Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML 1675 - brzydki wydruk

Dalia_91 29 Lip 2014 09:10 1287 6
  • #1 29 Lip 2014 09:10
    Dalia_91
    Poziom 2  

Witam, jestem nowa na forum i całkiem możliwe, że te temat pojawia się nie tam gdzie powinien, za co z góry przepraszam. Problem z moją drukarką polega na tym, że drukuje na lewym marginesie powtarzające się paski. Dodam, że sam kaseta tonera jest oryginalna ale była napełniana zamiennikiem i czyszczona już kilkakrotnie. W zasadzie nie bardzo się znam, ale na bębnie raczej nie widać rysy, która mogłaby aż tak brudzić. Bardzo proszę o pomoc, w załączeniu dzieło mojej drukarki.
    Samsung ML 1675 - brzydki wydruk
    Pozdrawiam.

• #2 29 Lip 2014 09:56
    quinty
    Poziom 28  

Ślady wyglądają jak od rolek, należy wyszorować rolki prowadzące papier wodą z płynem.
    Jeśli to nie pomoże musisz ściągnąć z internetu "service manual" i w sekcji "repetitive defects" znaleźć objaw, który będzie dokłądnie odpowiadał odległości tych ciapek od siebie. Wtedy będzie można po tej odległości ustalić, który element (fuser, bęben itp.) zostawia takie ślady.

• #3 29 Lip 2014 11:12
    Daro_ufo
    Poziom 7  

@quinty ma raczej rację i to najprawdopodobniej któraś z rolek prowadzących jest brudna. Czy po wydruku kilku-kilkunastu stron te ślady są bledsze?

• #4 29 Lip 2014 11:28
    Sir Charles
    Poziom 26  

To nie żadne ślady rolek
    Tak wygląda zużyty wałek OPC.Pisałaś że toner był zasypywany kilka razy i to jest właśnie efekt zużycia wałka OPC który ma ograniczoną żywotność.
    Możesz wymienić samo OPC lub założyć gotowy zamiennik.Wałki OPC są ogólnie dostępne
    Lub w wersji na bogato oryginał by go potem znów kilkakrotnie napełniać

• #5 29 Lip 2014 11:45
    -dudus-
    Poziom 21  

Sir Charles napisał:
    To nie żadne ślady rolek
    Tak wygląda zużyty wałek OPC.Pisałaś że toner był zasypywany kilka razy i to jest właśnie efekt zużycia wałka OPC który ma ograniczoną żywotność.
    Możesz wymienić samo OPC lub założyć gotowy zamiennik.Wałki OPC są ogólnie dostępne
    Lub w wersji na bogato oryginał by go potem znów kilkakrotnie napełniać

Potwierdzam tą diagnozę. Od siebie tylko dodam, że w przypadku wymiany OPC należy też wymienić listwę czyszczącą.

• #6 29 Lip 2014 14:26
    Dalia_91
    Poziom 2  

Dziękuje za odpowiedź, też mi się wydawało, że to nie ślady rolek bo po wydruku nawet 100 stron ślady dalej pojawiają się na kartkach. Podejrzewam, że wymiana listwy może być dla mnie już zbyt skomplikowana :) z kolei w internecie można znaleźć jakieś zamienniki całych kaset po około 40 zł. Ktoś może korzystał z nich?

• #7 29 Lip 2014 15:22
    Sir Charles
    Poziom 26  

Dalia_91 napisał:
    w internecie można znaleźć jakieś zamienniki całych kaset po około 40 zł. Ktoś może korzystał z nich?

Lepiej kup na miejscu i weź paragon.Gdy nie będzie działał oddasz, a kupując w necie w razie problemów będziesz ponosić koszty wysyłek
    Kup fabrycznie nowy zamiennik,z nimi jest mniej problemów niż z regenerowanymi

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME