąć z otworu głowicy?
  • Użytkownik usunął konto