Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jaką wiertarkę do 1000zł wybrać?

pawel2296 29 Jul 2014 09:05 2832 8
Bosch
 • #1
  pawel2296
  Level 10  
  Witam wszystkich,
  Chcę kupić wiertarkę do metalu, głównie będzie używana w motoryzacji, nie będę wiercił w ścianach ani betonie więc młotowiertarka odpada, wszelkie udary również. Chcę porządną wiertarkę bezudarową do metalu tak aby poradziła sobie z dużym wiertłem i w grubym materiale. Czy moglibyście polecić coś do kwoty 1000zł, może być trochę więcej, tylko potrzebuję porządnego sprzętu, bo mam też ciągnik i tam są grube blachy do wywiercenia nieraz, więc tak żeby sobie poradziła. Zastanawiałem się jeszcze nad wiertarką z uchwytem morse'a tylko nie wiem czy można zmieniać to na zwykłe uchwyty, tak żebym do 13 mm wiercił normalnym, a powyżej np 20mm wiertłem ze stożkiem morse'a. Proszę o opinię i poradę. Bedę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi.
 • Bosch
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • Bosch
 • #4
  Krzysztof Reszka
  Moderator of Electrical engineering
  pawel2296 wrote:
  Chcę kupić wiertarkę do metalu,

  pawel2296 wrote:
  a powyżej np 20mm wiertłem ze stożkiem morse'a

  Koledze chodzi o wiertarkę stacjonarną bo wiertło 20mm w ręcznej to nie przelewki . Są takie ale cenowo.. uch; Można do niej dać i zwykły uchwyt i morsa .
  http://www.specmajster.pl/product-pol-27164-BOSCH-Wiertarka-GBM-32-4-WYSYLKA-GRATIS.html
 • #5
  Sedac
  Level 16  
  Na stożek Mors'a polecam wiertarkę łotewskiej firmy Rebir o mocy 1200 Watt.
 • #6
  IZR
  Level 9  
  Witaj pawel2296.
  Dobór wiertarki bezudarowej jest bardzo skomplikowany. Jednak z tak wybraliśmy coś specjalnie dla Ciebie. Potrzebujesz profesjonalnej wkrętarki, z długą żywotnością. Idealnym wyborem dla Ciebie jest Wiertarka METABO z elektroniką BE 1100, 1100 W z uchwytem zębatym. To maszyna, która Cię zaskoczy. Sama firma Metabo produkuje narzędzia dla bardzo wymagających użytkowników.
  Dowiedz się więcej na temat Wiertarki METABO BE 1100 na:
  http://narzedzia-izr.pl/p2553-wiertarka-z-elektronika-be-1100,-1100-w-z-uchwytem-zebatym.htm

  Wiecej informacji na temat elektornarzędzi znadziesz na:
  http://narzedzia-izr.pl/index.html
  http://metabo-izr.pl/index.html

  Jeśli to za mało skontaktuj się z nami na przez:
  email: biuro(malpa)narzedzia-izr.pl
 • #7
  User removed account
  User removed account  
 • #8
  Sedac
  Level 16  
  Do wiertarek magnetycznych trzeba mieć wiertła trepanacyjne, które kosztują niemałe pieniądze. To sprzęt dla firm i dla zawodowców.
 • #9
  kaacka
  Level 11  
  Witam,
  wiem że temat starej daty, ale właśnie jestem na etapie szukania wiertarki wolnoobrotowej a że mamy niedzielę to grzebanie typu www i youtube pozostaje....
  w kwestii metabo - wybaczcie Panowie te reklamy. mam kilka wkrętarek metabo. stare produkcje były dobre. te nowe - to już chyba chińskie jest.... więc nie reklamujcie ich jako takie cudowne bo takie NIE SĄ. i właśnie dlatego że płacę więcej niż cena marketowa to chcę mieć sprzęt "do pracy" a nie na półkę. metabo odpadło w tym kryterium. powodzenia dla wszystkich szukających.