Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośnik Alpharda

24 Kwi 2005 17:19 1583 22
  • Poziom 23  
    Witam!!!Mam pytanko, a mianowicie chcę zamontować skrzynie basową do samochodu.Co myślicie na temat głośnika niskotonowego Alphard SW1203Z??? Wzmacniacz, któryby zasilał głosnik to weconic VX4270 (600W)
    Może ktoś zaproponuje mi inny głośniczek???
    POZDRAWIAM!!!!!!
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 13  
    ten głośnik się nie nadaje i żadne inne alpierdy może i ma masywny i interesujący wygląd ale jeśli chodzi do grania to wałek niestety poszukaj coś z firmy STX oni maja dobre i w miarę tanie głośniki chyba że chcesz coś porządniejszego ale bardziej wiążącego z ceną to polecam firmę JBL
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 23  
    mozesz mi podać jakies stronki z głośnikami??Przejżałbym;-)
    POZDRAWIAM!!!!
  • Poziom 23  
    oki dzieki!!!! jesli ktoś ma jeszcze jakies inne propozycje co do głosmików, skrzyni basowej to nich pisze;-)

Dodano po 28 [minuty]:

co myslicie na temat skrzyni typu pull-push??
  • Poziom 13  
    jeśli chcesz zrobić sobie suba to jak ci moge jeszcze doradzić to poczytaj sobie tutaj http://www.akustyka.tk tam jest bardzo dużo na ten temat pisane i rodzaje skrzyń też są opisane pozdro
  • Poziom 23  
    Dzieki wielkie!!!!Bardzo fajna i pomocna mi stronka!!Pozdro!!!
  • Poziom 11  
    Witam. Wszystko zależy od posiadanego budżetu. Jeśli mógłbym coś zaproponować to byłby to głośnik SPECTRON SPC 12BC posiada on 200W RMSu i nie jest to żadne cygaństwo lub naciąganie. kształtuje się w cenie 265zł. znam wiele zadowolonych osób z tego głośnika. jak w aucie ma łupać tak że wszystko chodzi to to jest idealne rozwiązanie. istnieje możliwość zrobienia odpowiedniej skrzyni do niego. wszystko zależy od wielkości bagażnika i czy ma być jeszcze używany :)
  • Poziom 23  
    Na głosnik mogę przeznaczyć do 300zł, skrzynię chce w stawić do BMW 525, jeśli chodzi o bagażnik, to nie będe w nim nic przewoził:-)
  • Poziom 11  
    skoro nic nie ma byc już w bagażniku to jest duże pole manewru. o jakim litrażu miała by być ta skrzynia i czy ma być zamknięta czy b-r ? szczerze to ja bym był za tym spectronem, gdyż naprawde gra on super. pozdro
  • Poziom 22  
    Witam
    A co myślicie o RAVEMASTER BSW 124-II ? kosztuje 350Zł ale warto zainwestować.
    Parametry techniczne:
    Impedancja [W]: 4
    Mms [g]: 123.00
    Re [W]:3.20
    BxL [Tm]:16.30
    Fs [Hz]:28.00
    Spl [dB] 1W/1M:93.5
    Qms: 3.74
    Qes:0.27
    Wychylenie Xmax [mm] +/-:5.40
    Qts:0.25
    Induktion Le [mH]:1.55
    Vas [I]:91.40
    RMS [W]:220
    Sd [qcm]:499.00
    Max [W]:600wednica [mm]:
    http://www.mivoc.pl/?lang=pl&str=1&mka=3&his=3&kat=189&pid=35&img=1 link do przetwornika
    obudowa 45L i masz zagwarantowane czensienie ziemi :evil:
  • Poziom 13  
    racja nawet ciekawe parametry i ciekawie wyglada ten głośnik
  • Poziom 22  
    Witam
    Posiadam ten przetwornik w swoim samochodzie i spisuje się nie zle jak podepniesz 200W to zobaczyłbyś co potrafi ten przetwornik schodzi bardzo nisko .

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam

Osobiscie posiadam w autku suba JBL GT3. Na forum od zawsze glosniki Alpharda byly i beda opluwane bo fakt faktem sa kiepskie i nie ma co sie po nich spodziewac cudow. Jednak z ciekawosci zlozylem suba na glosniku SW 803 Z. Jest to glosnik 8" o mocy 100 WATT RMS. Poniewaz obliczenia na podstawie T/S zawsze w Alphardzie wychodza bzdurne zamontowalem go w skrzyni BR o pojemnosci 24 litrow netto z tuba BR o średnicy 50 mm i dlogosci 120 mm (tak na oko).

Po dopaleniu bylem bardzo zdziwiony. Jakosc dziweku ocenil bym na 3- ale sub gra bardzo glosno i wytwarza w autku bardzo przyjemny basik wlaczajac w to masaz plecow. Dla ludzi o krotkim budzecie i nie zbyt duzych wymaganiach wystarczy az nadto.

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    a ja bym był jak najbardziej za propozycją którą zaproponował luk1980 :):):):):):):):):)
  • Poziom 12  
    A ja takie pytanie mam ...czy jak ktoś nie bardzo się zna na car audio to czy ma : kupić NP: głośnik używany powiedzmy na giełdzie 9jakiejśc renowmowanej firmy) czy ma barć nowy na allegro lub w np.: media markt (typu boshmann ) ? Każdy pewnie powie aby kupic używane na giełdzie. Ale jak taki laik może wiedzeć czy dobry towar kupuje ? Czy go nie robią ba balona ;p

Sory, ze nie na temat ale musiałem ;p
  • Poziom 31  
    To idziesz na giełde, spisujesz modele które Cię interesują , wracasz do chaty i szbko piszesz na elektrodzie coś widział ;) Wybacz ale nie bardzo widzę inne rozwiązanie. Pozdro!
  • Poziom 12  
    W sumie moge i tak, tylko czy następnego dnia też spotkam tego samego gościa co wiedzięłm u niego głośnik ;p. Jeszcze strasznie mnie dendrwuje to , ze jaki chłam jak Boschmann jest sprzedawany lub inne Tajwanki.
    P.s takie mam pytanie ile by mnie wyniosło zrobienie car-audio jako takiego jeżeli mam tylko radio Blaupunkta na Cd (4 x40W) i jakieś standardowe głośniki w samochodzie... Chodzi mi o Suba, wzmacniacz, kable, kondensator itp. :D zięki z góry i sory, że nie na temat ;p
  • Poziom 22  
    kanio napisał:
    W sumie moge i tak, tylko czy następnego dnia też spotkam tego samego gościa co wiedzięłm u niego głośnik ;p. Jeszcze strasznie mnie dendrwuje to , ze jaki chłam jak Boschmann jest sprzedawany lub inne Tajwanki.
    P.s takie mam pytanie ile by mnie wyniosło zrobienie car-audio jako takiego jeżeli mam tylko radio Blaupunkta na Cd (4 x40W) i jakieś standardowe głośniki w samochodzie... Chodzi mi o Suba, wzmacniacz, kable, kondensator itp. :D zięki z góry i sory, że nie na temat ;p

To zależy jaki samochód i czego oczekujesz od sprzętu?napisz coś więcej
  • Poziom 12  
    Dokadniej to ----: Fiat Punto 1, a co do dzwiku to chyba kadz wie ...jak najlepszy przy odpowiednim i niewielkim wkladzie gotowkowym... na dobry poczatek 700 zeta...co za to bede mial =?
    pozdro !!!
  • Poziom 22  
    witam

za 700zł to możesz ewentualnie zrobić suba i kupić wzmak mówisz o kondensatorze to koszt ok 300zł. Oczywiście można kupić przetwornik jakiegoś alfreda za 100zł zasilić go wzmacniaczem za 150zł kable obudowa na suba do 100zł i też to będzie jakoś "grało"

Polecam ten przetwornik co napisałem u góry lub jego mniejszy brat. Można tez jakiegoś Hertza zastosować i też będzie to przyjemnie grać. Do tego wzmak na http://www.allegro.pl/show_item.php?item=49243417 i powinno to dobrze zagrać dotego kabel zasilający wzmacniacz z 16mm² Zapomniałeś o przodzie standartowe głośniki są do bani lepiej kupić coś na zwrotnicach i do tego jakiś wzmak który by je zasilił i będzie grało pięknie .

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    I to mnie zawsze zastanawiało...dlaczego taki ktoś sprzedaje taki sprzęt po 3 miesiącach za 270 zeta ( aukcja jeszcze trwa ) a nowy taki kosztuje 600 zł. Czy po tech 3 miesiącach użytkowania już mu sie znudził, czy raczej spodziewał się po nim czegoś innego a może ma jakiś defekt...ale jest gwarancja sam już nie mam pojęcia :O . luk1980 co Ty o tym myślisz po pewnie nie jeden sprzęt przeszedł przez Twoje ręce, w takim razie dlaczego sprzedaje się go po kilku miesiącach z połowę ceny ?
  • Poziom 22  
    kanio napisał:
    I to mnie zawsze zastanawiało...dlaczego taki ktoś sprzedaje taki sprzęt po 3 miesiącach za 270 zeta ( aukcja jeszcze trwa ) a nowy taki kosztuje 600 zł. Czy po tech 3 miesiącach użytkowania już mu się znudził, czy raczej spodziewał się po nim czegoś innego a może ma jakiś defekt...ale jest gwarancja sam już nie mam pojęcia :O . luk1980 co Ty o tym myślisz po pewnie nie jeden sprzęt przeszedł przez Twoje ręce, w takim razie dlaczego sprzedaje się go po kilku miesiącach z połowę ceny ?

Ciężko powiedzieć dlaczego ktoś sprzedaje sprzęt po 3 miesiącach wiado mo jest to sprzęt niejako używany i zawsze jakieś ryzyko istnieje.Sprzęt może niejest z najwyższej półki ale myśle że do tego suba byłby dobry.

Pozdrawiam